Škoda Fabia WRC RedBull / 1:24/ Mega Graphic Hotovo

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Škoda Fabia WRC RedBull / 1:24/ Mega Graphic Hotovo

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Pustil jsem se do nového modelu. Stavebnici jsem koupil v plné verzi tak snad mi to pomůže při stavbě. :)

Obrázek

Bohužel celý model je úplně nesmyslně vytištěný na kancelářském papíru a neuvěřitelně špatně se s tím dělá. Papír nesnese hrubší zacházení, sebemenší kapička vody nebo lepidla ho hned pokroutí ... koho tohle napadlo? hrůza. :roll: Karoserie a části podvozku měli být na nějakém 140g papíru.
Pár chybiček se taky našlo, nepřesně dasedají vnitřní dílky karoserie u předního okna a na střeše jsou zevnitř špatně označeny dírky pro antény, ale to je drobnost. No a návod se mi občas snažil vnutit laserový díl který nikdy nebyl součástí modelu. :)

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

No na rovinu, model vypadá jako by si prošel už 3 erzetama na rally. :lol:
Naposledy upravil(a) Brzdič dne sob 10.9.2016 11:51, celkem upraveno 1 x.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Škoda Fabia WRC RedBull / 1:24/ Mega Graphic

Příspěvek od JoseFxx »

Vytahnul jsem svůj výtisk a nezdá se mi, že by byl na kancelářském papíru. Odhad 120-140g laser papir.
mroz123
Příspěvky: 18
Registrován: ned 17.4.2016 23:29

Re: Škoda Fabia WRC RedBull / 1:24/ Mega Graphic

Příspěvek od mroz123 »

Po tomhle modelu už nějakou dobu pokukuji a jestli je to tak, tak za tu cenu to je celkem zklamání :(
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Škoda Fabia WRC RedBull / 1:24/ Mega Graphic

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

No po přeměření šuplerou je mezi kancelářským papírem a papírem vystřihovánka rozdíl pouze jedna setina milimetru, takže možná to není gramáž 80, ale 90. :D To nemění nic na tom, že je to nevhodný papír pro modelaření. 140ku používá podle mě na své modely RSC serie Ondra Hejl a s tím se pracuje moc dobře. ;)
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Škoda Fabia WRC RedBull / 1:24/ Mega Graphic

Příspěvek od JoseFxx »

Ne, že možná, ale určite to není 80g papir. Je to papir pro laser tisk a ne pro ofset jako používá Ondra Hejl. Pro stavbu modelu je idealni. Holt se na něj musí jemně. Tisknou se tak skoro všechny modely F1
V navodu jsem nenašel problém ohledne toho, že by chyběli nějaké laser dily.

Mroz123 klidně si ho kup. Model je pro zkušené modeláře, ale je to zpíš rozsahem.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Škoda Fabia WRC RedBull / 1:24/ Mega Graphic

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

jj papír je stejný jako u formulek a přijde mi také vhodný, pro tyto modely. Je sice tenký a náročnější na práci, ale stále je tu možnost použít jednoduchou verzi na kastli a intík slípnout z full version ;)

Jinak krásná práce a slípnuto na 1 s * 8-)

Ať se ti daří Jakub.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Škoda Fabia WRC RedBull / 1:24/ Mega Graphic

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Josef ... No tvrdit že je pro stavbu ideální, je naprostý nesmysl. S laser tiskem mám poměrně slušnou zkušenost a poslední model co jsem lepil byl na výrazně tlustějším papíře a barva na něm držela stejně jako na tomto. Takže klidně se to mohlo natisknout na kvalitnější papír, to mě prostě nikdo nevymluví. Samozřejmě se tu bavíme o karoserii a částí podvozku, drobné dílky na tenkém papíru schvaluji.
Psaný návod je v tomto v pořádku. Šlo o díl ve vystřihovánce, přední masku, tam je u ní napsáno že se může použít laser díl, přesto že se nedělal. ;)
U formulek (doutníků) se požívá tenčí papír, ale taky tam nejsou velké plochy jako na osobním autu, taky už jsem něco slepil. ;) Obrázek

No a k modelu.
Slepil jsem tlumiče s brzdami, docela piplačka, ale jinak v pohodě. :) U dílků 10,11,12 a 13 je potřeba upravit zadní stranu, já to zkracoval cca o 1mm.
Problém s lasery u střední části brzd moc nepotěšily. Jsou tam 2 sady a ni jedna nemá správné rozměry, jedna je větší a druhé pro změnu menší. :roll: Tak jsem použít díl z vystřihovánky.
Obrázek Obrázek
Obrázek

