OMRON Porsche 962C / M. Antonický / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Umberto
Příspěvky: 476
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: OMRON Porsche 962C / M. Antonický / 1:24

Příspěvek od Umberto »

Díkes....tak podvozek je kompletně hotový. Poslední mini tuning byl vlepení mřížky nad rozvodovkou.

Obrázek

Fakt musím říct že díly sedí moc dobře a úpravy byly jen minimální a motorová část se mi moc líbí. Klobouk dolů před Michalem jak to navrhnul tak detailně. Poslední z pidi tuningů bylo natření matic kol zlatou barvou. Tady už fotky, no a můžu jít na kastly :-)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: OMRON Porsche 962C / M. Antonický / 1:24

Příspěvek od Shagrath »

No tohle je fakt něco! Neskutečně detailní a přesná práce jak tvoje, tak autorova
Umberto
Příspěvky: 476
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: OMRON Porsche 962C / M. Antonický / 1:24

Příspěvek od Umberto »

Díky díky... zase jsem o něco popojel. Přední část kapoty je hotová včetně všech maličkostí. Co se týče zadního oblouku kapoty kde se měli napojit zámky které by do sebe měli zapadnout, tak jak už jsem psal dřív úplně jsem je zavrhnul a zvolil jinou úpravu. Nalepil jsem na papír drátek 0,4mm který jsem zpevnil sekundovým lepidlem oříznul a natvaroval dle potřeby. Následně jsem ho nalepil na kraj zadního dílu kapoty. Krásně to drží tvar jak má. Stejně tak upravím druhou část kapoty , která kryje motor. Tím by měl být přechod pěkně oblý bez prohnutí a kapota by měla vypadat jako jeden kus....tak uvidíme jak to dopadne.

tady fotka vlepené výztuže...
Obrázek

tvar to drží krásně...
Obrázek

a tady už fotky celku...
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

...zatím vše:-)
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: OMRON Porsche 962C / M. Antonický / 1:24

Příspěvek od kaktusak »

Naprosto luxusní . Přesto si dovolím jednu malou poznámku . Nešlo by ještě trochu poladit i stěrač ? At nevypadá tak moc jednoduše o proti celému modelu .
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: OMRON Porsche 962C / M. Antonický / 1:24

Příspěvek od khaRel »

řešení je velmi elegantní, jen pokud si dobře pamatuji tvar tohoto auta, tak vršek karoserie (zdráhám se použít termín střecha) by neměl mít obloukový tvar,a le nahoře by to mělo být zploštělé. Alespoň 956 to tak měla, předpokládám, že i 962, ale nevím, jestli to takto bylo myšleno i u tohoto modelu.
Umberto
Příspěvky: 476
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: OMRON Porsche 962C / M. Antonický / 1:24 HOTOVO

Příspěvek od Umberto »

Ahoj všem...můžu prohlásit HOTOVO. Musím říct že na letitý model se to lepilo velmi dobře a jsem rád že jsem si to mohl slepit. Vždycky mě tento model fascinoval svou propracovaností a detaily.

to Kaktusák: jasně že si můžeš dovolit poznámku a připomínku, od toho přece reporty staveb jsou ;) Jediné co mě napadlo tak udělat plastické nýty na stěrači 8-)

to khaRel: máš pravdu že střecha by měla být více plochá a ne tak do oblouku. Já jsem se držel hlavně toho aby přechod byl hezký, což se mi ne úplně povedlo ale celkově jsem spokojený.

Doufám že můj report třeba někomu pomůže ke stavbě a pokud by bylo potřeba rád poradím. Noooo a tady už fotky :P :P :P

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Shagrath
Příspěvky: 549
Registrován: ned 6.3.2016 20:38
Bydliště: Žilina u Kladna

Re: OMRON Porsche 962C / M. Antonický / 1:24

Příspěvek od Shagrath »

Velká gratulace k dokončení. Skvělý report. Zpracování ještě lepší. je dobře, že je nástavba sundavací. Tohle by byl hřích nechat zaklopené.
Jsem zvědav, co bude následovat.
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: OMRON Porsche 962C / M. Antonický / 1:24

Příspěvek od khaRel »

Taky gratuluji k finiši. S plochou střechou vím, že byly dělány ty nové modely 956/962 od MASS, a možná i ta první 956 od p. Vyškovského, tady u té dvojice Omron/Repsol bohužel nevím, el vypadá to, že je konstruovaná kulatěji. Co se týče stěrače, myslím, že by se tam hodila taková ta sestava listových pružin na drátkách, ale mně osobně ani tento plochý neuráží. Je na to radost pohledět.
pišta
Příspěvky: 76
Registrován: stř 5.12.2012 12:11

Re: OMRON Porsche 962C / M. Antonický / 1:24

Příspěvek od pišta »

Tak toto je paráda. Perfektná práca, pekne si s tým pohral. :idea: . Ozaj vydarený kúsok.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: OMRON Porsche 962C / M. Antonický / 1:24

Příspěvek od Nafe_CZ »

Nádherná práce !
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2386
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: OMRON Porsche 962C / M. Antonický / 1:24

Příspěvek od Brzdič »

Fakt pěkný kousek to je. ;)
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: OMRON Porsche 962C / M. Antonický / 1:24

Příspěvek od haageeman »

Krása střídá nádheru! Moc se Ti vyvedl :!: :!: :!:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: OMRON Porsche 962C / M. Antonický / 1:24

Příspěvek od kaktusak »

Parádní práce chlape .

S tím stěračem jsem to mysle tak , že by si vyřízl " vzduch " ale i tak je to hodně dobrý . A ty nýty tomu taky pomohli .
BabiTCH
Příspěvky: 36
Registrován: pát 17.2.2012 6:21
Bydliště: Říčany u Brna

Re: OMRON Porsche 962C / M. Antonický / 1:24

Příspěvek od BabiTCH »

Nádhera! Určitě budu časem opisovat...
Co teď, už taháš ze skříně Repsol? ;)
Umberto
Příspěvky: 476
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: OMRON Porsche 962C / M. Antonický / 1:24

Příspěvek od Umberto »

Pánové...díky moc všem za ohlasy a reakce :!: :!: :!:

Dlouho jsem zvažoval co budu lepit dál. Do užšího výběru se mi dostalo asi deset modelů. Po dlouhém zvažování už jsem byl rozhodnutý že zase zavítám do vojenské techniky, ale díky jednomu z vás se mi dostal do ruky model po kterém jsem moc toužil a proto vojenská sekce musí ještě chvilku počkat a pustím se do vozu LOLA ASTON MARTIN LMP1 od Cornella.

Tak brzy...... 8-)
Naposledy upravil(a) Umberto dne pon 4.10.2021 6:58, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“