Lola Aston Martin LMP1 / Cornell racing center / 1:18

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Lola Aston Martin LMP1 / Cornell racing center / 1:18

Příspěvek od komar »

Ahoj všem,
abych se hecnul, s dovolením si založím vlákno, i když jsem do modelu zatím nezařízl.
Jsem teda hodně zvědavý na tisk, protože model je tištěný na krásně lesklém řekl bych foto-papíru, na což já, ofseťák, čumím jak vrána do kosti. Fakt lesk jak blesk :shock:
Stavbu bude - coby pan Lorenc, který už v okolí postavil několik modelů - dirigovat brzdič, jehož vlákno jsem si vylovil na starém DF. ;)

Jedná se o káru pro 24H Le Mans v roce 2009 posádky Charouz,Enge,Mücke.
Dál se v tomto motorsportu ztrácím, takže vím jen to, že tuto raketu mají na svědomí inženýři z Loly a Aston Martinu :lol:, kde z AM je 12V motor a podvozek, zbytek Lola... :?: :P Zajímavé je chlazení brzd, které obstarávají zpětné ventilátory, pro lepší aerodynamiku karoserie bez potřeby náporových otvorů...Jestli melu páté přes deváté, určitě mě někdo srovná (možná dnes už běžná věc..) Dík. ;)
Jak to jezdí a bzučí, se můžete mrknout na YT :
https://www.youtube.com/watch?v=kzqtdcmyHBk" onclick="window.open(this.href);return false;

Jak to vypadá u mě na stole vám ukážu samozřejmě taky:
Obrázek

Vidím to na záložní kopii (též na nějaký lesklý papír), kterou bych přestříkl lakem...
Fakt nevím, čím začít, to si ještě trošku promyslím při broušení skalpelu, retuš vodovkama taky nevidím jako ideální...Navíc je to celkem macek, tak snad nevyrobím vrtuli, nebo lodní šroub. Nebo papír k recyklaci.
Budu rád za rady a tipy od formulkářů, přece jen - doma se cítím vedle ve VDT.
Tento rychlý, oranžovo-blankytný platýs je pro mě slušná výzva, řekl bych...
Naposledy upravil(a) komar dne stř 20.3.2019 23:03, celkem upraveno 1 x.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Lola Aston Martin LMP1 / Cornell racing center / 1:18

Příspěvek od Nafe_CZ »

Sedám do prvních řad. Už několikrát jsem ho měl v ruce a s úctou zase založil.
Držím palce.
Štefan
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Lola Aston Martin LMP1 / Cornell racing center / 1:18

Příspěvek od Brzdič »

Co jsi tak matně pomatuji, tak je potřeba originální tisk stříhat nůžkami. Pod skalpelem se tisk drolí a láme, nevím proč. Ale to se tě nebude týkat, pokud pojedeš z kopie. :)
Nejnáročnější bylo spojení celé placky s kabinou, každopádně nejjednodušší model to není, ale o to více sexy. ;)
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Lola Aston Martin LMP1 / Cornell racing center / 1:18

Příspěvek od komar »

...doufám, že diváky v prvních řadách z mého představení nerozbolí oči.

Zatím jsem moc nepopatlal,a víc se vykecávám na DF :lol: , ale už jsem se rozhodl, čím začnu... Protože jak známo, kola dělají auto, zkouším zda to bude platit i zde, a že až budu mít papuče hotové, lolitka se udělá sama... :twisted:

Brzdo, paměť tě neklame, v tvém vláknu je tip s nůžkami zmíněn. Já jsem si kopii vytiskl pro sichr, kdybych se s barvou originálu fakt nezkamarádil a nějakým způsobem originál potento...
Model chci stavět z originálu. Kopii jsem si vytiskl na své inkoustové canonce na fotopapír a stříkl lakem na vlasy. Do originálu to má ale celkem daleko. Lesk kopie je ucházející i bez laku, ale sytost barev rozhodně ideální není. Bleděmodrá má porůznu slabší sytost. Trošku to připomíná doktorovu "patinu". Nicméně v nouzi by se kopie použít dala. Navíc mám v plánu velmi decentní tuning na kastli, takže do kopie stejně šmiknu.

Kolca se staví hezky, všecko pasuje neuvěřitelně, až strojařsky, přesně. Postup je zatím jen drobný, potřebuju se zrovna věnovat pobíhačkám okolo bydlení a první závod sezony je za dveřmi, takže dost času směřuje jiným, než jen papírovým směrem...
Laserové středy kol se mi snad podaří bez nehody natvarovat podle představy. Kartonek je to fajn, nevypadá to, že by se chtěl rozvrstvovat při tvarování. Paprsky hvězdice bodově vlhčím štětečkem a v pinzetách ohýbám. Lehké zkrabacení se sice dostavilo, ale počítám, že ve finální podobě nebude znatelné. Kéž by... 8-)
Obrázek
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Lola Aston Martin LMP1 / Cornell racing center / 1:18

Příspěvek od komar »

..zdar všem stoupencům Herkula !
Přišel čas ukázat postup...
Kolům jsem se opravdu věnoval, z poslední akce jsem dovezl populární bramborovou pozici... :mrgreen:
Obrázek

