Ford Capri Turbo / A. Csákvári / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Ford Capri Turbo/Attila Csákvári/1:24

Příspěvek od JoseFxx »

Na chrom je dobrej tento fix:http://www.grafficon.cz/fixy-squeezery- ... chrome-1mm
Jinak tu zlatou dat od Tamiye X12-Golden Leaf
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Ford Capri Turbo/Attila Csákvári/1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Ali píše:Pěkná lejzrařina ;)
Pokud bys uvažoval o nalakování modelu, kola by vypadala fantasticky natřená zlatou v kombinaci s chromem ve spreji (ten ale nelakovat, jinak se chrom změní v šedou!)
Hezký večer přátelé modelaření,

Aleši, díky za odkaz na sprej a podobný mám doma.. Ohledně lakování modelu, tak do toho asi nepůjdu, za prvé bych to určitě zprznil 8-) nemám žádnou zkušenost s lakováním modelů a za druhé se mi takto upravené modely moc nelíbí...Tím nastává otázka, zdali dělat disky opravdu tak chromované z důvodu nesouladu se zbytkem vozu :| :?:
Můj záměr je disky každopádně natřít, ale ne až tak, aby narušovaly celkový vzhled, takže jsem chtěl použít zlatou na výplet a stříbrný chrom na ráfky viz foto níže, (Velké díky i Josefovi za tip, fixa by byla docela ok, možná jen ta 4mm, určitě zkusím ;))

Obrázek Obrázek

A teď k samotné stavbě vozu. Konečně se mi podařilo dokončit brzdy, které prodělaly ještě drobné úpravy k obrazu mému a s výsledkem jsem spokojen :) no a to je tak zatím vše, co jsem slepil, holt kombinování s ostatními projekty si vybírá svou daň na rychlosti postupu, ale na druhou stranu to má velmi pozitivní dopad na pracovní morálku, která u mě při delší činnosti na jedné věci přináší jakousi otrávenost či narušení trpělivosti a navozuje chuť se pouštět do něčeho jiného... Tímto je to vyřešeno a mohu se plně soustředit :lol:

To už ale odbíhám od tématu, takže zde pár obrázků aktuálního stavu:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Děkuji všem a přeji hezký zbytek večera Jakub.
Jarda F.
Příspěvky: 260
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Ford Capri Turbo/Attila Csákvári/1:24

Příspěvek od Jarda F. »

To vypadá opět velice dobře a zajímavě ;) Tak ať se daří, budu s chutí sledovat ;)
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Ford Capri Turbo/Attila Csákvári/1:24

Příspěvek od JoseFxx »

Jakube něco k tomu molotowu
http://www.modelforum.cz/viewtopic.php? ... it=molotow

Tu X-11 bych nepoužíval udělá ti takovýto povrch:(viz. obrázek disků ve vláknu)
http://www.modelforum.cz/viewtopic.php? ... 0&start=45

Nemáš doma od Tamiye X-32 Titanium silver, Ta je víc hladká.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Ford Capri Turbo/Attila Csákvári/1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

Jardo, děkuji ;) Já si na oplátku dovolím sledovat tu tvou povedenou pětistavbu :D i tobě ať se vše daří.

Josefe, super, díky za odkazy ;) pokud bych chtěl opravdu chrom, tak je volba na těch fixech, vypadá super a zřejmě bude i na papíru v poho.
Jinak jsem hned pořídil titanium silver X-32 a musím říct, že mě tedy vůbec nepotěšila :| více ale řeknou obrázky. Zkusil jsem udělat porovnání 4druhu barev, co mám doma.

Dení světlo:
Obrázek

Lampa:
Obrázek

:arrow: první je obyčejná akrylová mod. barva (HB-LAK) vzhled, no prostě hliník...
:arrow: druhá Revell metalická stříbrná - dobrá pro hladkost ale tmavá...
:arrow: třetí Tamiya X-11 chrom silver - vzhled +- v poho jen struktura je mínus...
:arrow: čtvrtá Tamiya X-32 titanium silver - barevně mi vůbec nesedí...

Závěr: zkusím ještě pár pokusů s mícháním a uvidíme 8-)

Hezký den Jakub.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Ford Capri Turbo/Attila Csákvári/1:24

Příspěvek od JoseFxx »

Kurnik ty jsi rychlej. No lepší je asi opravdu foukana. Zkus mix X-11 + X-32 2:1 a pak přeleštit jelenicí nebo flanelkou

Hodně promíchat a retardér tak 10%
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Ford Capri Turbo/Attila Csákvári/1:24

Příspěvek od JakubSDK »

JJ, blesk je můj pomalejší brácha :lol: :lol: ba ne, když jsem jel ze schůzky, tak jsem si to četl a po cestě se stavil v našem krea obchodě, kde je mají ;)
Jak jsem psal, večer zkusím míchání a dám info o výsledku..

Jakub.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Ford Capri Turbo/Attila Csákvári/1:24

Příspěvek od JoseFxx »

V Nymburce se dá něco takového sehnat ? Pamatuji se, že tam prodejna byla, ale zrušili jí.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Ford Capri Turbo/Attila Csákvári/1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Teď už ano, modelářský obchod tu byl, ale protože nebyl velký zájem, tak skončil. Myslím, že jeden z obchodníků si otevřel něco na sídlišti, ale tam jsem nebyl. Pak se tu objevil tento krea obchod a vloni zavedli i plastikové modely a doplňky od Japonců, takže aspoň to :)
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“