Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po 6 rokoch

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od Mimapnd »

kebyže nelepím Žeriav, tak sa pustím do tejto formulky, veľmi pekný štýl konštrukcie, ktorý je síce náročný, ale po precíznom a poslušnom zlepení sa dostaví dokonalý výsledok.
Robert, gratulujem ku krásnej formulke a chlapci, chlapi, veľa zdaru, ide vám to veľmi pekne. To predné krídlo je super.
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od St. Louis »

Velice děkuji.

Po těch prvních dvou řadách ploch předního křídla jsem měl obavy z křehkosti celého kompletu. Ale jsem opravdu mile překvapen, jak je to pevně vymyšlené :-) Třetí řada tomu dodala vynikající stabilitu. :-) To jsem skutečně nečekal.

Obrázek Obrázek

Se čtvrtou jsem se trápil - hlavně to tvarování a pak přichycení těmi dvěmi prcky... Chtělo by to z mé strany více péče, ale už to bylo "vyčerpávající". :-)

Obrázek Obrázek

Myslím, že ta další - pátá řada bude pořádná mňamka. (Uvidíme.) :-D

Ahoj.
Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 155
Registrován: pon 14.3.2016 15:52

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od Robert Blaschke »

Máš pravdu, štvrtá a piata rada je "o hubu" - je to ale iba o tvarovaní, o ničom inom (hore, dolu, hore, dolu - a ešte aj pod uhlom, nie len rovno.... :P . Preto som dal do vystrihovačky aj "náhradné diely" - na viac pokusov :)

Ale bojuješ statočne.
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od St. Louis »

Jo, jo,... ach to tvarování... obzvlášť to moje.
Už nějaký třetí večer za sebou vždy mrknu na tu pátou řadu. Jen polknu a kývnutím hlavy si odsouhlasím odklad. :-D
Ale nyní, s tímto skvělým psaným návodem...
Robert Blaschke píše:hore, dolu, hore, dolu - a ešte aj pod uhlom, nie len rovno.... :P
...na to hned :mrgreen: ...snad ...o víkendu vletím :-)
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od MatesHK »

Máš to moc moc pěkný. Hezky natvarovaný a čistý. Dobrá práce chlape :mrgreen:

Martin
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od St. Louis »

Díky Martine.

Pátá řada byla opravdu velká porce zábavy. Jejich zakončení, ty špičky se mi nějak nepovedly natvarovat do té správné polohy. Asi mě dohnala ležérně zpracovaná čtvrtá řada, tak ty špičky z páté více vynikly. - Já jsem hlavně rád, že to vůbec drží pohromadě :-D.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Boky křídla vypadají efektně a "možná" i obě strany tvarově stejně :-), ovšem podepřít je tímto zapeklitým aerodynamickým prvkem byl větší záhul, než jsem čekal.

Obrázek Obrázek Obrázek

Křídlo nasazeno. - Formule je kompletní. - Hotovo.

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek

Když jsem se o vánocích do této "ALFAPARALELKY" pustil, tak jsem byl přesvědčený, že do cíle nějak dojedu. Ale že výsledek bude vypadat takhle dobře, to jsem nepředpokládal. :-)

Hlavně jsem se chtěl něco nového naučit, takhle jsem k tomu obzvláště v první půli přistupoval.
S tisknutím doma, byla bezva možnost si něco zkusit vícekrát. :-) Nicméně mě domáci tisk utvrdil v tom, že se na to má tiskárna příliš nehodí. A toto byl zřejmě první i poslední rozsáhlejší model, který jsem z její pomocí sestavil. "Nemám svou tiskárnu rád." :-D Tištěný originál je tištěný originál. ;-)

Co musím vyzdvihnout a co mě posunulo dál je ÚŽASNÝ FOTONÁVOD, který mě zvedl a vyvedl z mnoha omylů, které jsem dřív dělal... Byla to obrovská škola lepení. Díky. :-) (Zkoušel jsem si to taky takto fotit krok za krokem a v některých momentech to bylo dost otravné.)

Roberte:
Bylo krásné stavět společně a pozorovat tvůj způsob uvažování, který jsi vždy parádně podal komentáři s každým dalším listem. Díky. Jsi vyjímečný.

Obrázek Obrázek

Velké DÍKY Robertovi za tento úžasný model formule Force India, bude okrasou mé papírové sbírky.

Ahoj a budu se těšit za dalších šest let ;-).
... ... ... ... ... ...šest let je dlouho, mám takový dojem, že si dám nějakou formuli dřív. :-)
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od MatesHK »

Super práce!!! Pro oba. Model jsi zvládl na jedničku s hvězdičkou :D fakt dobrý!!! Formulky jsou bezva, viď :D

Stejná chvála patří i Robertovi. Pro mě osobně, a už jsem to několikrát psal a stále si za tím stojím, je Robert špičkou mezi modelové konstruktéry f1 u nás. A co jsem měl možnost pozorovat i zahraniční konstruktéry tak se nestydím říct, že je Robert špičkou i ve světě :) bez přehánění. Jsem rád, že máme jednou za čas si volně stáhnou tak kvalitní model.

Děkuji Roberte a slibuji, že model dokončím.

Dobrá práce chlapi :mrgreen:

Martin
Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 155
Registrován: pon 14.3.2016 15:52

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od Robert Blaschke »

Uáu! Tak si to nakoniec dal! Máš to super.

A ďakujem, že zase raz po dlhšej dobe vidím postavené niečo odo mňa :D
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od JoseFxx »

Robert Blaschke píše: A ďakujem, že zase raz po dlhšej dobe vidím postavené niečo odo mňa :D

To víš Roberte, dlouho od tebe nevyšlo nic jednoduchého na postavení :-)
Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 155
Registrován: pon 14.3.2016 15:52

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od Robert Blaschke »

Svätá pravda :|
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od Ali »

Krásná stavba a famózní výsledek, jak Robertův tak i St.Louise.

To St.Louis:
tisk se mi líbí- hlavně karbonové části dílů vypadají velice hezky, ale žádná domácí tiskárna to samozřejmě nevyjede jako skvělá Canon C1...
Uživatelský avatar
Lucas80
Příspěvky: 142
Registrován: čtv 14.6.2012 7:07

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od Lucas80 »

Čistě a precizně postavené! Tento model je výzva a ty jsi to zvládnul parádně.
Hezky se na to kouká, je to šmrncovní 8-)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

St.Louis: krásná modelářská práce kolego, povedla se Formulka ;) ;)

Jakub.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od JoseFxx »

Ali píše: ale žádná domácí tiskárna to samozřejmě nevyjede jako skvělá Canon C1...
Canon C1 je už dávno překonaná svýma následovníkama. Stačí si jen najít dobré copycentrum kde mají modernější tiskárnu od Canonu s ochotnou obsluhou a jsi na stejné úrovni jak dosud vydané originály.
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od St. Louis »

Mnohkráte díky všem. :-)

Robert to nádherně vymyslel, byl jsem překvapený, jak krásně všechno sedí - veškeré průhyby a záhyby.- Prostě paráda.

S tím tiskem jsem měl na mysli to, že se ta černá snadno přenášela na prsty, a tak je většina růžových dílů zaprášená mými dotyky. :-) Kupodivu jsou fotky milosrdné a většinu schovaly. :-D
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“