Lancia Delta 16v / Ing.M.Vlachynský, I.Ryba / 1:24 HOTOVO-2

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Lancia Delta 16v / Ing.M.Vlachynský, I.Ryba / 1:24 HOTOVO-2

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký den přátelé,

připravil jsem si pro Vás na ukázku další kousek do své sbírky a to Lancii Delta HF, Integrale 16ti ventil, která jela na 1000 Lakes Rally v roce 1991 pilotovaná jezdci J. Kankkunenem a J. Piironenem.

Stavbu jsem zahájil už v dubnu 2016 a s velkými přestávkami ji dokončil až teď.. Ale každý dokončený kostlivec je dobrý kostlivec ;) Model jsem stavěl dle chytrého plánu a žádný nedostatek se nenašel. Lehký tuning jsem provedl u přední masky, kterou jsem doplnil o světla a mřížky, následovalo zkompletování karosérie a pustil jsem se do podvozku, ten však není nafocen, odpusťte tento drobný renonc 8-)
Následoval lepící úpadek a model čekal až nedávno nastal ten slavný den, kdy k nám byl přiveden... to je jiná písnička :lol: jsem se pustil do dokončení, takže sestavení koleček, taky docela legrace to vyřezávat ale podařilo se, poté obout a dostrojit drobnostmi. Také jsem si nemohl pomoci a zhotovil si jednoduchou podložku a tímto je model hotov a mám z něho radost, snad se Vám bude také líbit :)

Teď nějaká fotodokumentace :arrow:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Finální fotky:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Podložka:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A největší sranda byla, když jsem zjistil, že existuje interiér :shock: :shock: ale což, zkusím u druhé verze..

Zatím se mějte fajn a ať se Vám daří Jakub.
Naposledy upravil(a) JakubSDK dne čtv 25.1.2018 16:51, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Lancia Delta 16v / Ing.M.Vlachynský, I.Ryba / 1:24/HOTOV

Příspěvek od kaktusak »

No vypadá parádně !!!

Asi to bude znít hloupě , ale jsem rád , že v tom "úpadku" lepení nejsem sám .
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: Lancia Delta 16v / Ing.M.Vlachynský, I.Ryba / 1:24/HOTOV

Příspěvek od Ali »

Pěkně slepený model. Možná podložka mohla mít trošku "šatolinovější nádech"
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Lancia Delta 16v / Ing.M.Vlachynský, I.Ryba / 1:24/HOTOV

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj a děkuji za reakce ;)

Zbyňku, vůbec to nezní hloupě a myslím, že nás bude více 8-) ale všechno jednou pomine a zase se rozlepíme...

Ali, děkuji ti za podmět a určitě něco zkusím ;)

Hezký večer Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Lancia Delta 16v / Ing.M.Vlachynský, I.Ryba / 1:24/HOTOV

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký dobrý večer přátelé,

tak jsem se na základě podmětu od Aliho pustil do úpravy podložky a zde je výsledek :arrow:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Je pravda, že to pro oko vypadá lépe než jen hlína, složení je asi 5 druhů štěrku velikosti TT a N plus prach, kterým jsem zaprášil nepatrně i dezén a nakonec trochu zaneřádil travičku :)

Ať se líbí a brzy zase u nakladače Jakub.
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Lancia Delta 16v / Ing.M.Vlachynský, I.Ryba / 1:24/HOTOV

Příspěvek od St. Louis »

Moc moc pěkné a s nádhernou podložkou to dostalo úplně jiný rozměr. Krása. :-)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Lancia Delta 16v / Ing.M.Vlachynský, I.Ryba / 1:24/HOTOV

Příspěvek od Daniel »

Gratuluji k dokončení dalšího pěkného modelu. Jen bych měl takovou poznámku k podložce - trochu mi tam vadí ten prostřední travnatý pruh. Vzhledem k tomu, že model má jako předlohu vůz z finské rally, tak si myslím že tam se jezdí "dveřma napřed" a proto by tomu víc slušela jen široká šotolina s travnatými okraji. Ale modelářsky je to paráda :)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Lancia Delta 16v / Ing.M.Vlachynský, I.Ryba / 1:24/HOTOV

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

děkuji za ohlasy ;)

Dane, ohledně cesty máš určitě pravdu a rozhodně by bylo reálnější ztvárnění, tak jak píšeš. Popravdě mě toto ztvárnění vůbec nenapadlo :| ale už je hotovo a u druhé verze zkusíme..