U kol jsem úplně nepochopil složitost vnitřního disku, na rovinu než se trápit se spasováním, zmačkal jsem to a narýsoval si to jednodušeji. Dílky 28,30,31 u mě neměli pochopení. :)
Část laserů je zase k ničemu, jsou tam navíc a mají jiný rozměr. To už je skoro čtvrtina laserů která se nedá použít a jen to zvedá cenu. :(
Obrázek Obrázek
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Škoda Fabia WRC RedBull / 1:24/ Mega Graphic

Příspěvek od JoseFxx »

Sada je universalni pro obě Fabie WRC proto obsahuje některé dílky dvakrát v různých rozměrech.
Jejilož se model prodava komlet i s laserama, netušim o kolik by byla cena jiná použitím dvou ruzných sad. Předpokládám, že by se asi moc nelišila.
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Škoda Fabia WRC RedBull / 1:24/ Mega Graphic

Příspěvek od JoskaM »

Ráno jsem psal. Někam to zmizelo. Řešil jsem laserovánky s Teem v Nera. Jeho laser sedí tak jak má.
Měl jsem laserovánky od Skokana a měl jsem ty samé problémy jako tady Ondra. Skokanovi jsem to v Nera říkal.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Škoda Fabia WRC RedBull / 1:24/ Mega Graphic

Příspěvek od JoseFxx »

Koukal jsem pořádně na fotku tvého výtisku. Asi máš nějaký zmetek. Ja na své výtisku mám stupeň obtížnosti 5 a kód produktu končící číslem 317. Holt nějaká druhovýroba a proto rozdíl v kvalitě papíru. :(
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Škoda Fabia WRC RedBull / 1:24/ Mega Graphic

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Modely full verze fabií a jejich vývoj mě hodně vyčerpali, tak jsem neměl nějak v úmyslu do této diskuse zasahovat. Vidím ale, že je potřebné dát něco málo na pravou míru.
Josefe.....první várka full verze fábií co byla vytištěna, měla obtížnost 3. Když se tato chybka zjistila, došlo k nápravě a u dalších dotisků bylo tohle změněno na stupeň 5. Na první tisk, ale i dotisk bylo použito papíru pro laserové tiskárny s označením COLOR COPY gramáže 120. Je to standardně používaný papír pro tisk modelů F1. Změřil jsem tloušťku papíru obou tisků, kdy jsem naměřil tl. 0,13mm v obou případech. Kancelářský papír 80gr změřen na tl. 0,09mm.
Hold to není taková tloušťka, jako na kterou je brzdič zvyklý z lepení polských modelů.....

Brzda nemá žádný zmetek...!!!
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Škoda Fabia WRC RedBull / 1:24/ Mega Graphic

Příspěvek od JoseFxx »

Sorry moje neinformovanost. Na to, že jsem pod modelem podepsán, tak o tom, že byla tato chyba jsem vůbec nevěděl. :-(
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Škoda Fabia WRC RedBull / 1:24/ Mega Graphic

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

No tak pokud jsou dvoje lasery, tak pak už to celkem dává smysl. :)

F1 se sice na tenký papír tisknou, ale to neznamená že tak musím tisknout vše. U drobných dílku je to naprosto v pořádku a jen to schvaluji.
Uživatelský avatar
Lucas80
Příspěvky: 142
Registrován: čtv 14.6.2012 7:07

Re: Škoda Fabia WRC RedBull / 1:24/ Mega Graphic

Příspěvek od Lucas80 »

Ahoj, bedlivě sleduji tvou stavbu a držím palce!

Pokud bych se mohl vyjádřit k problematice s tiskem, také nejsem spokojen (papír neřeším, ale barvu co se loupe a praská). Měl jsem možnost stavět March 821 a opravdu je to brnkačka na nervy. Štěstím v modelářském neštěstí bylo, že to byl převážně bílý vůz, ale motorová část byl jeden velký horor.
Do budoucna bych byl moc rád už jen za ofsetový tisk na matnou křídu 170 gr, což bylo úspěšně vyzkoušeno a oceněno.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Škoda Fabia WRC RedBull / 1:24/ Mega Graphic

Příspěvek od Brzdič »

Ahoj

Lucas80 ... Já na laserový tisk používám barvy Vallejo, po přetření hran lépe fixují tisk než vodovky nebo tempery. Mám asi 20 barev, od každého základního odstínu zhruba 2 různé odstíny a co nemám domícham. Barvy docela dobře drží i na drátech a plastových profilech.

Motor s převodovkou a zadním diferenciálem se lepil dobře, jen mí vadí že nejsou žádné detaily na vrchní straně motoru.
Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“