ABC č. 17/57 - automobil s karavanem; Minizvěř - babočka

Moderátoři: JOK, Standa F.

Odpovědět
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

ABC č. 17/57 - automobil s karavanem; Minizvěř - babočka

Příspěvek od Standa F. »

Na stáncích vyšlo 14. 8. 2012. Vystřihovací obsah - 2 novinky:
- Automobil s karavanem - R. Vyškovský; M1:45; 1,6 str.
- Babočka bodláková - ze série Minizvěř - V. Šturmová; 0,7 str.
*****************

Obrázek

Jeden old-metalový kolega mne upozornil na novou vyškovánku v posledním ejbísí. Tož co s tym - pořízeno. Nikdy nepřestanu žasnout, že člověk si takhle jde kolem stánku, slunce svítí, a koupí si ABC s vyškovánkou - stejně jako před 10-20-30-40 lety 8-) (... ále, k čertu se sentimentem).

Pan architekt nám přináší nové osobní autko, tentokrát s obytným přívěsem alias karavanem.
Typ vozu je anonymní, možná vám připomene některou ze značek. Na první pohled mne více zaujal ten přívěs:

Obrázek

Kola vozu jsou akčně vystouplá z blatníků do stran, což svědčí o nadměrném výkonu motoru 8-).

Měřítko 1:45 je takové zvláštní - ale už jsme zvyklí, že autoři někdy kreslí, jak jim to padne na papír, a měřítko "nějak vyjde". Jistě mohlo být raději 1:43 nebo 32 - už vzhledem k letité řadě vozů RV i dalších ábíčkovských autorů.

Zajímavé jsou "espézetky" - autor zde opustil svou tradiční řadu kódů "VY" s pořadovým číslem. Místo toho čteme na dvou značkách dvě šifry: R a záhadné šestičíslí - pan architekt zjevně tento model věnoval své rodině, neboť jde o... ále, co bych prozrazoval, na to přijdete sami 8-).

Obrázek Obrázek

Tisk zelených ploch vozu a krémově hnědého karavanu je o chlupek zrnitější a chlupatější, než by nutně musel být. Není to kritické, ale mohlo to být lepší, čistší.

Pokud je model určen dětem či začátečníkům - ale i kdyby nebyl - autor možná zbytečně zkomplikoval stavbu karosérie vozu. Díly přední masky, předního deklu, předního skla a střechy, zadního čela a obou boků na sebe navazují rovnými chlopněmi - jinými slovy - celé je to krabička a vše se dalo spojit do jediného dílu celé karosérie a odpadlo by asi patero lepení chlopní.

Takže, tolik pro přátele tradičních hodnot poctivé růčokresby 8-). Přes lehkou ironickou nadsázku jí velmi fandím.

Série Minizvěř pokračuje mohutným motýlem - babočka bodláková - fajn pro děti do příroďáku:

Obrázek

****************

Co nás čeká příště šmikacího a patlacího:


Obrázek
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: ABC č. 17/57 - automobil s karavanem; Minizvěř - babočka

Příspěvek od Vojta Č. »

Neni ten přívěs recyklát? Auto s karavanem v 1:43 v ABC bylo (ale houby si pamatuju jaký (Uno?))... Autíčko samotný OK hračka, přívěs taky pěknej, ale moc to nesedí dohromady. Ale neštve mě to, nejsem cílovka.
Uživatelský avatar
Tomys
Příspěvky: 1059
Registrován: pon 12.12.2011 10:56
Bydliště: Sparta, Greece

Re: ABC č. 17/57 - automobil s karavanem; Minizvěř - babočka

Příspěvek od Tomys »

Na ja, ale UNO bylo mám pocit od Michala Antonickeho. A ANO nepačí sa mi to. Nevím proc.bych měl kreslit svoje. Za časopis.si platím a zároveň tím platím autora od kterého čekám kvalitu. Takže proč kreslit svoje? Ani juniorovi se to.nelíbí. A to je cílová skupina. Mám pocit že Vyškovskemu dochází šťáva. Umí to lépe. Ale víme že auta kreslí nerad a podle toho to tentokrát dopadlo.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: ABC č. 17/57 - automobil s karavanem; Minizvěř - babočka

