FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24 / HOTOVO

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Tý brďo...kolečka jak od profíka.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od Brzdič »

Ty se lesknou. :lol: Ale vypadají fakt dobře. :)
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od Standa F. »

Jo, hezky se s tím pereš.
U těch kol bych zaretušoval ten bílý proužek na bočnicích - nejde o běloboké gumy ve stylu autoveteránů, to jen autor naznačoval hranu zlomu bočnice do stříšky.

Ovšem bacha, na tom lesklém papíru nebude držet vodovka či tuš. Oprava nebude úplně triviální... jakmile odškrábneš/obrousíš tu bílou hranu a zaretušuješ, bude ten proužek matný a zbytek pneu lesklý... bude Tě to nutit "olesklit" i ten proužek, nebo naopak obrousit a přetřít to kolo celé... z drobnosti může vzniknout větší pakárna. Zvaž.
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od khaRel »

a co to zamalovat třeba lihovým fixem? Ten je sám o sobě lesklý a na křídě by i mohl držet. Jen by pak byl problém se stálostí- když jsem kdysi retušoval lihovkami, tak mi po čase zfialověly
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Přemaloval bych celé pneumatiky...matná by jim slušela.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od mahdy »

Já bych to tak nechal, stejně to skončí v kamnech :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1207
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od Standa F. »

Kdybych tohle patlal a řešil, asi bych kolco naskenoval, v grafickém editoru bílý proužek/kroužek zabarvil a vytiskl matně na inkoustovce.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1636
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od JoskaM »

A já bych to nechal, každé světlo má jinou barvu, vše je lesklé, jak když jsme lakovali modely nitrolakem...když čistostavba a nostalgie tak na 100%.
A jak píše Mahdy, kamnům to je jedno. Ale teď už to dotáhneš ne?
mára
Příspěvky: 207
Registrován: sob 7.1.2012 12:50

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od mára »

To kolo není nutné přetírat, stačí ho po retuši přestříkat matným lakem. Já jsem to tak dělal u laserem tištěných formulí a vypadalo to lépe než přetřené barvou.

viewtopic.php?f=55&t=4280#p57988" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od kaktusak »

Pánové děkuji za reakce na stavbu a za nápady . Stavbu favorita jsem prioritně plánoval ve stylu , jestli to půjde vůbec slepit . Měl jsem několik zpráv , že je to v podstatě neslepitelné . Proto jsem neplánoval , žádné úpravy mimo ty , které jsou nutné , aby se to vůbec dalo slepit. Je tady velký problém s nepoddajným papírem , který se těžko tvaruje . Lesklý tisk , který je pro tento typ modelu nevhodný . Na modelu nenajdete dvě stejné barvy . Dokonce i na jedné A4 jsou dvě druhy zelené ( nebo jaká barva to má být ) . Z těchto důvodů jsem žádné úpravy nechtěl dělat . Ale když jsem dnes přišel z práce ( ano i v neděli někdo musí pracovat :( ) a přečetl jsem si dobře míněné rady o kolech tak jsem byl na vážkách jestli je opravdu nemám zmatnit . Alespoň ty kola . JENŽE !!! než jsem do té mé milované práce šel tak jsem ráno všechny kola nalepit na model . Zadní náprava se musela cca o 3 mm posunout výše , aby byla mezera mezi předními a zadními koly stejná . Teď už to zpátky preparovat nebudu a zůstanu věrný svému prvotnímu plánu , nechat to bez úprav . Na ty kola ještě přijdou poklice a ty by to měli trochu rozbít . Navíc nejsem moc dobrý "přebarvovatel" a velmi pravděpodobně by to moje přebarvování odnesli vyznačené ráfky disků . Proto bude lepší nechat tento model , bez mého neodborného tuning zásahu . Jednu věc jsem , ale vylepšil a to mi tady poradil Venca a to podepřít přední nápravu , aby se nepodlomila dovnitř . Je to vidět na první fotce . Pokud vše půjde podle plánu tak bych chtěl favouše přivést do Jindřichova Hradce . Už tam zbývá dolepit jen pár drobností .
Každopádně ještě jednou děkuji za zájem o tento model .
Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Lepič
Příspěvky: 308
Registrován: pon 23.1.2012 22:06

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od Lepič »

"........bych chtěl favouše přivést do Jindřichova Hradce."


... a možná si i něco odvezeš, právě tisknu etikety !
(Oldschool Paper Cup, aneb čím starší tím větší výzva - doplňková soutěž o speciální ceny)
;)
Markulin
Příspěvky: 1274
Registrován: pon 14.5.2012 18:04
Bydliště: Hodonín

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24

Příspěvek od Markulin »

Ty brďo...... Pěkné to máš Zbyňo. A ty kola jsou super.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24 / HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Tak můžu prohlásit HOTOVO !!! Další z mála modelů , který neskončil v kamnech ;) . Model jsem lepil na dvakrát . Poprvé jsem skončil záhy na kapotě a u tohoto druhého výtisku jsem si už dal na toto kritické místo pozor . Pokud se přežije ta kapota + přední maska tak je podle mě vyhráno .
Omlouvám se zdejším o mnoho kvalitnějším modelářům , než jsem já , že jsem nevyužil jejich rady ohledně kol . Ted když se na model dívám , tak vím , že by nějaký ten tuning snesl . Zrcátka by měla být menší ( jsou tam jak pěst na oko ) , ty kola alespoň nějak zmatnit atd . Po pravdě jsem si moc nevěřil , že to tentokrát slepím tak jsem na nějaký tuning moc nemyslel . No a rady na kola jsem si přečetl až když jsem je měl nalepené . To je asi vše .
P.s. Jirko na etiketu si můžeš napsat rok tisku 1993 , rok výroby 1991

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24 / HOTOVO

Příspěvek od Daniel »

Zbyńo paráda ! 8-) Gratuluji k dokončení a těším se až model uvidím v Hradci .
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: FAVORIT 136L / Pressfoto / 1:24 / HOTOVO

Příspěvek od khaRel »

To je tak ošklivej model.... ale gratuluji k dokončení, takovéhle retro, to se jen tak nevidí! Slepeno, alespoň podle zmíněných peripetií, na výbornou. A když retro, tak souhlasím s tím, že nejlépe tak, jak byl vytvořen. Super práce!
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“