Porsche 911 GT3 / A.Csákvári / 1:24 HOTOVO

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Porsche 911 GT3 / A.Csákvári / 1:24 HOTOVO

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký den přátelé,

dalším kouskem, kterým bych rád obohatil sbírku je toto Porsche 911 GT3 RSR, jedná se o speciál na vytrvalostní závody a s číslem 17 jezdí za Team Falken Tire Wolf Henzler a Bryan Sellers.

Něco o tomto speciálu je: zde

Obrázky předlohy:

Obrázek Obrázek

Teď k samotné stavbě, ve šmikajdě je pouze obrázkový návod, tudíš je čistě na modeláři čím začne.. Stavba je rozdělena na tři části, které jsou barevně odlišeny. Já začal kolečky, ať je mám za sebou a můžu pokračovat dál. V domnění, že to pro mě složité je za mnou, byla zahájena stavba samotného podvozku s interiérem vozu. Interiér je jednoduchý, ale pěkný, jediné co jsem udělal samodomo byla řadička, ta placatá je taková, no.... ;) Volant jsem ale placatý nechal, pouze ho podlepil, následovala sedačka, hasičák. Tím je interiér hotov a pokračujeme asi nejsložitější částí a to je tvarovaná kastle, zlatá kolečka :lol:
Začal jsem zlehka od přední části a pokračuji nárazníkem, poté se pomalu přesunu na zasklení, boky a nakonec záď. To mě teprve čeká ;) Oceňuji, že ve šmikajdě jsou šablony na okna, jen je potřeba je trochu zmenčit, aby nedocházelo ke kolizi s chlopněmi. Vše ostatní, co je již ve stavu 3D, se lepilo velmi dobře a žádné nedostatky se nevyskytly ;)

Teď už jen slíbené obrázky aktuálního stavu:
Obrázek Obrázek

Kolečka:
Obrázek Obrázek

Podvozek a interiér:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Kapota:
Obrázek Obrázek


Zatím se mějte a smějte Jakub :lol:

Ještě doplňuji nějaké to video:zde a zde
Naposledy upravil(a) JakubSDK dne ned 14.1.2018 10:27, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Porsche 911 GT3/A.Csákvári/1:24

Příspěvek od kaktusak »

Tento model si u Ondry vyprosila moje dcerka , že jí ho někdy slepím . Přiznám se , že zatím nemám odvahu . Až se někdy možná do něho pustím, tak budu rád , že můžu od tebe opisovat .
Držím palce .
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Porsche 911 GT3/A.Csákvári/1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Jo jo Zbyňku, tento model jsem popravdě vytáhl asi před půl rokem a také jsem měl obavu, že to tvarování kastle nebude snadné a obával se neůspěchu... Teď si ale říkám, proč se do něj nepustit, buď to klapne, nebo ne ;) a hlavně, ať to dopadne jak chce, důležité je si to užít a zapatlat si 8-)
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Porsche 911 GT3/A.Csákvári/1:24

Příspěvek od yvan »

Vida ho. Ještě tu kapotu trochu potvaruj, prostor mezi světly by měl být hlouběj. Aby ti směrem od horního vrcholu světla šla kapota obloukem dolů po spoj se středem 8 a ten spoj byl spíš negativně prohnutý. Blbě se to popisuje, ale na té fotce předlohy cos sem dal je to pěkně vidět.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Porsche 911 GT3/A.Csákvári/1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Yvane,

děkuji za info ohledně dotvarování kapoty. Určitě si s ní ještě pohraju, jen musím dolepit světla, aby se mi podržel tvar a nedocházelo k deformaci těch slabých částí ;)

Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Porsche 911 GT3/A.Csákvári/1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer,

dnes jsem pokračoval na tomto voze a pustil se do dotvarování kapoty. Nejdříve jsem se pokusil usadit světla, která mohla dopadnout lépe, ale také hůře, takže spokojenost na 75%... Dále sestavení nárazníků a chvilku jsem laboroval, jak implantovat nejspodnější část. Z návodu a fotek na obálce to moc patrné není, ale po několikerém odzkoušení to dopadlo tak, že se přilepí pouze narýhované konce a zbylá část se lepí na tupo po naznačené rysce. Zbývalo osadit na kapotu, jen boční části blatníku jsem zatím nelepil, protože se trochu obávám případné deformace a dolepím dodatečně po osazení čelního okna, případně dveří.

