PaK 40 / GPM / 1:25 - dokončeno

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Dejv
Příspěvky: 39
Registrován: sob 21.1.2012 9:02

PaK 40 / GPM / 1:25 - dokončeno

Příspěvek od Dejv »

PaK 40 / GPM / 1:25

Ahoj všichni, tak po dvou letech stavebního a sportovního úsilí, kdy nebyl čas ani nálada se nimrat s modýlky si takhle jednou v podvečer sedím, barák stojí, na jarní cyklistickou přípravu je brzo a hnusně, inu náhle mě začaly svrbět prsty. Nejdříve jsem zpětně projel fóra, užasl jak se zvedla laťka v modelářském umu, řekl si k...a tak přece to není o nějakém soutěžení ale o radosti z tvorby a s tím pocitem jsem začal patlat protitankový kanón PaK 40 od GPM. Technické údaje zde: http://www.panzernet.net/php/index.php?topic=695.0" onclick="window.open(this.href);return false; No odvykl jsem si, co vám budu povídat, chvilky nadšení střídala frustrace ba i vztek a rezignace, když jsem tvaroval hlaveň tak dlouho, až se roztrhla, nicméně obě verze modelu jsem zhruba za měsíc dokončil. Model PaKu od GPM se patlá dobře, jsou tam nějaké drobné nepřesnosti, ale nic tragického, mohu jen doporučit. U šedivé verze je zpracovaná i podložka, myslím pro mě typicky humpolácká, použit je kartón, na něm nalepený centimetr tlustý molitan z nějaké krabice od elektroniky, který jsem následně zapalovačem a trháním pinzetou trochu upravil a napatlal normálně vodovkou. Okraje jsou uhlazeny pomocí sádrového obvazu a opět barveny vodovkou. Žlutá pouštní verze je jen na ukázku, až vyrobím novou hlaveň a bude nálada, pokusím se o nějakou tématickou podložku. Nyní již ukázky tvorby, přeji pěkný den :)

ObrázekObrázekObrázek

ObrázekObrázekObrázekObrázek

Žlutá verze bez hlavně:
Obrázek

ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Lukáš
Příspěvky: 1684
Registrován: sob 21.1.2012 9:23
Bydliště: Brno

Re: PaK 40 / GPM / 1:25 - dokončeno

Příspěvek od Lukáš »

Opravdu rád tě tady zase vidím. A nestačím koukat - moc pěkné to máš.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: PaK 40 / GPM / 1:25 - dokončeno

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj Dejve, je fajn tě tu zase vidět a z modelářského umu jsi vůbec nic neztratil. :)
Uživatelský avatar
Dejv
Příspěvky: 39
Registrován: sob 21.1.2012 9:02

Re: PaK 40 / GPM / 1:25 - dokončeno

Příspěvek od Dejv »

Díky pánové za povzbuzení, nakopne to dobře k další práci ;) .
Uživatelský avatar
hromadko.s
Příspěvky: 496
Registrován: sob 21.1.2012 9:56
Bydliště: Hlinsko v Čechách

Re: PaK 40 / GPM / 1:25 - dokončeno

Příspěvek od hromadko.s »

Pěkný to máš Dejve a vítej zpátky.
Uživatelský avatar
Dejv
Příspěvky: 39
Registrován: sob 21.1.2012 9:02

Re: PaK 40 / GPM / 1:25 - dokončeno

Příspěvek od Dejv »

Díky a gratuluju k dokončení Karla, je to opravdu nepřekonatelné veledílo, dokud teda někdo nevydá Doru, třeba :D
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“