Fiat Tipo / ABC, Vladislav Cafourek / 1:43 - HOTOVO

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Fiat Tipo / ABC, Vladislav Cafourek / 1:43 - HOTOVO

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

chtěl jsem si krapítek odpočinout od nakladače a rozhodl se že si slípnu nějaký model z ABC. Volba padla na Fiata Tipo, tento vůz jsem pár let vlastnil než ho nahradil vůz nový tuzemský :D

Foto předlohy:
Obrázek
foto převzato: http://cs.wikipedia.org/wiki/Fiat_Tipo" onclick="window.open(this.href);return false;

Originál:
Obrázek

Něco o voze:
Malý elegantní pětidvéřový osobní automobil měl premiéru na jaře 1988 a hned se stal vozem roku. Živý vůz dosahující rychlosti až 150km v hodině a se spotřebou pouhých 4,7 až 7,5 litru benzínu na 100km, se zalíbil.
Jeho čtyřdobý, kapalinou chlazený motor je uložen napříč před přední nápravou. Objem má 1108 ccm, výkon 41 kW při 5500 otáčkách za minutu. Spolehlivý chod zajišťuje elektronické bzdotykové zapalování. Pětistupňová převodovka umožňuje maximální využití výkonu motoru.
Rozměr:
Délka - 3958 mm
Šířka - 1700 mm
Výška - 1445 mm
Rozvor - 2540 mm
Přední rozchod - 1429 mm
Zadní rozchod - 1415 mm

Zatím jsem slípnul karosérii a dokončuji přední nárazník :) Model je pěkně konstrukčně řešený a je radost ho lepit, takový relax od těch propracovaných kousku od pana doktora ;) Dost bylo psaní a přidávám několik foteček, ještě doladím retuž a zanedlouho bude další report...
Karosérie:
Obrázek Obrázek Obrázek

Děkuji za pozornost a brzy jsem :arrow:
Naposledy upravil(a) JakubSDK dne úte 29.10.2013 18:29, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Fiat Tipo / ABC, Vladislav Cafourek / 1:43

Příspěvek od Venca 21 »

Vida, tohle byl úplně první model, který jsem z ABC lepil. ;)
Uživatelský avatar
AmatER
Příspěvky: 623
Registrován: sob 21.1.2012 16:02
Bydliště: Marienbad
Kontaktovat uživatele:

Re: Fiat Tipo / ABC, Vladislav Cafourek / 1:43

Příspěvek od AmatER »

Cafourkovy autíčka byly bezva, atraktivní předlohy, slepitelné a skladné... Jen škoda, že tisk byl tehdy tak mizernej.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Fiat Tipo / ABC, Vladislav Cafourek / 1:43

Příspěvek od JakubSDK »

Právě v tom je to kouzlo modelu, že není naprosto dokonalý a na svou dobu je opravdu jednoduchý, ale zároveň pěkně propracovaný a ta retuž :lol:
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Fiat Tipo / ABC, Vladislav Cafourek / 1:43

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

tak po kratší pauze jsem zpět s dalším drobným postupem, moc času na patlání teď nemám, spousta práce a tak se snažím alespoň po večerech něco málo slípnout :) momentálně hotový podvozek a nárazníky.
Dnes jsem se pustil do drobotiny a koleček, a když to dobře půjde, dnes bych ho mohl dokončit :arrow:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Tak zatím ahoj a možná během dne další fotečky ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Fiat Tipo / ABC, Vladislav Cafourek / 1:43 - HOTOVO

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

tak to včera dopadlo, ale už jsem se nedostal k pc a proto až dnes hlásím hotovo :) fiátek dopatlán a mám z něho velikou radost, jediný nedostatek byl u plášťů kol, které byly asi o dva milimetry kratší než obvod bočnic, tak jsem je pouze začernil a kola natočil místem lepení nahoru a tím se to krásně ukrylo a nekazí to dojem ;) několik foteček a ještě nafotím venku na lepším světle 8-)
Foto:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím ahoj a brzy v sekci sport a F1 :arrow:
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“