Williams FW42, Silverstone 2019 / R.Blaschke / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
mary
Příspěvky: 15
Registrován: ned 7.10.2018 19:40

Re: Williams FW42, Silverstone 2019, 1/24

Příspěvek od mary »

To je tím Roberte, že jsi to vymazlil do detailů, a tím pádem se to lepí samo. Šikulka šikovná.
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 378
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Williams FW42, Silverstone 2019, 1/24

Příspěvek od St. Louis »

Parádně vám to všem roste... :-)


Já se pomalu pohnul dál...

Zdržela mě výroba helmy... :-) Roberta Kubicy.
Inspirací mi byl "Projekt Sezóna 2000 - Společný Model" na sousedním cashpickově fóru ( http://cashpick.cz/forum/viewtopic.php?f=2&t=3236" onclick="window.open(this.href);return false; ). Moc se mi formule i s piloty líbily, tak jsem zkoušel podobným způsobem jako modelář Nafe_CZ překreslit helmu z " http://www.metmania.com" onclick="window.open(this.href);return false; " a pohledat na netu nějakou pěknou fotku kombinézy.
Nejsem žádný velký kreslíř, tak jsem spíše, než překresloval kladl barevné patvary na původní Coulthardovu helmu, stylem pokus - omyl. Padlo na to několik ...časů a pokusů. :-) Snad jsem zachytil aspoň základní rysy. :-)
Tady je postupný výsledek.

Obrázek

Finální helmu jsem lepil za pomocí podchlopní (jak zmiňuje modelář "j.brauner" na výše uvedeném fóru). Tělo si žádalo úpravu nůžkami a taky trochu vystlat, ať není až tak placaté.

Obrázek Obrázek

Byl jsem zvědavý, jak si to vše nakonec sedne do kokpitu... a sedlo. :-) Ještě jsem chvíli bojoval s rukama, aby se Robert chytil volantu. :-)

Obrázek Obrázek


Kdyby měl někdo zájem, zde ke stažení. (Nevím jak na .pdf, tak v .doc je vše společně v rozměrech, ve kterých jsem to tiskl já. (cca 1:24))

--- Helma: http://papirovystlouis.wz.cz/pict/x-fw4 ... a-2019.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
--- Tělo: http://papirovystlouis.wz.cz/pict/x-fw4 ... a-2019.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
--- Společně pro tisk: http://papirovystlouis.wz.cz/pict/x-fw4 ... a-2019.doc" onclick="window.open(this.href);return false;


Kokpit se stavěl jedna báseň. :-) A už se těším na ty vnější formulové křivky. :-) Díky Roberte.

Mějte se krásně. Ahoj.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Williams FW42, Silverstone 2019 / R.Blaschke / 1:24

Příspěvek od MatesHK »

St.Louis: No panečku... :shock: pěkně jsi to okořenil ;) škoda že už mám kokpit uzavřen. Přeju ti ať ti to tam dobře padne při lepení a budu se těšit na tvůj výsledek.

To platí pro vás všechny co jste ve hře.

Už teď Robertovi patří velký díky za tento model.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Williams FW42, Silverstone 2019 / R.Blaschke / 1:24

Příspěvek od Nafe_CZ »

Ahoj, ta helma je povedená a dá to modelu hned živější vzhled.
Jako vždy super práce.

Jěště by ch měl já prosbu k Robertovi. Taky se chci co nevidět pustit do modelu , ale chtěl bych mimo pilota, ještě zkusit pohybově rozmazané disky a bočnice.
Nemohl bys namalovat alternativu ?
Chtěl bych to pak celé usadit do rozmazaného pozadí.
Díky :-)

Štefan
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Williams FW42, Silverstone 2019 / R.Blaschke / 1:24

Příspěvek od MatesHK »

Dneska jsem se do toho trochu opřel a tak přináším report od stolu.

Tady jsem se trochu zapotil...
Obrázek

Na řadě pak byly bočnice...
Obrázek

Z hlavních dílů bočnic jsem odstranili chlopně a použil je z ČB kopie pro hladký spoj... viz foto
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Dál už jsem se dnes nedostal. Tak zase příště :mrgreen:
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Williams FW42, Silverstone 2019 / R.Blaschke / 1:24

Příspěvek od MatesHK »

Mám prozatím hotovo...

