Škoda Forman PČR, ÚAMK, Pick-up / PKG / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Jarda F.
Příspěvky: 260
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Škoda Forman PČR, ÚAMK, Pick-up / PKG / 1:24

Příspěvek od Jarda F. »

Po opravdu dlooouhé době bych Vám všem zase jednou popřál dobrý den...

Když tak vidím datum svého posledního příspěvku, natož dokončeného modelu, jímá mne hrůza. Bohužel, pracovní nasazení, částečně i pak jiné různé okolnosti a v neposlední řadě i jakási ,,patlakrize,, způsobená kombinací všeho dohromady, mne na téměř čtyři roky postavili, až na malé výjimky, mimo provoz. Poslední rok a půl pak úplně. :roll: Nicméně abstinenční příznaky se staly již tak nesnesitelnými, že jsem se donutil vše otočit na ruby, dokopat se k dokončení rekonstrukce dílničky a zase něco užmoulat :) Ale k tomu se ještě dostaneme. Prozatím bych se pro rozepsání a rozhýbaní se zde, vrátil o zmíněný rok a půl zpět, do loňské dovolené, kdy během 14 dnů vznikly postupně tyto tři, dnes již archivní kousky ;)

Obrázek Obrázek

Forman Policie České Republiky, je jeden z prvních modelů které jsem coby dítko lepil s tátovým dozorem a pomocí. Tedy alespoň co si pamatuji :D Pořídil jsem si tedy dotisk od PKG, k němu přihodil další dva kámoše a se vzpomínkou na dávné začátky se pustil do stavby...

Bohužel, k finálnímu nafocení a psaní jsem se donutil až teď a tak se mi nějak nepodařilo dát dohromady všechny fotky ze stavby, proto jsem se rozhodl dát všechny tři modely do jednoho vlákna. Doufám že to nebude nikomu vadit 8-)

A teď už dost psaní, pojďme se raději na něco podívat ;)

Škoda Forman, Policie ČR

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Tak, to by jsme měli první kousek. Dvě stránky dílů, model jednoduché konstrukce, leč jako začátečník bych s ním asi dosti bojoval. Nějaké nepřesnosti, sem tam třeba něco upravit, pamatuji si na díly kol a nárazníků. Pláště kol, tvarovaných pěkně postaru do stříšek, byly dlouhé, s disky jsem také trochu bojoval, u nárazníků zase chytit střed a trefit ohyby. Nakonec bylo potřeba je ještě dopřemluvit, aby sedly ke karoserii a zkrátit v podbězích. Zbytek si myslím byl bez potíží ;) Vytvořil jsem jednoduché držáky STOPek, doplnil si anténu a připevnil tažné :) Zbývá doplnit registrační značky, na kterých se stále usilovně pracuje ;)

Škoda Forman Plus, ÚAMK

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Podobné auto, stejný základ...stejné problémy. Kola, nárazníky, ale nic co by se nedalo zvládnout. Na fotkách je zde vidět přečnívající část kterou bylo potřeba zastřihnout. Nepřesnost si myslím vznikla mou vinou, jelikož jsem nárazníky do karoserie trochu více utopil a dotvaroval přechod do blatníků jinak, než je myšleno ve stavebnici, avšak blíže skutečnosti. ;) Karoserie samotná a doplňky již byly tuším bez potíží a jediným vylepšením zde byla dlouhá anténa z kousku bužírky, plastové nitě a kuličky Herkulesu.

Škoda Pick-up Freestyle

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

A tímto kouskem se nám triologie uzavírá...Oproti předešlým je poslední Fanouš již jiné konstrukce, vše sedí, nevzpomínám si na žádný zásadní problém. Trošku práce dalo správné poskládání dílů střechy ale jinak pohodička. Za pomoci dílů stavebnice, která nabízí dvě varianty kol (ploché nebo s tvarovanými bočnicemi) a trochou vlastního přičinění jsem lehce poupravil kola do finální podoby. Hned je výsledek úplně jinde ;)

Ač se nedá říci že by to byla procházka růžovou zahradou, bylo to příjemné zavzpomínaní a relativně oddychové lepení. Žádné detaily, desetinky, rozsáhlé úpravy či vylepšování. Prostě jen nůžky, špejle a Herkules :D

Těm, co se dočetli až sem, bych rád poděkoval za pozornost a těším se na brzkou shledanou u dalšího modelu ;)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Škoda Forman PČR, ÚAMK, Pick-up / PKG / Dalibor Knotek /

Příspěvek od kaktusak »

Nádherná nostalgie .

Jsem rád , že jsi se vrátil k lepení . Já s tím pořád nějak bojuji .
Jarda F.
Příspěvky: 260
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda Forman PČR, ÚAMK, Pick-up / PKG / Dalibor Knotek /

Příspěvek od Jarda F. »

Ono to koukám je asi nakažlivý ta krize...ale chce to vytrvat a ono se to poddá, jsem zvědavý na ŠMku ;)
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: Škoda Forman PČR, ÚAMK, Pick-up / PKG / Dalibor Knotek /

Příspěvek od Tomáš S. »

A až to přejde a bude chuť, tak nebude čas... :roll: :lol: :(

Taky mě přivedl k papírákům Favorit, přesně si pamatuju jak jsem mlsně obdivoval na poličce u bratrance toho ÚAMK pickupa, a tak když se pak doma našel Favorit Forman (Combi) ze Zenitu, tak se neváhalo a tatínek mi s ním taky dost významně pomohl (jó kdybych tehdy věděl, že toho vcelku neatraktivního bílého Zenit Favorita, kterého jsem si později neodpustil vybavit různým tuznigem, bych vyměnil za několik těch suprových ÚAMKových a policejních!) ... A to byl začátek... :)

Pěkná vzpomínková stavba! A chápu tě, ty první dva bych si taky klidně slepil jako vzpomínku - posledního ne, ten se mi nikdy moc nelíbil! :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“