Škoda 130LR Dakar 2021/ M. Antonický - recolor+úpravy / 1:18

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Juraj1983
Příspěvky: 163
Registrován: stř 1.6.2016 17:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Škoda 130LR Dakar 2021/ M. Antonický - recolor+úpravy / 1:18

Příspěvek od Juraj1983 »

Dobrý večer přátelé :-) Po delší pauze jsem se rozhodl vytvořit a představit Vám další úpravu jednoho zajímavého modelu. Původní je vydaný od Mega graphic a autorem je pan Michal Antonický. Vyšel celkem třikrát, a to v barvách AMK JZD Podhoran s kterým jezdil Jiří Sedlář, po druhé již v klasických červeno - modro bílých barvách se jménem Johna Hauglanda a potřetí již opět v klasických barvách s možností postavit si stroje jak Johna Hauglanda tak i Ladislava Křečka. Dál již snad nemusím popisovat - ano je to slavná Škoda 130 LR. A já jsem se rozhodl pro další barevnou variantu s pár úpravami a to již snad všem známou Škůdku, s kterou úspěšně absolvoval Ondřej Klymčiw a Petr Vlček Dakar 2021 v kategorii Classic. Závěrem dodám, že první obrázek je v Photoshopu upravená fotka původního modelu, na kterou jsem implementoval mnou vytvořené barevné části vystřihovánky. Je to pouze pro představu, jak by měl výsledný model asi vypadat. Další foto je už hotové první kolo. Jelikož jedu podle návodu, je to první čím se začíná. Samozřejmě s malými úpravami disku. Ještě dodám, že ji mám zvětšenou na 1:18, ať to stjí za to :-)

Malý návrh:
Obrázek

A pro začátek podle návodu kola s úpravami:
Obrázek


Tak ať se líbí, zatím pěkný zbytek večera a pokračování zase příště :-)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Škoda 130LR Dakar 2021/ M. Antonicky + recolor a úpravy

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Hezký počin, to jo. Jen se zeptám.....a Michala Antonického jsi kontaktoval a zeptal se jej, zda můžeš jeho model takto předělat? Je to slušnost a myslím si, že by jsi u něj pochodil.
Juraj1983
Příspěvky: 163
Registrován: stř 1.6.2016 17:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Škoda 130LR Dakar 2021/ M. Antonicky + recolor a úpravy

Příspěvek od Juraj1983 »

Zdeněk-Teo - Ahoj, panu Antonickemu jsem samozřejmě psal. Odpovědi jsem se zatím nedočkal. Pokud bude nejaký problém, nemám problém model stáhnout z fóra. Určitě ho nikde nesirim. A kam jsem dal postup stavby, tam jsem jasně uvedl autora a vše potřebné. Samozřejmě jsem se ptal i na možnost poskytnout tomu, kdo má a doloží originál, takže jen čekám odpověď a podle ní se pak přizpůsobim.
Naposledy upravil(a) Juraj1983 dne stř 20.1.2021 19:01, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Škoda 130LR Dakar 2021/ M. Antonicky + recolor a úpravy

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

On Michal a jeho odpovědi jsou na dlouhé lokte. Hodně se věnuje práci a modely jsou u něj poslední dobou na hodně vedlejší koleji i s ohledem na to, že trénuje malé budoucí fotbalisty - což jej prý dost naplňuje.
Juraj1983
Příspěvky: 163
Registrován: stř 1.6.2016 17:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Škoda 130LR Dakar 2021/ M. Antonicky + recolor a úpravy

Příspěvek od Juraj1983 »

Tak to jo, aspoň má v téhle době nějakou radost. A jak říkám, pokud bude problém. Dám vlákno odstranit. Zatím ahoj a pěkný zbytek večera.
Jarda F.
Příspěvky: 260
Registrován: ned 22.1.2012 19:57
Bydliště: Velká Dobrá
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 130LR Dakar 2021/ M. Antonicky + recolor a úpravy

Příspěvek od Jarda F. »

