LUBLIN II / ANSWER / 1:25 / HOTOVO

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

LUBLIN II / ANSWER / 1:25 / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Téměř tři roky jsem seděl za rozpadajícím se volantem tohoto dábelského stroje fungující na principu zcela náhodných výbuchů v motoru a rozvážel nábytek po Jižní Moravě . Mnohokrát se mnou jel i zdejší uživatel nick ( Yvan ) . Tady je jeho hodnocení tohoto divotvorného stroje .

Polský dodávkový automobil FSC Lublin přesně tím, podle kterého vzniklo rčení "co tam není, to se nepokazí", s dodatkem "co tam je, to se pokazí určitě". Neodemyká, nestartuje, nejede, zhasíná, nesvítí, nebrzdí, nepřepíná, nezamyká. Rezne, hnije, budíky nereagují, přepínače nefungují, dveře nedovírají, okna se nevytahují, startuje se jak se podaří, dovnitř prší, chlazení nechladí, topení netopí, kontrolky buď nesvítí, nebo svítí všechny, startér a alternátor se mění s olejem a sedět v tom přes půl hodiny je za trest. Sedmdesátka už pro sebevrahy, mimo město pro dobrodruhy. Už při hledání klíčů proletí hlavou takové to... vrátím se dnes včas, nebo autobusem? Bude pršet zprava, nebo zmoknu? Mám rozchozené boty? Potřebuju vůbec ty klíče? Nastartuje to? Neutekl včera zloděj z Kroměříže, že bych zůstal na dílně? Kdo nejel v tomhle v potmě meziměsto, neví, co je strach. Ani noční světýlko na 12 V nepomůže. Zásuvka nefunguje.

Smutné je, že technicky na tom opravdu nic není. Rám, tuhé nápravy na listových perech, brzdy (vepředu i kotoučové), čtyřválcový diesel 2.4 l, 66 kW, 3,5 t celkem, tři sedačky, nádrž na 85 litrů a maximálka 120 km/h (vtip měsíce na firemní nástěnku). Slibná jednoduchost na papíře bude nejspíš taky důvod, proč to korejci v Daewoo koupili. Vynikající obchod (z polské strany). Konečně Daewoo už je dnes taky prodané...

Model samotný vydal Answer před X lety a z nostalgie jsem ho samozřejmě pořídil. Jeho předchůdce FSC Žuka už mám za sebou tak doufám , že se stavba povede , alespoň tak jako u Žuka .

No a tady je napsané o výrobě Lublinu jak to prezentují Poláci :

FS Lublin je polská dodávka, je nástupcem automobilu FSC Żuk. Vyrábí jej automobilka FSC (Fabryka Samochodów Ciężarowych) v Lublině. Výroba začala v roce 1993. Do roku 1995 byl známý jako FS Lublin 33. Od roku 1995 patří FSC pod Daewoo, které Lublin 33 přejmenovalo na Daewoo Lublin II. V roce 1999 byl vyroben první Daewoo Lublin 3.
Předloha :
Obrázek
No a s tímhle ( podobným ) jsem rozvážel nabytek :
Obrázek

K modelu jsem si pořídil i lasery :
Obrázek

Psaný návod na slepení chybí , ale čtyři A-čtverky pérovek je podle mě dostečným návodem . Samotnou stavbu jsem čal úplně jinak , než by se čekalo . U tohodle auto to , ale nevadí . Podle mě to konstruovali taky obráceně , vzhledem k tomu jak to (ne) funguje .
Začal jsem střechou a kastlí .
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

To je pro zatím vše .
Naposledy upravil(a) kaktusak dne ned 17.11.2019 21:55, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od mahdy »

Tak na to jsem zvědavý :shock: Určitě budu sledovat ... doufám, že do zdárného konce ;)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Tož to já taky. Ale když tentokrát Zbyňa brblá už o předloze, tak nevím, nevím.
Každopádně jsi dobře začal tím, co je nejvíce vidět; podlahu a kola už tam vždycky nějak narveš.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od JoskaM »

Haha, co jiného dodat, Zbyňdo, ale Žuka jsi dodělal, ne?
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od AmatER »

