BA-64 / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

BA-64 / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Markulin »

Už minulý týden jsem řízl do tohoto drobečka. Musím se trochu zdokonalit v nafukovacích kolech :?

Obrázek

Chvíli jsem přemýšlel čím "broněvik" vyzbrojím. V úvahu přicházel 12,7 mm kulomet DŠK, 14,5 mm protitanková puška PTRD a nebo klasický 7,62 mm kulomet DT který je v sešitu. No a ten nakonec vyhrál, protože jsem udělal menší úpravy interiéru (který model neobsahuje) A měl jsem pro tuto zbraň nejvíc náhradních dílů.
Začal jsem vyřezáním a sestavením kostry, potom instalací chybějícího interiéru (sedadlo a volant, zásobníky, rádio, lékárnička, hasičák a nějaké brašny na mapy a různé jiné blbiny.
Další přišel na řadu podvozek a obšívka. Ta ještě není úplná, tak jsem ji ani moc nefotil
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek

Potom se bohužel stalo něco co mě na dlouhou dobu znemožní lepit modely, tak jak jsem zvyklý a jak to mám rád. Totiž to pěkně v klidu nočních a víkendových směn.
Obrázek Obrázek
Tam co jsou ty otevřené dveře na (druhé fotce) běžně sedávám a lepím si to svoje. No byl to divný pocit když jsem se po půl hodině vrátil ze sprchy a uviděl takovou spoušť :shock: :roll:
Prostě se Palestinci sekli a místo Tel Avivu trefili naši malou zaprděnou fabriku :lol:

Tak snad to nebude dlouho trvat.......
Naposledy upravil(a) Markulin dne pát 23.7.2021 13:54, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: BA-64 / Modelik / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Kdybys nelepil vojenskou techniku tak by tě netrefovali palestinci . Musíš požádat šéfa aby nechal nainstalovat " železnou kupoli " .
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: BA-64 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Tvé reporty ze stavby vždycky rád sleduji, teď jsi to ale přetrumfnul sám. Co se vlastně stalo?
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: BA-64 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

kaktusak píše:Kdybys nelepil vojenskou techniku tak by tě netrefovali palestinci . Musíš požádat šéfa aby nechal nainstalovat " železnou kupoli " .
Asi máš pravdu předsedo.... Před tím jsem lepil Apatosaura a střecha držela :? :lol:
Lukáš píše:Tvé reporty ze stavby vždycky rád sleduji, teď jsi to ale přetrumfnul sám. Co se vlastně stalo?
Podle statika praskl vazník a následně se zřítilo 50 metrů střechy na pec kterou obsluhuju. Naštěstí jsem tou dobou páchal hygienu a kolega co mě střídá byl zrovna na cestě do práce.

Jinak teda kdyby měl někdo zájem o pálenou bobrovku ...... vím kde se jí momentálně válí dostatek :lol: :lol:
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: BA-64 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Toptop »

Markulin píše: Podle statika praskl vazník a následně se zřítilo 50 metrů střechy na pec kterou obsluhuju. Naštěstí jsem tou dobou páchal hygienu a kolega co mě střídá byl zrovna na cestě do práce.
Tak doufám, že sis z toho vazníku neodlupoval špejle pro své modelářské potřeby, nevím, jestli bys na Mírově mohl lepit... :lol:

No, hlavně že se nikomu nic nestalo, vypadá to děsivě. Držím palce, ať máš svůj modelářský komfort zase brzy zpátky.
WIKING
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 5.6.2014 11:56
Bydliště: Jihozápadní Čechy

Re: BA-64 / Modelik / 1:25

Příspěvek od WIKING »

Uff,vypadá to hrozně,ještě žes tam nezůstal..... Škoda každého člověka a dobrého modeláře obzvlášť.
Přeji brzký návrat k lepení,všichni se těšíme na pokračování tvých supr reportů a staveb.
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: BA-64 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Díky za podporu pánové ;)
Toptop píše:Tak doufám, že sis z toho vazníku neodlupoval špejle pro své modelářské potřeby, nevím, jestli bys na Mírově mohl lepit... :lol:
Já myslím že by se s tím na Mírově dalo něco udělat :lol:

A teď moje lepení..... no lepení. Jelikož je moje pracoviště pořád ještě ve stavu takovém, v jakém jsem ho před měsícem opustil, tak hledám ve fabrice vhodné místo pro svoji mimopracovní činnost. Bohužel výsledek je bídný. Místa pro lepení by bylo dost ale světlo stojí za prd. Dokonce jsem dceři doma čmajzl i lampičku abych si trochu pomohl ale to je občas ještě horší. Zjistil jsem že po X letech nočního lepení při umělém světle mě dělá problém světlo denní. Namíchat retuš ve dne je pro mě obrovský problém :?
Tak doufám že se dají věci brzo do pohybu a já se budu moct vrátit na svoje staré dobré místo .....

A teď konečně to lepení... nebo spíš trápení. Tady ten model jsem se rozhodl dodělat už tak nějak z povinnosti (jaksi mu furt dávám za vinu to co se stalo :lol: ), takže žádná sláva to není a nebude. Díky mizernému světlu je mizerná retuš, střih je taky na prd a o odřených a ochytaných hranách ani radši nemluvím. Prostě to není ono
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: BA-64 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Ještě kola a věž a bude konec trápení :?
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: BA-64 / Modelik / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Tak jsem postavil "Broněvik" na kola. Udělal věž, kterou jsem doplnil o průzory a vnitřní konstrukci. U té jsem popustil uzdu fantazii. Fotky skutečné točny, upevnění a lafetace kulometu jsem si na netu sice našel, ale nějak se mě s tím nechtělo hrát a tak jsem to takto odrbal.
Obrázek Obrázek Obrázek

No a tím jsem vlastně tento modýlek dokončil. Bylo to spíš trápení než radost. Ty podmínky pro lepení zatím ideální nemám a jak to tak vypadá, tak se to do konce roku nezlepší.

Takže tady jsou nějaké fotky. Do dokonalosti to má hóóóódně daleko a v rámci mého standartu se model propadl docela dost pod průměr :roll:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak a teď se už těším do pásovky :)
Umberto
Příspěvky: 476
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: BA-64 / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Umberto »

Moc pěkný...opravdu moc!!!
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: BA-64 / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Nafe_CZ »

Parádní lepení !
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: BA-64 / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Gratuluji k dokončení svačináři . Dle mého skromného úsudku hodnotím tohle dílo jako velmi zdařilé . Je to ruská technika tak skoro ani nemůžu jinak :D . Ale i kdyby nebyla tak se na to opravdu hezky kouká . Jen bych poprosil o jednu měřítkovou fotku , aby byla představa jak je to velké a nebo malé . Díky .
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: BA-64 / Modelik / 1:25 - HOTOVO

Příspěvek od Markulin »

Díky pánové. I když je to takový docela jednoduchý "nepovedenec", tak jsem rád že se aspoň trochu líbí :D

Tady máš předsedo jednu měřítkovou... Není to žádný obr ale že by to byl prcek se taky říct nedá
Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“