Příspěvek od Aki »

karavan vypadá sympaticky, i když až trochu moc do oranžova, takovouhle barvu jsem na přívěsu nikdy neviděl... ale ať se na mě skalní příznivci RV nezlobí, ačkoliv k nim patřím taky, tohle auto se mi ani trochu nelíbí. připadá mi, jako by se autor vracel kvalitou do svých ranných začátků, tvarově je to dost ošklivej paskvil... měřítko 1:45 jsem taktéž nepochopil, ale jelikož se jedná o noname auto i přívěs, může to bejt zrovna tak 1:43 :)
Uživatelský avatar
ofeckin
Příspěvky: 79
Registrován: stř 25.1.2012 9:54
Bydliště: Brno

Re: ABC č. 17/57 - automobil s karavanem; Minizvěř - babočka

Příspěvek od ofeckin »

Nedalo mi to a kouknul jsem na to včera v obchodě. Ten přívěs se zdá v pohodě - trochu olezlá slonová kost, pro děti má i zajímavě složitější tvar.
Ale tomu autu by opravdu moc slušely nějaké atraktivnější barvy, tahle totálně vyblitá zelená ho zbytečně sráží. Až to vypadá, že jde o něco hodně šuplíkového.

Jinak při rychlém zkouknutí 2D se mi ten model líbí, jen si říká o recolor.
Tomáš 10
Příspěvky: 79
Registrován: pon 30.1.2012 18:24

Re: ABC č. 17/57 - automobil s karavanem; Minizvěř - babočka

Příspěvek od Tomáš 10 »

ABC ročník 31 číslo 20 - Fiat Uno 45 Fire + karavan Am - měřítko 1:43

Panu Mistrovi bylo letos 83 let,v jeho věku - poklona.
mára
Příspěvky: 207
Registrován: sob 7.1.2012 12:50

Re: ABC č. 17/57 - automobil s karavanem; Minizvěř - babočka

Příspěvek od mára »

Myslím, že je od redakce abc hodně hloupé, že plýtvá časem pana Vyškovského na takové ptákoviny, které může nakreslit na počítači témeř kdekdo. To je v republice málo architektonických předloh, na kterých může pan architekt dokázat své umění? Ach jo. :(
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: ABC č. 17/57 - automobil s karavanem; Minizvěř - babočka

Příspěvek od Lukáš »

Tomáš 10 píše:ABC ročník 31 číslo 20 - Fiat Uno 45 Fire + karavan Am - měřítko 1:43
Malý náhled do mé galerie:

Obrázek
Honz88
Příspěvky: 102
Registrován: stř 1.2.2012 12:37

Re: ABC č. 17/57 - automobil s karavanem; Minizvěř - babočka

Příspěvek od Honz88 »

Když jsem poprvé uviděl ten přívěs, hned jsem si vybavil tuto hračku, kterou snad mám ještě někde hluboko zahrabanou ve skříni. Výrobcem je Kovap Náchod.

Obrázek
www.skubi.cz
JOK
Moderátor
Příspěvky: 60
Registrován: pon 5.12.2011 18:46

Re: ABC č. 17/57 - automobil s karavanem; Minizvěř - babočka

Příspěvek od JOK »

Trošku poodhalím tajemství vzniku několika posledních vystřihovánek v ABC od pana architekta. Začalo to vloni před prázdninami.
Vnouček klouček malý Rišánek odjížděl s rodiči na dovolenou a na rozloučenou dědovi namaloval podklady na několik vystřihovánek. A děda za prázdniny zbušil tři víceméně jednoduché modýlky. Lodičku - hansovní Kogu, vrtulníček a auto s karavenem. To auto i karavan mělo volnou inspiraci v "soupravě", se kterou "mladí" odjeli na dovolenou. Takže rozhodně to není o tom, že by si ABC něco takového u pana architekta objednalo a on tím ztrácel svůj drahocenný čas. Ale když se tím pan architekt pochlubil před redaktory z ábíčka, oni neváhali a skočili po tom. Je to v pohodě. Pan architekt rozhodně nezahálí a i ve svém požehnaném věku se stále zdokonaluje a posouvá dál. Jak se před nedávnem nechal slyšet, má obavu, že to co nyní tvoří bude opravdu pro fajnšmejkry. Trápí se myšlenkami, zda-li o něco takového bude vůbec zájem. Ono dílo pokládá za svůj nejsložitější model, který kdy vytvořil. Víc už ale naznačovat nesmím a ani nebudu. Nechci to zakřiknout.
Odpovědět

Zpět na „2012“