Lancia Delta S4 / Tour de Corse 1986 / M.Ružička / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
BabiTCH
Příspěvky: 36
Registrován: pát 17.2.2012 6:21
Bydliště: Říčany u Brna

Lancia Delta S4 / Tour de Corse 1986 / M.Ružička / 1:24

Příspěvek od BabiTCH »

Začalo to jako oddychovka, modýlek bez úprav, ke kterýmu si můžu dát i deci a druhý den nevyhodím vše, co jsem slepil... :)
Nakonec jsem trošku upravoval, něco nového si vyzkoušel a na závěr celý zkonil...

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek
BabiTCH
Příspěvky: 36
Registrován: pát 17.2.2012 6:21
Bydliště: Říčany u Brna

Re: Lancia Delta S4 / Tour de Corse 1986 / M.Ružička / 1:24

Příspěvek od BabiTCH »

Modýlek je známý, několikrát prezentovaný na fórech, asi nemá cenu podrobnější rozbor.
Zkusil jsem vytunit světýlka.
Napřed zadní, na kterých jsem si vyzkoušel vytahování z folie:

Obrázek Obrázek Obrázek

Do vnitřku světla vlepená fólie s naznačeným vzorem. Vytištěno na laseru a proryto jehlou. Dělá to celkem pěkný efekt, akorát ty fotky z ruky nic moc...
BabiTCH
Příspěvky: 36
Registrován: pát 17.2.2012 6:21
Bydliště: Říčany u Brna

Re: Lancia Delta S4 / Tour de Corse 1986 / M.Ružička / 1:24

Příspěvek od BabiTCH »

No a potom přední:

Obrázek Obrázek

Tělo světlometu z papíru, přetřeno chromem Molotow, zasklení z folie. Tady jsem se pokoušel vzor vyrýt ručně, ale výsledky nebyly úplně stoprocentní. Náznaku reálného vzoru jsem se vzdát nechtěl, nakonec pomohl kolega s řezacím plotrem. Lem z drátku 0,2 mm.
BabiTCH
Příspěvky: 36
Registrován: pát 17.2.2012 6:21
Bydliště: Říčany u Brna

Re: Lancia Delta S4 / Tour de Corse 1986 / M.Ružička / 1:24

Příspěvek od BabiTCH »

Boční okna na čtvrtý pokus:

Obrázek

Napřed jsem zkoušel fólii do Meotaru, potom do kroužkové vazby. Na obě sekundové lepidlo moc neplatí a celek nedrží. Nakonec jsem objevil fólii pro RCčkáře, kteří z ní vytahují kabinky a ta se lepí suprově. Bohužel se dodává smotaná do ruličky a trochu poškrábaná. Ale nic neřešitelného.

Ještě pohled do vnitřností před "zacvaknutím"

Obrázek Obrázek
BabiTCH
Příspěvky: 36
Registrován: pát 17.2.2012 6:21
Bydliště: Říčany u Brna

Re: Lancia Delta S4 / Tour de Corse 1986 / M.Ružička / 1:24

Příspěvek od BabiTCH »

Při lakování se mi ale dostal aerosol dovnitř (nevycpal jsem kastli) a okna byla zamlžená. Při pokusu o čištění se polovina zničila, zprvu slibně vypadající odlakovač na nehty se nakonec neukázal, jako optimální volba :-)
Takže předělávka.

Obrázek Obrázek Obrázek

A znáte to: dvakrát měř...
Tak na to jsem v závěru zapomněl a nezkontroloval si polohu předních kol vůči karoserii.
Nevím, kde se stala chybka, každopádně kola jsou moc vzadu.

Obrázek

Ještě, že jsou natáčecí, tam se to trochu ztratí...

Co se neztratí, je zašpinění. Chtěl jsem jen takovou decentku, nevím proč mne napadlo lehké zastříkání bahnem. Když jsem to (trochu) zacákal a zaprášil, uvědomil jsem si, že Korsika se jede na asfaltu a moc kaluží tam asi nebylo. Pokus o očištění dopadl tak na půl, navíc se pigmenty rozmyly do plochy. Moc jsem to drhnout už nechtěl, přeci jen je to papír...
A při čištění na modelu zůstalo mraky chlupů, které jsem okem nenašel, ale nekompromisní foťák odhalil vše. (Ty ještě oberu :-) )
Ještě, že jsem si pořídil laserové dezény (v průběhu stavby jsem taky zjistil, že Martini jelo na sliku, takže mi jsou dezénky k ničemu), přikoupil Jolly Club a dám reparát...

Jo a lepilo se to parádně, díky za krásnej model.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“