DeLorean DMC-12 BTTF / free / 1:25 HOTOVO

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

DeLorean DMC-12 BTTF / free / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od Jan Koláček »

Dovolím si další model uvést malou hádankou. Nějakou dobu jsem váhal a rozhodoval se, do čeho se pustím. Nakonec tomu napomohlo jeden říjnový den, který by se dal označit jako jisté výročí. Model by se dal pravděpodobně zařadit i do jiné kategorie. Jedná se o free model, u kterého jsem upravil měřítko (zmenšení z 1:20 na cca 1:25). Začal jsem interiérem, ale foto jsem zatím nedám, protože by bylo naprosto hned jasné, o co se jedná :).
Naposledy upravil(a) Jan Koláček dne ned 15.1.2017 20:45, celkem upraveno 2 x.
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: ??? / free / 1:25

Příspěvek od Jan Koláček »

Tak doplním, že ten den byl 21.10.2015 ...
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: ??? / free / 1:25

Příspěvek od Ričmond »

Těžká hádanka :D
Mě napadá Polo WRC, ale netuším jestli je nějaký jeho model ?
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: ??? / free / 1:25

Příspěvek od Nafe_CZ »

V tom pripade to vidim na vozidlo Dr. Emmeta Browna.
Uživatelský avatar
Tomáš M.
Příspěvky: 57
Registrován: ned 27.1.2013 16:59
Bydliště: Velký Šenov / Praha

Re: ??? / free / 1:25

Příspěvek od Tomáš M. »

Že by...

Obrázek

Ten den jsem byl v kině. Byl to super zážitek 8-) .
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: DeLorean DMC-12 BTTF / free / 1:25

Příspěvek od Jan Koláček »

Většinový zásah :). Jedná se o DeLorean z filmu Návrat do budoucnosti. Konkrétně jsem se pustil do verze z konce prvního dílu.

Ještě doplním, že model lze stáhnout v měřítku 1:20 na Paper Inside. Kromě úpravy měřítka na cca 1:25 jsem ještě prakticky na všech dílech vymazal lomové čáry, které by dle mého názoru docela rušily výsledný vzhled.

Následně jsem začal interiérem, u kterého jsem zatím nenarazil na žádný problém.

Obrázek Obrázek

Aby byl interiér trochu košatější, pokusil jsem se ho doplnit o pár dalších drobností.

Obrázek

Ještě chybí volant, ruční brzda a sedačky.
Tuto skoro finální podobu chci ještě doplnit o řadící páku a také tam zkusím narvat nějaké kabely, protože ty tam prostě musí být ;) ... ale to zase až příště.

P.S. když jsem hledal nějaké fotky interiéru, narazil jsem na pěkné tématické video.
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: DeLorean DMC-12 BTTF / free / 1:25

Příspěvek od Jan Koláček »

Doplnil jsem řadicí páku a jednu bednu.
Pokus o ztvárnění kabelů ještě není úplně u konce, ale hlavní část považuji za hotovou. Něco je přímo z filmu, něco z fotek na netu a zbytek vlastní fantazie...

Obrázek Obrázek
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: DeLorean DMC-12 BTTF / free / 1:25

Příspěvek od Jan Koláček »

Po dlouhé době zase nějaký viditelný progres. Udělal jsem ještě pár kabelů a pustil se do sedaček. Tam jsem měl trošku dilema. Ve filmu jsou sedačky šedivé, v modelu černé. Nejdřív jsem se chtěl pokusit o digitální úpravu, ale nakonec jsem to vzdal a udělal je černé. Po sedačkách přišel na řadu volant (potřeboval jsem na něj tři pokusy) a ruční brzda. Nakonec jsem interiér doplnil o Almanac a vnitřní stranu dveří...

Tím považuju interiér za hotový (pokud nepočítám stropní panel) a je na čase pustit se do kastle.

Obrázek Obrázek
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: DeLorean DMC-12 BTTF / free / 1:25

Příspěvek od Jan Koláček »

Tak tu mám postup. Udělal jsem část kastle. Zde už jsem začal trošku bojovat. První věc, kterou mám špatně jsou boční lišty. Zjistil jsem, že měly být naohýbané, což jsem neudělal. Všiml jsem si toho až tehdy, když jsem si prohlížel vzdálenější fotky návodu. Budu mít boky pravděpodobně o kousek vyšší. Nejedná se o nic dramatického, odhaduju tak 1/2 až 3/4 mm, tak doufám, že mne to nedožene, až budu pasovat na kastli přední a zadní část.