Tím bych rád znovu otevřel toto vlákno, protože jde o dvoušmikajdu, tak nebudu zakládat další téma a hodím to sem. Druhý model ze sešitu je Lancia Delta HF Integrale, ale 8 ventil ze stáje Jolly Club, která jela v Itálii na závodě Rally SanRemo v roce 1989.
Piloti - A.Fiorio x L.Pirollo

Mám tu odkaz na fotogalerii a video ze závodů..
:arrow: https://www.youtube.com/watch?v=RIF2cW3iLqE
:arrow: http://www.forninoracing.it/Album/Altri ... index.html

Začátek dle návodu: vyřezání, narýhování a slípnutí karosérie, opět průběh bez zádrhelu a lepení jedna radost.. Následovalo přeskočení návodu a pustil jsem se do koleček, která se celkem povedla, ještě nemají finální vzhled, musím doladit drobnosti. Přední masku, protože už byla vytuněná u předchozí verze, bylo nutné také zvýraznit, tzn. světlomety, mřížky, vyřezání vzduchu a však to znáte ;)
Teď už nějaké obrázky, pro představu aktuálního stavu.


:arrow:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Fotky berte s rezervou, ještě není vše dolazeno 8-)

Zatím vše a hezký nedělní večer Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Lancia Delta 16v / Ing.M.Vlachynský, I.Ryba / 1:24/HOTOV

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer,

po nějaké době přináším další drobný postup. Lancie už stojí na svých a já se pomalu blížím do finále, teď už mi zbývá dokončit drobotinu a hlavně zhotovit podložku, pár náhledů závodní tratě mám, tak snad to dopadne :)

Aktuální stav:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím ahoj Jakub.
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: Lancia Delta 16v / Ing.M.Vlachynský, I.Ryba / 1:24/HOTOV

Příspěvek od Ali »

Moc pěkná práce, líbí se mi úpravy přední části, možná by to sneslo i mřížku chladiče.
Co mi trošku neladí jsou ty světlé bočnice kol...
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Lancia Delta 16v / Ing.M.Vlachynský, I.Ryba / 1:24/HOTOV

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

díky Ali, mřížka chladiče by určitě šla, ale ve finále nebude přes přídavné světlomety vidět, takže jsem ji neřešil.. Ohledně koleček máš pravdu, odstín laserového dezénu a bočnic je rozdílný a trochu mě to také tahá za oči, jen si říkám, přetřít bočnice je pro mne větší zlo, než když zapráším dezén a tím ho zesvětlím. U verze martini to šlo, tak to snad půjde i u této ;)

Zatím ahoj Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Lancia Delta 16v / Ing.M.Vlachynský, I.Ryba / 1:24/HOTOV

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj a hezký štědrý den přátelé,

po nějakém čase přináším další drobný posun, sic ne na Lancii, ale na podložce, kterou jsem večer dokončil a zbývá u ní jen doplnit název, jako u prvního vozu. U Lancie jsem se pokoušel o zhotovení přídavných světlometů, ale nějak jsme se nepohodli a nejsem vůbec s výsledkem spokojen, tak raději nebudou instalovány..

Aktuální stav:

Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím vše a také všem přeji krásné prožití štědrého dne, svátků vánočních, bohatou nadílku pod stromečkem a hlavně zdraví a pohodu ;) 8-)

Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Lancia Delta 16v / Ing.M.Vlachynský, I.Ryba / 1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký den přátelé modeláři,

uplynul měsíc od posledního příspěvku, tak jsem se vrátil na místo činu, abych dotáhl tuto dvojku do zdárného konce :). Kolečka, přesněji dezén jsem se snažil barevně doladit k bočnicím, protože to dost tahalo za oči. Docela se mi podařilo namíchat přibližný odstín, alespoň podle mých barvocitu zbavených očí, tuto barvičku nanesl na dezén a ještě za vlhka otíral ubrouskem.

Výsledek zde:
Obrázek Obrázek

Dále už jen následovalo dozdobení vozu drobotinou v podobě zrcátek, zástěrek, antény, stěračů a jako třešnička na dort výfuk :lol:

A takto vypadá:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Úplně nakonec jsem dokončil podložku, kde chyběl nápis, jako u verze Martini. Nápis je vyřezán ze zbytku laserových dílku k modelu, přetřen akrylovou barvou a umístěn na podložku..

Výsledek:
Obrázek Obrázek

Pár obrázků na podložce:
Obrázek Obrázek

Společná fotka:
Obrázek Obrázek

A nakonec výlet do přírody na pořízení finálních obrázků 8-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Dvě retro fotky ;)
Obrázek Obrázek


Přátelé, děkuji Vám za sledování těchto staveb a prohlašuji, že je HOTOVO.

U dalších projektů ahoj Jakub.
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Lancia Delta 16v / Ing.M.Vlachynský, I.Ryba / 1:24 HOTOV

Příspěvek od yvan »

Pěkné, pěkné. Mohl sis to udělat trochu pestřejší, Jolly Clubka je snížená na asfaltových gumách, protože je z noční asfaltové erzety, aby byly víc odlišné a trochu zajímavější ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Lancia Delta 16v / Ing.M.Vlachynský, I.Ryba / 1:24 HOTOV

Příspěvek od JakubSDK »

Tak proto, je čumák níž než u Martini a já si říkal kde jsem udělal chybu, to jsem ale kuba :lol: :lol: to vypadá, že to tu ještě nekončí...
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“