Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po 6 rokoch

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 378
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od St. Louis »

Komín vypadá velmi krásně. :-) Moc se ti to povedlo. :-)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer kolegové,

koukám, že Vám to jde pěkně od ruky a tak jsem se rozhodl, že bych mohl také přidat kousek z mého postupu. Postup to není nikterak veliký ale přeci jen je ;)

Zatím hotovo takto:
Obrázek Obrázek Obrázek ObrázekObrázek

Lepí se to jedna báseň, jen ten čas si správně rozložit :| Jako neznalec F1 bych se rád zeptal, na jednu věc, kterou jsem našel na šmikajdě, přesněji jde o výdechy?? po stranách kokpitu, které dle mého názoru měli být na obou stranách nebo se pletu :?: :?:

Viz obrázek:

Obrázek

Zatím ahoj a hezký den Jakub.
Uživatelský avatar
Lucas80
Příspěvky: 142
Registrován: čtv 14.6.2012 7:07

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od Lucas80 »

Dobrý postřeh, Jakube!

Prošel jsem si svůj archiv, je to část, která na fotkách není moc vidět, přesto jsem z pátečních tréninků našel pár:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na prvních třech je vůz Ocona (31), tam je vidět nalevo bez průduchů, napravo s třemi průduchy. Ty první dva pod nápisem CLARO by měly být stejně velké, ten třetí za nimi by měl být menší.
Pak tam je fotka Peréze (11), tam jsem našel pouze levou stranu bez průduchů. Pravá strana by měla být totožná, tým používá většinou stejné díly pro oba vozy.

Edit: opravil jsem poslední větu, kde jsem to omylem prohodil. Robert to má samozřejmě správně, drží se správných podkladů ;)
Naposledy upravil(a) Lucas80 dne čtv 15.2.2018 17:03, celkem upraveno 1 x.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od MatesHK »

Pruduchy jsou v pořádku. A u konstruktéra jako je Robert bych ani nepochyboval. Mezi tvůrce f1 je špička. Za to dám ruku do ohně ;)

Martin
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od Ali »

Nikde jsem to tu nezahlédl...tak se zeptám.
Roberte grafiku ti nedělá Ed?
Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 156
Registrován: pon 14.3.2016 15:52

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od Robert Blaschke »

Martin --- daj si pozor, aby si o tú ruku v ohni neprišiel... :D Chybička sa môže stať vždy. Aj keď v tomto prípade tie prieduchy určite neboli naľavo. Na fotkách, ktoré mám, vlastne naľavo neboli nikdy.
Ale či boli aj v pretekoch na strane pravej, to neviem zaručiť, pretože zo závodu nemám fotku,ktorá by to zachytávala. Určite je to istá možnosť, že občas tie prieduchy neboli ani napravo ani naľavo - ale podľa mňa väčšia pravdepodobnosť je, že to bolo tak nesymetricky, ako to máme na modeli.

Pridám aj ja jedno foto zo Španielska:
Obrázek

Ali - grafiku pre takéto bláznivé projekty si robím sám. Edovi nechávam iba profesionálnu prácu pre FT :-D
PetrBa
Příspěvky: 11
Registrován: ned 9.3.2014 17:09

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od PetrBa »

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nevím přesně, jak to bylo v nedělním závodě v Barceloně, ale v sobotní kvalifikaci ty Force Indie vypadaly ve střední části trošku jinak...
Uživatelský avatar
Lucas80
Příspěvky: 142
Registrován: čtv 14.6.2012 7:07

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od Lucas80 »

Obrázek

Mám jen tuto fotku ze závodu, kde jsem po zvětšení postřehnul průduchy, které začínají pod písmenkem o (páteční začínají pod písmenkem a). Od soboty, podle Petrových fotek, byly tedy rozšířeny o další dva průduchy a ponechány (platí tam i pravidlo parc fermé).
Otvory průduchů, co vyčtu z Petrových fotek, mají mít tedy stejnou vzdálenost mezi sebou - menší - a má jich být pět. Záleží tedy, jestli to bude verze z nedělního závodu...
Naposledy upravil(a) Lucas80 dne čtv 15.2.2018 23:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer kolegové,

všem moc díky za objasnění věci ;) člověk se furt učí.. Změny na vozech, budou asi provázet celou existenci stáje, holt inovace a zkoušení nových prvků, pro zlepšení jízdních vlastností :)

Ještě jednou díky za osvětu a fajn večer Jakub.
Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 156
Registrován: pon 14.3.2016 15:52

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od Robert Blaschke »

Takže s chorobou som sa po dva a pol týždni nejako dohodol a tu je pokračovanie. Tentokrát teda bočnice.

Opäť netradičným až šialeným spôsobom rozdelené na logo BWT a okolie :-) Ako sa s tým popasujete, nechám na vás.

Tu je fajl:
http://modely.blaschke.sk/vjmsidepods.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;

Pripomienky:
- logá BWT vystrihnite tak, že šedú obrysovú čiaru odstrihnete preč, aby zostal iba biely lem:
Obrázek

- horné 1mm rebrá, o ktoré sa bočnica prilepí, treba v zadnej časti skosiť (zbrúsiť, zrezať)
Obrázek

Prajem veľa zábavy :-)

P.s. Tie guľové nástroje, ktoré sem tam vidno na fotkách, som si kúpil na ebayi niekde z Číny alebo tak nejak - pokúšal som sa nimi nejako lepšie vyformovať tie bočnice. Celkom sa mi tie nástroje páčia.
https://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R ... s&_sacat=0" onclick="window.open(this.href);return false;

Ešte poznámka: Zistil som, že už na plutve som použil inú šedú farbu, než je na predku trupu zboku a na zadnom krídle. Ja ju mám i na bočniciach - ale na súboroch som ju už opravil. Takže ak to niekomu, kto má už zlepenú plutvu, vadí, dá sa to prelepiť výtlačkami z updatovaného súboru.

Obrázek

Čo ešte zostáva?
- Anténky
Naposledy upravil(a) Robert Blaschke dne ned 8.4.2018 10:32, celkem upraveno 15 x.
Ponytail
Příspěvky: 31
Registrován: ned 11.12.2016 22:51

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od Ponytail »

Robert,

What a fine solution for the sidepods.
Never seen anything like this!
Big compliments!
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od Ali »

Roberte jsi si jistý, že ta choroba na tobě nezanechala nějaké následky :lol:
Vskutku originální způsob zpracování bočnic, ale musí se nechat - vypadá to zatraceně dobře ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od JakubSDK »

A to jako fakt :shock: :shock: Roberte to je opravdu famózní :!: Jsem teda na sebe opravdu zvědav, jestli to dám... Díky za zábavu 8-)

Jakub.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od MatesHK »

No... čekal jsem popravdě zajímavé řešení bočnic, ale tohle....to jsem opravdu nečekal :shock: tohle tady ještě nebylo. Zase jsi to Roberte dokázal. Měl by si nosit svoje spodní prádlo přes kalhoty s pláštěnkou na zádech a na hruď si vytetovat velké S ;)

Jsem zvědavý čím nás ještě překvapíš. Jdu stahovat.

Martin
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 378
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od St. Louis »

Wau, úžasné. Skvělý nápad.

Normálně, jsem rád, že je na bočnicích tento sponzor a není tam například "Kingfisher" :-) .
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“