Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic - HOTOVO

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic - HOTOVO

Příspěvek od vsetíňák »

Zdravím všechny příznivce modelářství.
Po nějakém čase co navštěvuji tohle forum jsem se rozhodl také prezentovat nějaký ten report ze stavby modelu.
Vybral jsem si model Audi A4 DTM 2009 od Mega Graphic.
Myslím že model nemusím nějak zvlášt představovat, protože nějaký ten report už tady proběhl tak přejdu rovnou k věci.
Na důkaz předkládám foto originálu.
Obrázek
Naposledy upravil(a) vsetíňák dne pon 26.9.2016 10:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od vsetíňák »

Začal jsem tedy koly u kterých je už od pohledu jasné že půjde o chirurgickou práci.Zvolil jsem je jako první než je zkazit ve finále.
K modelu jsem zakoupil i laserové doplňky.

Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od vsetíňák »

Přináším další pokračování v lepení tohoto krásneho sportovního vozu.
Kola už jsou hotová,jednalo se sice o přesnou a zdlouhavou práci ze které jsem měl obavy ale musím podotknout že vše včetně laserových doplňků sedělo naprosto přesně.Myslím že nejhorší mám za sebou i když to může být ještě naopak.No uvidíme.

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od kaktusak »

Kola jsou u aut základ . Vypadají mooooc dobře .
Budu sledovat .
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od yvan »

Jestli retušuješ vodovkama, tak si zlehka olízni prst a přejeď ze dvakrát zvrchu ty paprsky. Setřeš tím ty drobné šmouhy.

Jinak ty nápisy na ráfcích původně zapadají mezi paprsky, ale tak to je už jenom taková muška pro případné další pokračovatele.
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od vsetíňák »

Díky kluci. Vodovkama retušuji a dělám to jak říká Yvan ihned drobný přesah oliznout a setřít i u lepidla.Ale bohužel vodovky šedou nemají tak je to namíchaná černá a bílá tempera a tam už to tak moc dobře nejde setřít. Jinak nevyhoda tempery je když je silnější vrstva tak se loupe.Na druhou stranu v realu už to až tak moc vidět nejde, zjistil jsem že foťák to celkem dost vytahuje.Jinak Yvane každá rada dobrá díky. No co se týče těch nápisů snažil jsem se to hodit mezi paprsky ani jsem si nevšiml že tam je bod na který to přilepit. Přišel jsem na to až už bylo pozdě když jsem pročítal část návodu.Můj problém je že jsem líný číst psaný návod a lepím jak se mi to hodí a většinou podle schématu :D
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od vsetíňák »

Trocha přední a zadní nápravy kterou jsem vyztužil kartonem.
Přiznám se že nejsem moc fanda pohyblivých náprav,ještě že jsem měl lasery.
Kumšt je vždy nacpat špendliky na místo určené.Nejednou po zakápnutí otvoru vteřiňák vyschnul dřív než tam člověk špendlík dostal :oops:

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

A co tak osadit díl špendlíkem a teprve potom zakápnout vteřiňákem???
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od vsetíňák »

Ano Teo máš pravdu, tak jsem to i dělal natlačil špendlíky a zakápnul hlavičky. U tohoto modelu je to konsrukčně dobře řešené krátké závěsy a navíc posychrované kartonovými čtverečky z obou stran,tak není šance se to rozevírat. Myslel jsem to všeobecně hlavně u F1,dlouhé závěsy které mají tendence někdy se rozevírat pokud není špenlík přílepen uvnitř v kartonové vyztuze.Aspoň já jsem to tak dělal pokud není díra dost těsná tak se špendlíky rozjíždí ven.
mroz123
Příspěvky: 18
Registrován: ned 17.4.2016 23:29

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od mroz123 »

Nebo gelový vteřiňák. Ten nezasychá hned a dá se s díly nějaký čas ještě hýbat.
yvan
Příspěvky: 972
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od yvan »

Nevim jestli sem tě pochopil s tím situováním mezi paprsky, ale v jedné mezeře je O.Z., ve druhé je RACING a ve třetí je uprostřed ventilek. Žádné značky tam nejsou ;)
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od vsetíňák »

yvan píše:Nevim jestli sem tě pochopil s tím situováním mezi paprsky, ale v jedné mezeře je O.Z., ve druhé je RACING a ve třetí je uprostřed ventilek. Žádné značky tam nejsou ;)
Ano není to značka ale ventilek :lol: maš pravdu na jednom kole není ventilek na střed.
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od vsetíňák »

Další postup je část přední karoserie. Mrzí mě jen že jsem raději nepoužil nůžky na křivky dílů předního kufru,skalpelem mi ruka kapánek ujela a projevilo se to nezerkou mezi díly.A ty nápisy také nesedí, chybiček ještě bude jedeme dál.

Obrázek Obrázek

Obrázek
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od kaktusak »

Kdybys tušil kolik lidí tu neštastnou kapotu testovalo . Tam to musí sedět na 100 pro . Nepůjde to ještě nějak spravit ? Rozříznout a ty boční pruhy potáhnout trochu víš ?
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od vsetíňák »

Tuším že jsem začínal od světel aby tam nevnikla mezera a na konci u předního skla mi to vyšlo zároveň. Třeba písmeno A sedí a T už ne, možná jsem to mohl ještě roztáhnout trochu do stran nebo jak říkáš.Kuchat už to nebudu je pozdě budu uzavírat podvozek trochu jsem si udělal náskok :) Zde je další část pokračování ze stavby.Strěcha se lepila dobře v porovnání s kapotou kde je třeba více si vyhrát!

Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) vsetíňák dne pon 11.7.2016 17:16, celkem upraveno 1 x.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“