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 156
Registrován: pon 14.3.2016 15:52

Re: Williams FW42, Silverstone 2019 / R.Blaschke / 1:24

Příspěvek od Robert Blaschke »

Paráda :)
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 378
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Williams FW42, Silverstone 2019 / R.Blaschke / 1:24

Příspěvek od St. Louis »

Vypadá to super. 8-)
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Williams FW42, Silverstone 2019 / R.Blaschke / 1:24

Příspěvek od MatesHK »

Díky... ale víte jak to je... Fotky taky trochu lžou :D
Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 156
Registrován: pon 14.3.2016 15:52

Re: Williams FW42, Silverstone 2019 / R.Blaschke / 1:24

Příspěvek od Robert Blaschke »

V posledných pár dňoch som nejako skonštruoval zadné krídlo a obidve zavesenia. Dúfam, že dnes sa pustím do overovania dielcov, že ako sedia.
Takže tento súbor s dielcami je zatiaľ predbežný, ako mi vyšiel zo softwérového spracovania :) :
http://modely.blaschke.sk/42-RW.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 378
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Williams FW42, Silverstone 2019 / R.Blaschke / 1:24

Příspěvek od St. Louis »

Další díly vozu přibyly...

Obrázek

Během lepení spodních dílů kajaku jsem musel trochu více přemlouvat díl kolem nosu. I když jsem si nosánek podlepil 0,5mm kartónem, tak ty placaté součásti na bocích mi dělaly neplechu. ... Patrně proto, že jsem touto partií celou spodní část zakončoval... :roll:

Obrázek Obrázek

Vložit do otvoru kokpit s pilotem, taky nešlo úplně hladce... kapánek vadila helma. Nakonec jsem Kubicu ukecal, ať si ji na chvíli sundá :-D

Obrázek

No a největší mňamka - spodní deflektor. Ten jsem lepil s chlopněmi, až na ty poslední dílky - boční lyžiny, ty jsem přidělával na tupo.

Obrázek Obrázek

A ještě foto kompletu.

Obrázek Obrázek

Stavbu si užívám plnými doušky... Díky Roberte.
...jen mám neblahý pocit, že začínám kupit podobné drobné nepřesnosti jako u Force Indie... snad tyto pocity dalším postupem zaženu. :-)

U dalšího pokračování ahoj.
Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 156
Registrován: pon 14.3.2016 15:52

Re: Williams FW42, Silverstone 2019 / R.Blaschke / 1:24

Příspěvek od Robert Blaschke »

Zatiaľ som poskladal zadné zavesnie.
Obrázek
Dielce nebolo treba modifikovať, ale niektoré partie treba trochu prinútiť, aby sadli na miesto - konkrétne horné ramená zavesenia, ktoré vyžadujú trochu tvarovania a trochu násilia.
Naspodu tie deflektory na vnútorných diskoch treba trochu prihnúť nahor (alebo zastrihnúť), aby sa zavesenie dalo nasunúť až k prevodovke.
Obrázek
Predné ramená spodných trojuholníkových závesov
Obrázek
som na konci nechal len tak "vo vzduchu" - zabudol som na otvory v trupe a následne sa mi už s tým ani nechcelo moc babrať - ono ani tu a ani na veľkom stroji ich moc nevidno...:)
Kto chce, môže si ich o trup prilepiť natupo, alebo doplniť chlopňu a nejaký primeraný otvor.

Teraz mám na stole dielce predného zavesenia, uvidíme, ako mi to pôjde :)
Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 156
Registrován: pon 14.3.2016 15:52

Re: Williams FW42, Silverstone 2019 / R.Blaschke / 1:24

Příspěvek od Robert Blaschke »

Tak už som poskladal aj prednú nápravu. Dielce sú OK, akurát všetky 4 bubny sú s diskami kolies dosť natesno, mohli byť o nejakú desatinku menšie, lebo kolesá sa na tú krehkú konštrukciu zavesenia dosť ťažko nasúvajú.
Ale dostal som ich tam :)
Z prednej nápravy som musel len predĺžiť ten výstupok šikmého ramena, ktorý sa zasúva do trupu (už som opravil aj pdfko),
Obrázek
inak to bolo v pohode.

Obrázek
Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 156
Registrován: pon 14.3.2016 15:52

Re: Williams FW42, Silverstone 2019 / R.Blaschke / 1:24

Příspěvek od Robert Blaschke »

Dokončil som aj zadné krídlo, všetko sadlo bez úprav.
Obrázek
Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 156
Registrován: pon 14.3.2016 15:52

Re: Williams FW42, Silverstone 2019 / R.Blaschke / 1:24

Příspěvek od Robert Blaschke »

Ešte som zabudol dva dielce, ktoré sú na poslednom PDFku - výstuhy na komíne:

Obrázek

Obrázek
Tu ale neviem posúdiť, či to sedí, alebo nesedí, lebo otvory pre ne som ja pri mojej stavbe ešte nemal, dopĺňal som ich do PDFka až následne - takže uvidíte, ak to budete stavať, či to pasuje.

Prípadne sa to dá aj upraviť podľa potreby a nalepiť natupo, ako som to urobil ja na horných koncoch.

:)
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“