Pro dnešek vše a zde pár aktuálních obrázků:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Zatím ahoj Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Porsche 911 GT3/A.Csákvári/1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký den Vám přeji,

přináším další drobný postup na voze. Pustil jsem se do zasklení kabiny, která dopadla dle mých představ.. Šablony oken, které jsou ve šmikajdě jsem si přenesl na čtvrtku a vystřihnul, napadlo mě, že to půjde lépe obkreslit jak na fólii, tak na oboustranku. Po vystříhání dílků z fólie a pásky, jsem ještě provedl drobnou úpravu, aby vše sedlo a nepřekáželo chlopním ;)
U bočních okének je dobré odstřihnout chlopně a lepit na tupo k zadnímu oknu z důvodu zasklení (vše na fotkách znázorněno).
U dílků 40 a 42 zadní blatníky, jsou naznačeny rysky pro přilepení dalších dílů ( světla, lem světel, boční okénka a části pod křídlem ), ty jsem si přenesl na rub, pro budoucí kontrolu lepení ;)
Pro dnešek vše a zde jsou obrázky..

Aktuální stav:

Úpravy:
Obrázek Obrázek Obrázek


Obrázek Obrázek Obrázek

Už to začíná dostávat tvar 8-)


Zatím ahoj a hezký den Jakub.

EDIT: odmazána úprava chlopní na čelním skle, netřeba upravovat. (závada byla na mém přijímači :lol: :lol: )
Naposledy upravil(a) JakubSDK dne úte 9.1.2018 0:31, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Porsche 911 GT3/A.Csákvári/1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer,

rád bych se zeptat někoho, kdo má tento kousek již sestaven, zdali by nebyl ochoten poskytnout fotografii detailu napojení čelního skla s kapotou...Z návodu a obrázku na obálce to není pro mě zřejmé :?:

Děkuji za odpověď a zatím ahoj Jakub.
Uživatelský avatar
Alfik
Příspěvky: 277
Registrován: sob 21.1.2012 17:44
Bydliště: Velká Hraštice

Re: Porsche 911 GT3/A.Csákvári/1:24

Příspěvek od Alfik »

Tohle ti asi moc nepomůže což?
Obrázek
Andrew86
Příspěvky: 78
Registrován: pát 20.1.2012 21:46
Bydliště: Liberec

Re: Porsche 911 GT3/A.Csákvári/1:24

Příspěvek od Andrew86 »

Zdar, sice jsem nedělal interiér, ale já čelní sklo s kapotou vůbec nespojoval, přišlo mi že to tak má být ...
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Porsche 911 GT3/A.Csákvári/1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer,

Alfik: děkuji, tyto obrázky používám celou stavbu, pro bližší představu..

Andrew86: také děkuji a máš pravdu. Okno se skutečně ke kapotě nelepí a je na volno jako na skutečném voze. Za tuto informaci děkuji Yvanovi, kterého jsem jako stavitele vozu oslovil ;)

Teď k samotné stavbě, je to obřad, samé tvarování a tvarování :lol: ale vytrvám a dotáhnu to do konce stůj co stůj... Aktuálně jsem si slípnul drobnosti v podobě výfuku a křídla. Dále jsem si založil základ zadního nárazníku a pustil se do boků, na některých místech to není 100% a ještě bude potřeba po dokončení doladit retuš. Dost povídání a zde pár náhledů.

:arrow:

Obrázek Obrázek Obrázek

A zkusmo na sucho sestavené:

Obrázek Obrázek Obrázek


Pro dnešek vše, zatím ahoj Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Porsche 911 GT3/A.Csákvári/1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj všem,

další krůček ke zdárnému dokončení je hotov, sláva už jsem měl na mále a model bych rozšlapal, ten zadní nárazník mi dal zabrat a hlavně to všechno sestavět do jednoho celku :roll:
Nicméně se povedlo a kapota je komplet, jen dolepit křídlo a pár drobností, to ale až po přilepení k podvozku. Ještě musím vyleštit okna ať nejsou zapatlaná od prstů :lol:

Aktuální stav:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zoubky a zoubečky ;)

Obrázek

Ladné křivky (obliny) ...

Obrázek


Zatím ahoj a hezký den Jakub.
Jarda F.
Příspěvky: 260
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Porsche 911 GT3/A.Csákvári/1:24

Příspěvek od Jarda F. »

Perfektní práce, už nějakou dobu přihlížím a ty obliny nemají chybu, moc pěkně si s tím hraješ ;)
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: Porsche 911 GT3/A.Csákvári/1:24

Příspěvek od Ali »

Moc pěkně se ti to kulatí ;)
Škoda toho extrémně zjednodušeného interiéru, i když lepší jednoduchý než vůbec žádný...
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Porsche 911 GT3/A.Csákvári/1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

Díky Jardo, vážím si toho ;)

I tobě Ali děkuji, interiér je vskutku pojat jednoduše, ale stejně by toho přes zasklení nebylo moc vidět, nicméně by se dalo ještě na něčem zapracovat a doplnit nějaké úpravy, podklady jsou...no uvidíme :lol: ;)

Hezký večer Jakub.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“