Ten popis odpovídá. Táta jezdil svého času s Lublinem 33 (tedy tím opravdu starým, tuším ročník 1993, v té době asi desetiletý vehikl (říkat tomu vrak byla urážka všech slušných a spořádaných vraků)) a dodnes na to vzpomíná jako na opravdu odstrašující řidičský zážitek :lol: :lol: Nejelo to, v létě to nechladilo a hřálo se to, v zimě to nechladilo a netopilo, skrz některý místa na kastli bylo vidět, ale vždycky to dojelo - akorát tak v 3 z 10 jízd na špagátu :?
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od JoskaM »

Tak zase z jiného soudku, táta jezdil s fungl novým valníkem, na bytovém družstvu a ne že by ho chválil, ale určitě nenadával...o proti Varintovi to byla malá uskákaná koza.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Moje zkušenosti s tímto strojem jsou ty , které popsal Petr (nick: AmatER ) . Třeba jsi Josko trefil na jedno auto za sta , které jaksi taksi fungovalo :) .
Jednu výhodu to auto , ale mělo . Poznal jsem všechny autoopraváře v okruhu 50 km . Malé , velké garážisty i profíky . Jedno měli , ale všichni společné . Každý tam to auto měl maximálně dvakrát - třikrát .Potom už nezvedali telefon a v lepším případě ( když se dozvěděli že jde o Lublina ) oznámili , že momentálně "" nemají čas "" . Nikdo nechtěl Luboška ( jak jsme ho ve firmě oslovovali ) opravovat .
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Zbyňo úvodem do stavby jsi fakt pobavil. :lol: Tož držím palce, tyhle technicky libůstky ti fakt jdou. :)
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od JoskaM »

Tak tak, jako na auto který fungovalo by jsi tolik nevzpomínal a ostatní tolik nepobavil..ačkoliv chápu, že ty okamžiky musely být krušný.
Co už máš hotového?
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Zbyňku úvod je fakt super. Ivan to prostě umí podat :lol:
Není to tak dávno (cca 3 roky) co jsem tento "automobil" viděl v naší "kouzelné" fabrice v garáži. Takže kdyby se ti nepovedl model, tak bych ti mohl dohodit živý exemplář....... no spíš mrtvý než živý :lol:
Jinak pamatuj na to že není topná sezóna ;)
Uživatelský avatar
bedatruhlar
Příspěvky: 497
Registrován: pát 20.1.2012 22:36
Bydliště: kyjovsko

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od bedatruhlar »

Mě by spíš zajímalo jak ten zelený papír hoří,aby s toho nebyla zbytečně velká ekologická zatěž pro Chřiby. :D :lol:
Uživatelský avatar
Vojta S
Příspěvky: 620
Registrován: sob 21.1.2012 22:43
Bydliště: Jablonné nad Orlicí

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od Vojta S »

Tak u úvodu jsem se pobavil,držím palce ať se model povede.A jak skončil Lubošek ve šrotě nebo jezdí dodnes? :)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Ano Vojto Lubošek skončil před 5 lety ve šrotě . Asi je to tak pro všechny lepší . ;) .

Raději odpovím na četné dotazy ( byl jeden ) jak pokračuje stavba . V prvním příspěvku je vidět slepená střecha , povšimněte si prosím bílé skvrny v přední části . Nevím co se to se mnou stalo , ale chtěl jsem to opravit . A protože se mě pozdávalo , že to vypadá suprově tak jsem opravil i další chybky na střeše . No a když barva uschla tak to vypadalo katastrofálně . Z některého úhlu to sice vypadá dobře , ale ve skutečnosti je to katastrofa . Na fotce je to vidět zvláště vzadu na střeše .
Obrázek

V první fázy zjištění jsem chtěl použít moji proslavenou , legendami opředenou v Unesco zapsanou ( jako nehmotné dědictví )metodu , ALE !!! pak jsem si řekl ne . Zakoupím druhý výtisk a střechu opravím . Ona teda ve skutečnosti vypadá přesně tak jako na modelu . Je poflikovaná , protože do auta opravdu pršelo , ale já dělám nový model , který právě opustil brány té sranda fabriky , která ho vyráběla . Zatím se budu věnovat jiným částem auta .
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Aby se neřeklo , že nic nedělám . Při čekání na nový výtisk , jsem dodělal masku Luboška a taky jsem spatlal sedačky .

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: LUBLIN II / ANSWER / 1:25

Příspěvek od Markulin »

Vypadá to dost dobře Zbyňku. A doufám že ti to nadšení pro "Luboška" vydrží.... páč podzim a topná sezóna se kvapem blíží ;)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“