Trochu jsem také narazil u vnitřního dílu střechy. Jeho zadní část cca o dva milimetry nepokrývala celek a naopak při přiložení vnitřního rámu dveří, byl díl příliš dlouhý. Došlo tedy na úpravu pdf. Trochu jsem také upravil vnitřní rám dveří. Maličko jsem ho v části střechy prodloužil, aby pokryl celý výřez pro dveře a změnil jsem barvu rámu.
Předpokládám, že úprava horní části střechy mne nemine.

Začínám mít trochu obavy, jak bude sedět interiér na kastli. No každopádně to budu řešit, až na to přijde řada. Teď je na řadě zasklení a dveře se střechou...

Obrázek Obrázek Obrázek
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: DeLorean DMC-12 BTTF / free / 1:25

Příspěvek od Jan Koláček »

Povedl se další drobný postup. Nejdřív jsem zasklil boční okna a nalepil na ně dveře. Ty se neobešly bez úprav, protože mi na hotovou část moc neseděly. Také jsem na nich dokreslil dírku pro klíč a udělal plastickou kliku. Nakonec jsem udělal přední okno. Ještě chybí ho přilepit ke kapotě.

Obrázek Obrázek Obrázek

Následovat bude zbytek střechy. Předpokládám, že se to zase neobjede bez drobných úprav. Potom bych chtěl dodělat sloupky z vnitřní strany a na okna naznačit těsnění okolo otevírací části.
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: DeLorean DMC-12 BTTF / free / 1:25

Příspěvek od Jan Koláček »

Díky volné sobotě, kterou jsem mohl úplně celou věnovat modelaření, jsem značně postoupil (alespoň podle mého měřítka). Udělal jsem těsnění stahovacích oken a vnitřní sloupky. Potom jsem vlepil interiér. Tam jsem musel maskovat díry, které mi tam vznikly, ale není to skoro vidět. Potom jsem udělal podvozek a nalepil ho na karosérii. Trochu jsem bojoval s geometrií (rovnal jsem to až moc a díky tomu se mi trochu pokřivil bok za levými dveřmi). Není to tedy 100%, ale s dosavadním výsledkem jsem vcelku spokojený.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě nalepím boční lišty a Delorean půjde po lak..
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: DeLorean DMC-12 BTTF / free / 1:25

Příspěvek od Jan Koláček »

Tak mám po více jak měsíci publikovatelný progres...
Takže popojedeme:
Obrázek

A můžeme nejen na kolech, ale skoro i v čase. Stroj ještě není plně funkční a bude se muset odladit dalšími komponenty :) :
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pár dílků jsem doplnil podle fotografií z webu.

A takto to zatím vypadá celé (část položená na sucho, abych zjistil, kolik prostoru tam zůstane):
Obrázek Obrázek Obrázek
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: DeLorean DMC-12 BTTF / free / 1:25

Příspěvek od Jan Koláček »

Hlásím postup. Udělal jsem dráteničinu okolo kastle a postupně začal kompletovat komponenty na zádi.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Bohužel se mi stala nepříjemná věc. Protože ty tenoučké drátky jsou barvené vodovkami a chtěl jsem to zalakovat až celé, tak jsem si neopatrnou manipulací uprasil červenou barvou pravý bok. Za přispění laxního přístupu k očištění mi tam zůstaly dost viditelné fleky. Laxní přístup spočíval v tom, že se mi to už jednou stalo a v pohodě jsem to očistil díky lakované kastli a vlhkému hadříku. Tady jsem to bral tak, že to v pohodě očistím. Jenže jsem i přes lak bok příliš provlhčil...a fleky zůstaly a rozmazaly se. To nejhorší (roh před pravým blatníkem) jsem záplatoval tenoučkým plátkem papíru, ale u kliky to takto vyřešit nepůjde.
Pokud máte nějaké tipy, jak to alespoň trochu zamaskovat, abych to ještě více nepokazil...sem s nimi.
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: DeLorean DMC-12 BTTF / free / 1:25

Příspěvek od Jan Koláček »

Podařilo se mi zase kousek postoupit. Dodělal jsem všechny části stroje času v zadní části.

Obrázek Obrázek

A pustil jsem se do vedení okolo kapoty. Začal jsem tvarově jednodušší částí. I tak jsem s tím ale vcelku bojoval. Dodělal jsem u toho jsem černé držáky. A pak jsem se pustil do té náročnější části. Už se těším, až to budu mít z krku.

Obrázek Obrázek

Potom už bude zbývat jen pár detailů... 8-)
Uživatelský avatar
Tomáš S.
Příspěvky: 998
Registrován: sob 21.1.2012 21:39
Bydliště: Uherský Brod

Re: DeLorean DMC-12 BTTF / free / 1:25

Příspěvek od Tomáš S. »

Náhodou jsem narazil na super galerii fotografií skutečného auta a nešlo si zároveň nevybavit tvoji stavbu... ;)

:arrow: https://flic.kr/s/aHsko8AqqS" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“