Vida ;) Dovolil bych si poopravit info z prvního příspěvku, Škodovka vyšla celkem už čtyřikrát. Jako první vyšla Hauglandova 130ka, následovaná vozem Jiřího Sedláře, žlutou verzí posádky Polášek - Mrkvan z Barumky a na konec reedice první Hauglandovky, ve dvojvydání s vozem L. Křečka ;)

Při sledování etap jsem si už od začátku říkal, že by model první dakarské Škodovky byl fajn, navíc když už Michalovo LRo je prověřené a výborné...a Ty jsi se do toho dal sám, obdiv každému kdo si model je schopen sám takto upravit :!: Teď by se do toho mohl obout Megagraphic a vydat ho ve,, čtyřiadváce,, :idea:
Juraj1983
Příspěvky: 163
Registrován: stř 1.6.2016 17:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Škoda 130LR Dakar 2021/ M. Antonicky + recolor a úpravy

Příspěvek od Juraj1983 »

Jarda F. - Ahoj, díky za kladný ohlas. No jo, na Barumku jsem úplně zapomněl. To jo, kdyby ji Mega graphics vydal ofiko, to víš že bych hned pro ni hnal. Jinak já ji de facto ve ctyriadvacitce mám, jen jsem tiskl místo na A4 na A3.
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1733
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Škoda 130LR Dakar 2021/ M. Antonicky + recolor a úpravy

Příspěvek od Aki »

Zdeněk-TEO píše:Hezký počin, to jo. Jen se zeptám.....a Michala Antonického jsi kontaktoval a zeptal se jej, zda můžeš jeho model takto předělat? Je to slušnost a myslím si, že by jsi u něj pochodil.
Pokud má autor doma původní originál a upravenej model nebude dál šířit, tak je to ohledně autorských práv OK, nebo ne?
Fattal
Příspěvky: 35
Registrován: úte 19.2.2013 19:15
Bydliště: Parýž

Re: Škoda 130LR Dakar 2021/ M. Antonický - recolor+úpravy /

Příspěvek od Fattal »

Co je mně známo, tak je to tak. Pokud vlastníš originál, tak si s tym možeš pro vlastní potrebu dělat co chceš (zvětšit, prebarvit hotový model, prebarvit si naskenované stránky, doplnit vlastní dílky...). Optat sa autora na názor je hezká věc, ale.... bez ohledu na souhlas/nesouhlas je to tvoja věc a možeš to prezentovat kde chceš. Akorat to nesmíš šírit dál, na to už by byl souhlas původního autora potrebný

Kedby měl někdo správnů námitku, že je to zasáhnůtí do původního díla - tak néni vystrihnůtí a slepení modelu to stejné? Bylo to vydané enom jako potisklé, placaté papíre... 8-) :lol:
Uživatelský avatar
Venca 21
Příspěvky: 500
Registrován: sob 18.2.2012 22:56
Bydliště: Písek

Re: Škoda 130LR Dakar 2021/ M. Antonický - recolor+úpravy /

Příspěvek od Venca 21 »

Fattal píše:
Kedby měl někdo správnů námitku, že je to zasáhnůtí do původního díla - tak néni vystrihnůtí a slepení modelu to stejné? Bylo to vydané enom jako potisklé, placaté papíre... 8-) :lol:
Kdyby to bylo zasáhnutí do původního díla (a ono to kupodivu je, ale co jako?) tak by si podle stejné logiky nikdo nemohl bez souhlasu výrobce automobilu polepit firemní auto, přelakovat na jinou barvu, dát jiné koberečky, vyměnit potahy sedaček...
A ještě navíc takto upravené vozidlo vyfotit a zveřejnit na internetu. Hrůza! Zločin století!

