DeLorean DMC-12 BTTF / free / 1:25 HOTOVO

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: DeLorean DMC-12 BTTF / free / 1:25

Příspěvek od Jan Koláček »

Krásná galerie krásného auta :).
Na modelu teď postupuju hodně pozvolna. Pustil jsem se do tvarování zadního vedení. Samozřejmě se mi polovina drátků zase hezky odlepila. Jak budu mít nějaký viditelný progres, nahodím foto.
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: DeLorean DMC-12 BTTF / free / 1:25

Příspěvek od Jan Koláček »

Po dlouhé době mám viditelný postup, DeLorean už byl slušně zapadaný prachem. Polovinu rozvodu v zadní části se mi podařilo dostat na auto. Tohle byl asi i důvod, proč jsem se nemohl dokopat a zasednout k tomu 8-).

Tady náhled:
Obrázek Obrázek

Druhou polovinu snad zvládnu ve svižnějším tempu :lol:
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: DeLorean DMC-12 BTTF / free / 1:25

Příspěvek od Jan Koláček »

Tak konečně můžu říct, že ty zpropadené drátky jsou hotové..krom toho jsem udělal nějaké drobnosti jako zrcátka, výfuky, přelakoval poslední vrstvou a postavil na kola.

Po posledním laku jsem sundal krycí pásku. Trochu jsem se bál, abych nenašel uvnitř nějaké překvapení. A co se nestalo, našel jsem rovnou dvě. Těsnění oken byla zevnitř odlepená (asi častou manipulací a protože jsem to nelepil vteřiňákem). Také jsem zjistil, že když jsem se snažil trochu srovnat geometrii dveří, tak jsem prorazil díru dovnitř. Takže jsem byl donucený udělat otevřené okénko, abych to napravil..Těsnění jsem sundal a díru zamaskoval tak, aby úplně nesvítila do očí.

Tady je foto:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Teď už chybí udělat jen hák na svedení blesku..a bude hotovo. Konec je velice blízko 8-)
Asi to nestihnu v tomto roce, ale příští rok určitě prohlásím, že je hotovo :D
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: DeLorean DMC-12 BTTF / free / 1:25

Příspěvek od Brzdič »

Pěkná práce. :)
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: DeLorean DMC-12 BTTF / free / 1:25

Příspěvek od Jan Koláček »

Díky :)


Jinak po dlouhé době můžu prohlásit HOTOVO!

Dodělal jsem hák, což byla poslední věc, která chyběla. Původně jsem chtěl použít drát a smršťovací bužírku. Ale ta byla moc velká, takže jsem použil cigaretové papírky. I starou "kšandu" z PC jsem hezky využil. Bohužel jsem už nenašel šedivou, ale jen modrou, takže to barevně neodpovídá filmu. To mi ale žíly nijak zásadně netrhá :D.

Ještě si dovolím malé shrnutí. Popudem ke stavbě modelu byl den 21.10.2015, protože to byl den Návratu do budoucnosti. Tuhle sérii jsem měl vždycky moc rád, takže volba to byla vcelku jednoduchá. Se stavbou jsem sem tam bojoval, ale ve výsledku z toho jde udělat díky parádní předloze atraktivní a neokoukaný model. Jsou tu borci, kteří by to posunuli ještě o nějaký ten level dál, což bych někdy velice rád viděl!
Každopádně s výsledkem jsem spokojený. Trochu zamrzí zaprasené dveře a ne úplně dokonalý přechod na hranách dveří (jsou tam trochu hrby), ale pohled od toho tahá pryč stroj času :), takže to úplně nebije do očí.

Tady je pár fotek:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Teď už jen zbývá udělat nějaké fotky za denního světla... 8-)
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: DeLorean DMC-12 BTTF / free / 1:25

Příspěvek od Lukáš »

Velmi povedené, gratuluji.
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: DeLorean DMC-12 BTTF / free / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od Jan Koláček »

Díky :)

Udělal jsem pár fotek za dne. Světlo o něco lepší, ale ani tak ho nebylo nejvíc.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na světle jsou více vidět ty uprasené dveře, ale s tím holt už nic neudělám.

Teď mě čeká příjemné rozhodování, do čeho se pustím. Ač mám jednoho kostlivce v podobě Tower Bridge, pravděpodobně ho nechám ještě chvilku uležet a bude to zase něco na čtyřech kolech :)
PedroSunchez
Příspěvky: 135
Registrován: stř 12.11.2014 12:51

Re: DeLorean DMC-12 BTTF / free / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od PedroSunchez »

Dost dobré. A myslím, že ani ty dveře nijak model nekazí, ale chápu tvoji nespokojenost :)
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: DeLorean DMC-12 BTTF / free / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od Jan Koláček »

Díky. Jsem rád, že se líbí :).
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: DeLorean DMC-12 BTTF / free / 1:25 HOTOVO

Příspěvek od Brzdič »

Moc pěkný. :)
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“