Závodní vozy/JA,ABC/1:53

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Schroub
Příspěvky: 66
Registrován: úte 24.1.2012 10:11

Závodní vozy/JA,ABC/1:53

Příspěvek od Schroub »

Z nostalgie jsem začal stavět staré modely z ABC autora JA. Modely jsou zmenšené z 1:43 do 1:53.
ŠKODA 130 LR (JA 001)
Obrázek Obrázek Obrázek
Renault Trafic (JA 019) a Renault R11 Turbo (JA 020)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
John
Příspěvky: 4
Registrován: pát 11.5.2012 9:23

Re: Závodní vozy/JA,ABC/1:53

Příspěvek od John »

Tyhle nostalgické pocity teď mívám taky, nedávno jsem si jednu 1:43 slípnul taky (ale v původním měřítku)
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Závodní vozy/JA,ABC/1:53

Příspěvek od vsetíňák »

Modely jsou to pěkné a v jednoduchosti je krása sám je mám ještě neslepené. Jen nějak nechápu co je to za trend ještě zmenšovat, všiml jsem si že to nějak frčí zmenšovat a zvětšovat. Já tedy stavím modely jak jsou v původním měřítku a hlavně barevný originál než tiskárna. Ale proti gustu žádný dišputát. Jinak pěkný...
Schroub
Příspěvky: 66
Registrován: úte 24.1.2012 10:11

Re: Závodní vozy/JA,ABC/1:53

Příspěvek od Schroub »

proč je zmenšuji? to má jednoduchý důvod, mám postavené dakarky od Spidi v 1:53 a tak to k sobě pasuje.
Také nemám tolik úložného prostoru a tak se to lépe skladuje, i když mi s tím pomohl hafan a mam teď o dva méně.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Závodní vozy/JA,ABC/1:53

Příspěvek od Vojta Č. »

Co je to za divokej marking? Možná by zasloužila oživit v té klasické 1:24, ty má Michal zpracovaný a ani nevím, jestli jsou ještě k mání...
Uživatelský avatar
Aki
Moderátor
Příspěvky: 1731
Registrován: pát 20.1.2012 23:27
Bydliště: doma
Kontaktovat uživatele:

Re: Závodní vozy/JA,ABC/1:53

Příspěvek od Aki »

vsetíňák píše:Modely jsou to pěkné a v jednoduchosti je krása sám je mám ještě neslepené. Jen nějak nechápu co je to za trend ještě zmenšovat, všiml jsem si že to nějak frčí zmenšovat a zvětšovat. Já tedy stavím modely jak jsou v původním měřítku a hlavně barevný originál než tiskárna. Ale proti gustu žádný dišputát. Jinak pěkný...
co je na tom k nepochopení? každej si staví modely, jak mu vyhovujou. Šumi nemá tak šikovný prsty, tak si modely zvětšuje, někomu jinýmu se zase zdaj jiný modely na svoji velikost jednoduchý, tak si to zase zmenšej, aby to vypadalo líp. ono lepit něco z 25 let starýho ábíčka není zas taková sranda, ten papír už stojí za prd, takže naskenování a vytisknutí na papír pořádnej je celkem logická záležitost. jen bych to trochu prohnal fotošopem, aby se oživily barvy... a ku prospěchu by určitě bylo i zrušení chlopní na zadním křídle...
fajn nostalgická záležitost, hned má člověk chutě si to střihnout taky :)
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“