Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Uživatelský avatar
khaRel
Příspěvky: 275
Registrován: sob 21.1.2012 13:17
Bydliště: Věžky
Kontaktovat uživatele:

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od khaRel »

Tome, jednak moc děkuju za poslání modelu. Jak teď píšeš, že udělat více variant není problém, nezkusil bys předělat McQueenovu variantu na Rodriguez/Oliver ze Sebringu 1971? Podle fotek to byl stejný kit zádě, takže by se jednalo jen o překreslení livreje a čísla
https://orig00.deviantart.net/0204/f/20 ... 8735dz.jpg
Myslím, že je všem jasné, o co mi jde
Obrázek
mára
Příspěvky: 207
Registrován: sob 7.1.2012 12:50

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od mára »

Problém je v tom, že se můžeš snažit ladit barvy jak chceš. Pak to vytiskneš na třech různých tiskárnách (ať domácích nebo profi, jedno jestli laserem nebo inkoustem) a budeš mít tři různé odstíny. To bys pak musel pomocí kalibrace barev ladit přímo pro tu konkrétní tiskárnu a konkrétní papír.
Já jsem podobný problém řešil u Lancie Delta Camel, kde jsem kombinoval odstíny žluté z různých zdrojů (fotky, vzorník tamiyáckých barev atd.) a stejně to nakonec nedopadlo zcela ideálně.
Nedělám si ani iluze, že např. Tyrrell 007, Ford GT40, Porsche 917 a třeba Lola Aston Martin měly v reálu úplně stejný odstín barvy karoserie.
Model jsem od tebe dostal a na monitoru to vypadá pěkně. Jak se dostanu domů, tak to zkusím vytisknout a uvidím.
Uživatelský avatar
tomaslambo
Příspěvky: 38
Registrován: úte 12.9.2017 5:33

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od tomaslambo »

khaRel:
Podle tohoto obrázku jsem dělal základní 3d model :D. Je tam sice krom barevného schématu ještě pár odlišností, ale nic co by se nedalo dodělat. Různé další barevné kombinace mám v plánu a i tuto mám na seznamu, ale nejdřív je potřeba pořádně doladit tento kousek. Kdyby byl přece jen někdo nedočkavý, tak nemám problém zaslat celou šmikajdu ve formátu svg, takže si může model obarvit dle libosti. Navíc už se mi ve sketchupu rýsuje další zajímavý model.

mára:
Je to úplně přesně jak píšeš. I kdyby měli všechny čtyři tebou zmiňované vozy stejné barvy, což mít nejspíše nebudou, tak se jejich barvy budou zásadně lišit. Ze zkušenosti vím, že i dvě piksly stejné barvy od stejného výrobce jen s jinou šarží, mohou být hodně odlišné, stačí jen drobná změna v některé ze vstupních surovin a je to poznat, je to sice ještě v toleranci vzorníku, ale vedle sebe působí ty barvy jako úplně jiné odstíny. Tiskl jsem to narychlo a neměl jsem možnost jakkoliv ovlivnit nastavení tisku. Proto chci najít kompromis, který by se dal použít jako řekněme "univerzální" pro běžný tisk bez nutnosti nějakého velkého laborování a kalibrování. Když se to nepodaří, tak nezbývá nic jiného, než několik tiskových variant.
Dino D.
Příspěvky: 60
Registrován: ned 26.6.2016 17:14

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Dino D. »

Ahoj ,

moc pěkný , mohl bych také poprosit o zaslání modelu - adresa dvordan@centrum.cz

Dík D.D.
magorwilly
Příspěvky: 1
Registrován: pon 6.2.2012 18:08

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od magorwilly »

Ahoj. Taky bych poprosil o zaslání modelu - adresa peck@volny.cz Předem děkuji.
Juraj1983
Příspěvky: 163
Registrován: stř 1.6.2016 17:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Juraj1983 »

Ahoj, je to fakt pecka. Vždycky když vidím tento vůz, hned se mi vybaví Le Mans s Stevem McQueenem. Můžu Tě taky poprosit o zaslání modýlku? Email : jurajuv@gmail.com. Předem moc děkuji a držim palce v další tvorbě.

P.S. Kdybys uvažoval o Ferrari, mohlo by být pěné diorámko :-)
Zatím ahoj, Jirka.
Uživatelský avatar
tomaslambo
Příspěvky: 38
Registrován: úte 12.9.2017 5:33

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od tomaslambo »

Hlodalo to ve mě celý víkend, až mi to nakonec nedalo a přikročil jsem ke korekci. Udělal jsem takový kompromis mezi Yannovými barvami a barvami které jsem našel na netu.

Blue:
C - 29
M - 8
Y - 0
K - 0

Orange:
C - 0
M - 66
Y - 100
K - 0

Obrázek
Bugatti
Příspěvky: 53
Registrován: úte 31.1.2012 19:56

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Bugatti »

Ahoj mohol by si aj mne poslať na misura.marcel@gmail.com? Ďakujem
Uživatelský avatar
tomaslambo
Příspěvky: 38
Registrován: úte 12.9.2017 5:33

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od tomaslambo »

Momentálně jsem poměrně dost zaneprázdněný tvorbou dalších papíráků a tak nemám prakticky vůbec žádný čas na samotné lepení. Proto se chci zeptat, jestli máte někdo s těch, kteří jste již obdrželi model nějaké poznatky, ideálně i fotky, ze stavby? Dokud totiž od vás nebudu mít potvrzení, že je vše ok, tak nemá smysl tvořit další barevné kombinace. Již mám prakticky hotové startovní číslo 21 a do 22 sem tam dloubnu. Také už mám nakreslené polepy pro Salzburg Porsche Le Mans 1970 No.23
milan616
Příspěvky: 3
Registrován: stř 24.8.2016 14:56

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od milan616 »

Ahoj Tome

velmi hezký model mohu požádat o zaslání na milan61@centrum.cz
Díky
Robert66
Příspěvky: 1
Registrován: úte 19.11.2013 15:26

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Robert66 »

Ahoj Tome,

výborná práce, moc hezký model! Mohu se připojit k žadatelům o zaslání?
moje adresa:
earwig@volny.cz

Předem moc děkuji!
Boll51
Příspěvky: 3
Registrován: úte 16.1.2018 10:26

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Boll51 »

Ahoj Tome,

výborná práce, moc hezký model! Mohu se připojit k žadatelům o zaslání?
moje adresa:
aygoraser@googlemail.com

Předem moc děkuji!
Ponytail
Příspěvky: 31
Registrován: ned 11.12.2016 22:51

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od Ponytail »

Ahoj Tome,
Mohol by si aj mne poslať na wimmailings (AT) upcmail.nl?
Ďakujem

Willem
from Netherlands
pepe
Příspěvky: 2
Registrován: pon 30.1.2012 18:32

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od pepe »

Nádherný model, prosím o zaslání na mail josef_kral@seznam.cz

Předem děkuji!
joduska
Příspěvky: 5
Registrován: ned 15.10.2017 11:39

Re: Porsche 917k / vlastní tvorba / 1:24

Příspěvek od joduska »

Zdravím,

jestli je to ještě možné, rád bych také požádal o zaslání modelu na soda.na@centrum.cz.

Děkuju a budu se těšit, vypadá totiž parádně.

J.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“