Nevím, ale mám pocit, že se to někdy s těmi autorskými právy až moc hrotí. Není třeba být papežtější než Papež. Aby mě někdo špatně nepochopil - určitě nepodporuju nelegální kopie apod. To je něco, co autora nepochybně poškozuje, ale když si někdo koupí model, nevidím jediný důvod, proč by si s ním nemohl dělat cokoli, čím nepoškodí autora. Třeba přestavět autobus na ponorku, nebo Karlštejn na tančící dům. Jak tím může autora poškodit? Zaplatil za model? Zaplatil. A že to zveřejní na internetu? Tím autora okrade? Jak? Co mu vezme? O co ho připraví? O iluze? Možná. :)

Samozřejmě - další šíření takto upraveného modelu už může být za hranou. Ale vždy je to přece o selském rozumu a banálním logickém myšlení. Já prostě nerozumím tomu, že spousta lidí řeší jen co se smí a co už se nesmí a vůbec neřeší důvody. Pak jsou jen jako cvičené opičky, které sice přesně znají daná pravidla, ale absolutně je nedokáží aplikovat na konkrétní problém, který není přesně vymezen v "manuálu". ;)
mára
Příspěvky: 207
Registrován: sob 7.1.2012 12:50

Re: Škoda 130LR Dakar 2021/ M. Antonický - recolor+úpravy /

Příspěvek od mára »

Bohužel místo abych se kochal postupem stavby modelu a ocenil stavbu na horké aktuální téma, tak zase sleduji právnické okénko :roll:
Juraj1983
Příspěvky: 163
Registrován: stř 1.6.2016 17:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Škoda 130LR Dakar 2021/ M. Antonický - recolor+úpravy /

Příspěvek od Juraj1983 »

Dobrý večer přátelé, koukám, že se tu rozjela právnická kancelář :-) Tak Vám zkusím zase trochu uvolnit náladu :-)

Pár hodin uplynulo a zase kousek přibyl. Už je i poznat, co to bude :-) Na povídání moc nejsem, tak nechám obrázky mluvit za sebe. Snad se Vám budou líbit a pomohou se trochu odreagovat od toho všeho kolem nás a zavzpomínat, jak jsme ještě nedávno drželi palce :-)

Zde slíbené fotky

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A to je ode mne prozatím vše. Mějte se a příště zase ahoj :-)
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Škoda 130LR Dakar 2021/ M. Antonický - recolor+úpravy /

Příspěvek od Nafe_CZ »

Parádní, .... Kdo umí ten umí. Těším se až to bude v kupě.
mára
Příspěvky: 207
Registrován: sob 7.1.2012 12:50

Re: Škoda 130LR Dakar 2021/ M. Antonický - recolor+úpravy /

Příspěvek od mára »

Grafika se ti velice povedla. Doufám, že se s Michalem domluvíte a půjde to mezi lidi.
Mickey.nj
Příspěvky: 11
Registrován: úte 30.10.2012 10:17

Re: Škoda 130LR Dakar 2021/ M. Antonický - recolor+úpravy /

Příspěvek od Mickey.nj »

Klobouk dolů! Vypadá to velice pěkně. Jen mám obavy, že radost z modelu bude mít jen sám autor rekoloru. Pokud by byla dobrá vůle ze strany Michala Antonického, je ze strany škodovky platná licence (nevím nakolik se vztahuje, když se nejedná o tovární model)?
Co já vím, od zde vlákna "Novinky na trhu" - Mega Graphic - 17.2.2019, kde Pavel Skokan napsal, že Škoda 130 RS - Monte Carlo je hotové, jen se čeká na dodělávku Škody Favorit, že to z ekonomických důvodů vydají společně. Možná by bylo dobré Michala Antonického předsvědčit, aby dodělal Favorita a spolu s nima společně vydat i ten dakarský speciál. Myslím, že by to bylo ještě ekonomičtější a navíc by ofiko přibylo portfolio těch znamenitých škodulí, které Michal dělá víc než znamenitě.
Já sám bych si koupil, vše co jsem výše uvedl a myslím, že bych v tom nebyl sám. Zkuste Michala povzbudit...
Autora rekoloru by se chtěl zeptal na grafický editor, kterým prováděl rekolor a přeji ať to vše dotáhne do konce.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“