JAWA 884.5 / Mega Graghic / 1:12

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

JAWA 884.5 / Mega Graghic / 1:12

Příspěvek od Zax »

JAWA 884.5

Mierka : 1:12
Autor : Miloš Čihák
Vydavateľ : Mega Graghic

Tento model som začal lepiť už dávnejšie, teraz sa k nemu vraciam, snáď sa mi to podarí konečne dokončiť. Ide o tento model:

Obrázek

Ako každú motorku som začal kolesami. Ide o model s výpletom, takže to je trochu zložitejšie. Používam svoju metódu, možno to ide aj jednoduchšie, ale toto mám overené, že to funguje, takže to robím takto:
1. Zlepil som stred a ráfik, ktorý som si rozdelil, tak aby mi ten výplet vyšiel, následne som po obvode ráfiku navŕtal dierky pre výplet, vystredil som obe časti a prilepil na podložku a vyplietol jednu stranu a zafixoval sek. lepom.
Obrázek
2. Opatrne som kolesá odlepil, otočil, zase prilepil a vyplietol druhú stranu a zase zafixoval sek. lepom. Zlepil som obvod a boky pneumatiky.
Obrázek
3. Vypletené stredy, boky a obvod pneumatiky som zlepil do kopy.
Obrázek
4. Pridal som bombírované boky pneumatiky.
Obrázek
5. Dorobil som obvodové zaoblenie.
Obrázek
6. Pneumatiky som pretmelil a prebrúsil.
Obrázek
7. Pridal som dezén a zase to prebrúsil.
Obrázek
Nakoniec som výplet pretrel chróm. farbou a pneumatiku čiernou. Ďalej sa mi podarilo zlepiť základ motora, rám a nádrž, z rámu som vyrezal "vzduch", prípadné ďalšie úpravy budem robiť priebežne. Aktuálny stav:
ObrázekObrázek
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: JAWA 884.5 / Mega Graghic / 1:12

Příspěvek od khaRel »

parádn počin. Kdysi jsem ji taky stavěl, ale přesně tak, jak je nakreslená, a celá se mi zkroutila... Tvoje teda vypadá o poznání lépe. Kola jsou už hotová, nebo přijde ještě na řadu bok ráfku? S tím by to vypadalo mnohem líp. A možná taky ventilky :-)
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: JAWA 884.5 / Mega Graghic / 1:12

Příspěvek od Zax »

Tato konstrukcia ramu je nachylna na skrutenie, ani ja to nemam celkom rovne, ale je to este pouzitelne, ja som ten ram este naviac vzadu oslabil vyrezanim "vzduchu" takze som rad, ze to je aspon takto...ventilky na kolesach uz mam (kolesa su zrovna otocene tak, ze to nie je vidiet), rozhranie rafik-pneumatika budem este vo finale ladit, momentalne to nema vyznam, pretoze ta chromova farba je citliva na dotyk, takze aj tak to nakoniec este musim prebehnut tym chromom aby to nestratilo lesk...
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: JAWA 884.5 / Mega Graghic / 1:12

Příspěvek od Zax »

...aspoň malý pokrok, pohol som s motorom, pridal zadný blatník...bez úprav, pridal som akurát rebrovanie valca motora...
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: JAWA 884.5 / Mega Graghic / 1:12

Příspěvek od Aki »

Hoďte na něj síť! On udělá na kole výplet a pak přes to hodí dekl, aby nebyl vidět... :D
Moc hezký to máš ;)
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: JAWA 884.5 / Mega Graghic / 1:12

Příspěvek od Standa F. »

Mám pocit hraničící s jistotou, že ten kryt špic je pouze z jedné strany, takže výplet stále může oslňovat kolemjdoucí ;) .

Jinak hezká práce!
míša kulička
Příspěvky: 264
Registrován: pát 20.1.2012 22:45

Re: JAWA 884.5 / Mega Graghic / 1:12

Příspěvek od míša kulička »

Zaxi promiň, ale mi se ty tvoje špice nelíbí, možná kdyby byly rovnější ??
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: JAWA 884.5 / Mega Graghic / 1:12

Příspěvek od Zax »

Ano, ten kryt je len z jednej strany, inac by som ten vyplet nerobil, zas az taky blazon nie som :D
míša kulička to je v pohode, ani ja si nemyslim, ze by to bol nejaky zazrak... ista nerovnost vypletu je mozno dana aj tym ako to robim, teda jedna strana je z jedneho kusu drotu, ktory vypletam cez otvory v rafiku, mozno sa to da aj lahsie, ale toto sa mi osvedcilo tak to robim takto...pri tychto kolesach sa mi stala ale ina vec - tym, ze som posledne vypletane kolesa robil uz davno, tak som zabudol, ze sa ten vyplet nesmie rovno striekat chromovym sprejom, lebo ta farba stečie po tom vyplete a vytvori nepekne gulicky farby...(lepsie je sprej odstreknut do nadobky a vyplet opatrne pretriet rucne stetcom) Tuto som to musel ručne zoškrabat, aby som sa tej zaschnutej farby zbavil, ale uz to nie je celkom ono... robit novy vyplet sa mi uz ale nechcelo, stejne k tomu planujem podlozku s drahou, pricom motorka bude mierne zašpinena, tak to snad nebude az tak vadit... ;)
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: JAWA 884.5 / Mega Graghic / 1:12

Příspěvek od Zax »

Tak po 2 rokoch to snáď konečne dolepím...Motorka ešte nie je celkom hotová, chýbajú drôty, hadičky a jednoduchá podložka na ktorej pomaly začínam robiť...pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: JAWA 884.5 / Mega Graghic / 1:12

Příspěvek od Zax »

Tak som zase trochu pokročil: na motorke pribudli hadičky, lanká a nity.
Podložka je len taká jednoduchá-škvára s trávou. Škváru som urobil pomocou piesku streknutého na čierno, na trávu som použil statickú trávu 12mm. Ešte dorobím pár drobností a snád budem mať hotovo...pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zax
Příspěvky: 370
Registrován: čtv 23.2.2012 12:41
Kontaktovat uživatele:

Re: JAWA 884.5 / Mega Graghic / 1:12

Příspěvek od Zax »

Tak mám konečne hotovo, pridal som pár drobností, na podložku náradie...pár fotiek:

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“