A čas jsem věnoval i kolům na platýse.
Jako obvykle - vývoj-výzkum a hledání slepých uliček alá Jára da Cimrman. Mimochodem také kolega modelář, což dokazuje mistrova auto-busta se strhanými rysy... :twisted:
Po patřičném natvarování hvězdic disku přišel čas na nátěr. Reálná barva disků je celkem impozantní, napadá mě titanová šedá... :?:
Obrázek
Jednodušší by zřejmě bylo zakoupit si příslušný dstín v modelářském obchodě, ale já šel do superhypermarketu koupit lak na nehty. Tak trošku jsem si říkal, že barvománie typická pro něžné pohlaví, mi nabídne nepřeberné množství sotva rozeznatelných odstínů od každé existující barvy. No to jsem se teda spletl... :lol:
Čuměl jsem do regálu jak vrána do kosti a nemohl si vybrat... Opravdu nepřeberné množství odstínů od růžovoučké po rudou :lol: :roll: Chtěl jsem tmavě šedou metalízu, takže jsem do košíku hodil "kosmickou šedou" , když je to ta Lola Aston Marťan a přes pokladnu prchal do trucovny. A tam...
...ty mikroskopické frakce jednorožčích pšouků (rozuměj třpytky) v laku jsem shledal jako naprosto neměřítkovými k čemukoli, natož tak M 1:18 ;)
Odstín šedé byl celkem OK, ale třpytky byly jak pěst na oko viditelné okem z pěti metrů a ještě trochu za rohem :evil:
Jelikož jsem však zapomněl koupit ředidlo - odlakovač :lol: , šel jsem zase nakupovat ;)
Tentokrát do drogerie, kde jsem očekával mimo odlakovače i jiné odstíny...Paráda - ředidlo s aloe vera by bylo, přibral jsem ještě krutě stříbrný lak, za který by se nestyděla ani Pamela z Pobřežní hlídky.
Zavřel jsem se do Císusalkuch a patláma, patláma paprťála žbrluch. Elixír mládí se nedostavil, ale šedou se mi podařilo za mumlání magických formulí extrahovat k mé naprosté spokojenosti. Velkou pomocí mi byla nadpozemská síla, jež nám k hroudě nohy víže... 8-)
Díky ní se třpytky usadily u dna a já smícháním a naředěním došel kýženého odstínu.
Laky rozředěné odlakovačem jakoby obživly a vytvářely na hladině zajímavé efekty. Robocop hadr. Kdo neviděl neuvěří :D
Nicméně se ukázalo, že tento stvořený živý organismus se dá s úspěchem použít i pro natíráním štětcem a šlo se na věc.

Obrázek Obrázek
Pohledové části dopadly celkem dobře, vevnitř disku jsem třpytky už moc neřešil, tam bude stěží vidět...
Nátěr jsem po zaschnutí napustil vteřiňákem, abych disk zpevnil. Posledním krokem měla být vrstva laku.
První špryc lesklým lakem a kosmický metalický efekt byl v kopru, disky hnusně šedé, jak nebe nad skotskými blaty...Neskutečně mi to zvedlo náladu :evil:
S tím jsem ale nehodlal smířit ani vteřinu, takže jsem znovu umíchal kapalný vesmír a disky znovu hodil do vůně. Zopakoval jsem i vteřiňák a to ve dvou vrstvách...
U mě dobrý... nakonec, po tom všem :lol: Na řadě jsou teď kotouče a finalizace kol, takže už nečekám zradu ;)
Obrázek
Do příště ahoj
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Lola Aston Martin LMP1 / Cornell racing center / 1:18

Příspěvek od kaktusak »

Tak tohle budu sledovat . Jak atraktivní model , tak super "popis" při jeho výrobě .
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Lola Aston Martin LMP1 / Cornell racing center / 1:18

Příspěvek od Brzdič »

Na mě je tam až moc třpytek jinak je to fajn. :)

A s tím vesmírem přesně vím co myslíš. :lol:
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Lola Aston Martin LMP1 / Cornell racing center / 1:18

Příspěvek od komar »

...čau všem, jedna sezona skončila, začíná další - modelářská...
V té sjezdové se dařilo, nepřišel jsem k žádné zlomenině (zejména pak horních končetin olšových ;) ), navíc v šestidílném seriálu závodů ve sjezdu na MTB figuruju na konečné bronzové příčce. K tomu se přidal další úspěch v podobě zakopání třista metrového kabelu a také kus nové cesty k budoucí samotě u lesa. Radost 8-)
Obrázek

... a tak dále a tak dále. Papír byl totálně upozaděn, takže v tomto směru se mohu pochlubit jen hotovými koly...
Obrázek
Přiznám se, že mě Brzdič s tím třpytem nalomil, ale asi už nebudu schopen s tím něco udělat. Napadá mě akorát grafitový prášek, ale ten na discích nebude asi držet. Ty středové matice jsem trošku zmastil, ale vyloženě oči to netahá. Minimálně ty moje... :twisted:
Po svatbě se snad ukážu s postupem na kapotáži...
Je to letos na jednoho modeláře docela hektické... :lol:
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“