UAZ 469b / Orlik / 1:25

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
wot99
Příspěvky: 12
Registrován: čtv 25.1.2018 19:35

UAZ 469b / Orlik / 1:25

Příspěvek od wot99 »

Ahojte,
chystám sa začať s týmto Orlikom. Prvá skúsenosť s poľským modelom a po prelistovaní môžem povedať, že ten návod + návodové kresby sú detailné a prepracované...narátal som 19 A4 návdových kresieb z každého uhla, viacero obrázkov 1:1 na priloženie a podobne...
Zároveň vás chcem poprosiť, ak má niekto skúsenosť s týmto modelom, nech sa ozve , možno by bodli nejaké foto zo stavby - našiel som report zo stavby podvozku na poľskom fóre a to je všetko. A nejaké typy na prácu s takýmito lasermi - prvý krát budem vyberať napr. mriežku/ stierače/ vrtuľku chladiča a nerád by som to zničil (mám len 1 pokus :)).
Foto modelu:
Obrázek
Ahojte, ďakujem budem sa snažiť to nepokaziť.
Ďakujem za odkaz na to fórum, presne také niečo som.hľadal.
Zatiaľ som zlepil základ rámu, všetko sedí. Jediná vec, ktorá by mi vadila, keby robím model bez premaľovania je, že nevidno detaily, napr. skrutky, odľahčenie profilov a podobne. Diery do rámu som dorábal a skúšam to s ivantovkami.

Obrázek

S rámom budem pomaly končiť, ešte pár návarkov a bude hotovo. Model ma zatiaľ nesmierne baví, všetko do seba perfektne zapadá a návodová kresba s popisom sú vynikajúce (po poľsky neviem skoro vôbec).
ObrázekObrázekObrázek
Ďalší menší postup:
Rám je hotový, začal som odpruženie:
ObrázekObrázekObrázek

Osadené na rám, nova všetko sedí ako má, na tmto modeli vyskúšam prvý krát Airtbush, takže sa na to celkom teším:
ObrázekObrázek
Tak rám a odpruženie je hotové. Skúsil som primer a pištoľ.
ObrázekObrázekObrázek

Predná náprava je hotová:
Obrázek

Skúsil som ju položiť na rám, znova všetko sedí ako má:
ObrázekObrázekObrázek

Ahojte...skúsil som vrchný náter na hotovorm ráme:
ObrázekObrázek
Problém je, že mi po nástreku vznikli takéto "strapaté". Ako ich viem čo najľahšie odstrániť/ opraviť ? A viem tomu predísť ? Robím niečo zle ?
Obrázek

Stavebnicu som dlho odkladal s tým, že nemám na to čas. Všetko to zmenila vianočná stavebnica sklápača Scania od Montisystem, ktorú som mal za chvíľu hotovú. Vtedy som si uvedomil, že som úplne vypol :) a sústredil sa len na skladanie. Tak som oprášil rozostavaný rám, dokončil prednú nápravu a pokračoval na zadnej:
Obrázek
Nápravy som osadil na rám:
ObrázekObrázek
Dokončil som riadenie:
Obrázek
Stavba pokračuje motorom a prevodovkou, v mierke 1:25 je dosť detailne spracovaný, je tam kopec malých dielikov, som rád, že to mám za sebou. Veľké množstvo nedostatkov zakryje nástrek a patina:
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Pokračovanie na rozvodovke:
ObrázekObrázek
A nakoniec skúšobné osadenie do rámu, dnes pokračujem kardanmi a ak sa podarí tak výfukom:
Obrázek

Motor a prevodovky som osadil napevno, dorobil kardany a výfuk (ten bol katastrofa, hlavne to upevnenie k rámu ma celkom potrápilo, boli nutné menšie úpravy, ale nakoniec sa podarilo):
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Naposledy upravil(a) wot99 dne pát 28.1.2022 9:57, celkem upraveno 9 x.
Toptop
Příspěvky: 380
Registrován: sob 21.1.2012 11:10
Bydliště: Karlovy Vary

Re: UAZ 469b / Orlik / 1:25

Příspěvek od Toptop »

Úžas je moje srdcovka, něco jsem se s ním najezdil. Hned jak model vyšel, obstaral jsem si ho. Vypadá výborně, ale ještě jsem se k němu nedostal. Každopádně moc držím palce a budu velmi pečlivě sledovat tvé počínání.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: UAZ 469b / Orlik / 1:25

Příspěvek od kaktusak »

Pět dní v týdnu kolem něho jezdím . A je to ruská technika to můžu . Budu pozorně sledovat .
chups78
Příspěvky: 86
Registrován: úte 28.11.2017 9:53

Re: UAZ 469b / Orlik / 1:25

Příspěvek od chups78 »

https://papermodeling.net/forum/viewtop ... f=19&t=601" onclick="window.open(this.href);return false;
Здесь автор показал сборку другой версии УАЗа, которая отличается жёстким верхом
Zde autor ukázal sestavu další verze Uazu, která se vyznačuje tvrdým vrcholem
Odpovědět

Zpět na „Ostatní“