Lotus 79 JPS / R. Vyškovský, ABC / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Petr.bce
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 30.8.2012 22:28
Bydliště: Boskovice

Lotus 79 JPS / R. Vyškovský, ABC / 1:24

Příspěvek od Petr.bce »

Nastala doba velikonoční a já jsem nevěděl co bych. Tak jsem se zanořil do mého archivu a narazil na tuhle formulku. Původně jsem ji měl jen jako takovou vzpomínku na dětství, ale nějak se mi zachtělo si ji slepit. Tak jsem neváhal a už jsem ji měl na stole. Nevím, jak mi to půjde, měl jsem teď opět nějakou tvůrčí pauzu.
Na modelu jsem si všiml, že je problém se soutiskem a místy kvalita papíru (vypadá to jakoby byl přeložený papír). Snad se s tím nějak poperu. Lepit budu přímo z originálu. Díky za poznatky a rady.

Fotky originálu:

ObrázekObrázekObrázekObrázek


A tady jsou první fotky ze stavby:

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Lotus 79 - JPS -- 1:24, Richard Vyškovský - ABC --

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Nezapomeň, že na bočních pontonech mají být výdechy dovnitř pontonu a ne taj, jak je to znázorněno ven na návodné kresbě.
Uživatelský avatar
mahdy
Příspěvky: 677
Registrován: sob 21.1.2012 11:01
Bydliště: Kyjov

Re: Lotus 79 - JPS -- 1:24, Richard Vyškovský - ABC --

Příspěvek od mahdy »

Tak tohle budu určitě sledovat. Ač nejsem formulkář, tak tento model ve mně probouzí vzpomínky. ABC číslo 8. ročník 29 - prosinec 1984 a já s babiččiným finančním přispěním za 3,-Kčs v trafice na náměstí kupuji svoje první ábíčko a v něm model Lotusu - můj první slepený papírový model. Vypadal hrozně, ale měl jsem z něj obrovskou radost. Ještě léta zdobil poličku v pokojíku, než musel uvolnit místo jiným modelům.
Petr.bce
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 30.8.2012 22:28
Bydliště: Boskovice

Re: Lotus 79 - JPS -- 1:24, Richard Vyškovský - ABC --

Příspěvek od Petr.bce »

Ty výdechy už jsem někde řešit viděl. Jen se zeptám pro kontrolu. Pokud je to výdech tak nakreslené mřížky směřují stejně jak na návodu k přední části?

I já jsem kdysi hodně dávno stavěl tuto formulku jako dítě školou povinné. Určitě to nebylo nic moc, ale tehdy jsem byl přímo nadšený. Doufám, že to tentokrát dopadne lépe.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Lotus 79 - JPS -- 1:24, Richard Vyškovský - ABC --

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Dovolil jsem si zapůjčit fotku modeláře "papoušek" z jeho galerie. Takto mají být výdechy na modelu správně..... viz foto.

Obrázek
Uživatelský avatar
Standa F.
Administrátor
Příspěvky: 1206
Registrován: pon 5.12.2011 16:02
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Lotus 79 - JPS -- 1:24, Richard Vyškovský - ABC --

Příspěvek od Standa F. »

Prima, vítej v klubu ABCdEFjedničkářů 8-).

Takto se s tímto modelem popral kolega RoBertino P. - jeho stavební report je zde: http://www.papirovaarcheologie.cz/lotus-79-jps/#stavba" onclick="window.open(this.href);return false;

I když si byl vědom těch nahoru obrácených šachet, udělal je na modelu dle návodné kresby... což ale osobně nedoporučuji, určitě bych je převrátil také, jak výše ilustroval TEO.

Ať se daří!
Petr.bce
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 30.8.2012 22:28
Bydliště: Boskovice

Re: Lotus 79 - JPS -- 1:24, Richard Vyškovský - ABC --

Příspěvek od Petr.bce »

Děkuji za foto, nějak tak jsem si to představoval.

Děkuji za přivítání, doufám že se mi podaří alespoň přiblížit k něčemu koukatelnému.
Uživatelský avatar
RadekV
Příspěvky: 261
Registrován: pát 20.1.2012 22:23
Bydliště: Kladno

Re: Lotus 79 - JPS -- 1:24, Richard Vyškovský - ABC --

Příspěvek od RadekV »

I já jsem si jí svého dávného času slepil a výdechy (vdechy) dovnitř vypadají lépe. :)
Radek

Obrázek Obrázek
Petr.bce
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 30.8.2012 22:28
Bydliště: Boskovice

Re: Lotus 79 - JPS -- 1:24, Richard Vyškovský - ABC --

Příspěvek od Petr.bce »

Určitě je dám dovnitř tak jak je máš. Jednak je to reálnější a vypadá to i lépe. Tvoje formule se mi moc líbí, máš ji moc pěkně slepenou.
Petr.bce
Příspěvky: 63
Registrován: čtv 30.8.2012 22:28
Bydliště: Boskovice

Re: Lotus 79 - JPS -- 1:24, Richard Vyškovský - ABC --

Příspěvek od Petr.bce »

Mám takový dotaz. Jelikož na závěsech kol je soutisk dost mizerný přemýšlím jestli by nebylo lepší závěsy celé přebarvit. Neměla by být barva na závěsech černá? Jakou barvu by měly mít disky kol? Nebo to vše nechat v originálu :?:
Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 155
Registrován: pon 14.3.2016 15:52

Re: Lotus 79 - JPS -- 1:24, Richard Vyškovský - ABC --

Příspěvek od Robert Blaschke »

Tu sú nejaké fotky:

http://www.gregnicholsstudio.com/p781814010" onclick="window.open(this.href);return false;
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Lotus 79 - JPS -- 1:24, Richard Vyškovský - ABC --

Příspěvek od Aki »

ty průduchy jsou sice dovnitř, ale zároveň trochu vyčuhujou nad kastlí, to asi mistra zmátlo...
http://www.grandprixhistory.org/images/lotus79g.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
https://i.ytimg.com/vi/28Imr_Q5bek/maxresdefault.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.car-model-kit.cz/temp/img/lo ... e087a0.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“