Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic - HOTOVO

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od kaktusak »

Asi máš pravdu , už by to byl moc drastický zásah a s nejistým výsledkem .Já si nevšimnul jak moc to kde nesedí . Takže beru zpět . I tak si myslím , že to zatím vypadá moc dobře .
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od vsetíňák »

kaktusak píše:Asi máš pravdu , už by to byl moc drastický zásah a s nejistým výsledkem .Já si nevšimnul jak moc to kde nesedí . Takže beru zpět . I tak si myslím , že to zatím vypadá moc dobře .

Zpět nic neber. Tím že jsi mě pobídl zkusit to říznout jsi vyslal signál pro příště abych v podobné situaci neřekl to je dobré ale ještě více zkoušel možnosti s tím něco udělat. Já jsem někdy hrrrr a natřel jsem ty chlopně u kufru všechny najednou a pleskl to tam než krůček po krůčku o dotláčet na hranu. Pak to někdy rychle přischne a už s tím nejde pohybovat. Ale určitě to nechci odflinknout jen jsem tomu mohl předejít.
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od vsetíňák »

mroz123 píše:Nebo gelový vteřiňák. Ten nezasychá hned a dá se s díly nějaký čas ještě hýbat.
Párkrát jsem si v papíráku vzpomněl ale nikde jsem ho neviděl jen standart.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Při lepení beta testu se na kapotě spíše ladila návaznost startovního čísla s reklamou DEKRA ADAC......

Obrázek Obrázek Obrázek

Tyč řízení a její osazení na nápravu jsem řešil takto....

Obrázek
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od vsetíňák »

Stou tyčí je to dobře vymyšlené. Tyhle fotky jsem koumal ještě než jsem začal se stavbou. A když jsem slepil kapotu hned jsem porovnával jak to vyšlo druhým. Nevěděl jsem že jde o beta test ale hned jsem si všiml rozdílu ve vzdálenosti startovního čísla od předního skla a také že čelní sklo je překryto přez kapotu.
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od vsetíňák »

V dalším postupu jsem z kompletoval dohromady boky karoserie, kapotu a střechu.

Obrázek

Tady bych chtěl podotknout pro případné budoucí lepiče že vzduchovod nebo jak to nazvat nad zadním blatníkem a přilepení části kolem zadní kliky se lepil dost mizerně,hodně tvarování a málo prostoru. Já začínal spodní lišta,zadní blatník,vzduchovod,bok karoserie a část zadního kufru. Uřčítě bych teď volil opačný postup od vrchu.

Obrázek

Postupně doladím ještě ohmatané části hran retuší a celkově zahladím kulatinkou.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od kaktusak »

Zdeněk-TEO píše:Při lepení beta testu se na kapotě spíše ladila návaznost startovního čísla s reklamou DEKRA ADAC......

Já vždy když vidím tohle auto tak si na tu kapotu vzpomenu . .......
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od vsetíňák »

Zdravím všechny,tak jsem tady zase s dalším menším postupem dopředu.
Karoserii mám již hotovou a k tomu uzavřený podvozek. Beru zpět svá slova když jsem dokončil stavbu kol a prohlasil že nejhorší mám za sebou :)
Musím uznat že karoserie dala dost zabrat,všechno to tvarovaní a kompletace nebylo jen tak jak si člověk myslel.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek

Po přilepení zadní nápravy a osazení kol na sucho jsem zjistil že kola jsou moc na těsno k vrchní části blatníků, a při pohledu ze zadu je spodní část narazniku tak nějak do oblouku směrem vzhůru. Snažil jsem se blatníky a nárazník ještě nějak natvarovat ale nešlo to.
Nezbylo mi nic jiného než spodní díl pod naraznikem preparovat a na zadní nápravě upravit úhel sklonu asi o 2mm pak už to bylo ok. Chyba byla nejspíš v mých rukách :lol: Jinak zatím vše pěkně sedí jak má,teď už jen dodělat aerodynamické prvky, výfuky a model bude hotov.
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od Ali »

Pěkně ti to roste.
Při sledování tvého reportu se mi vrací chuť pokračovat na BMW M3 E30...
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od vsetíňák »

Ali píše:Pěkně ti to roste.
Při sledování tvého reportu se mi vrací chuť pokračovat na BMW M3 E30...
Uřčitě bys ho měl dodělat... to BMW se mi líbí taky, a bude s interiérem?
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od Ali »

Mělo by být...
mroz123
Příspěvky: 18
Registrován: ned 17.4.2016 23:29

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od mroz123 »

vsetíňák píše:Párkrát jsem si v papíráku vzpomněl ale nikde jsem ho neviděl jen standart.
Ahoj, viděl jsem SZ, ale nemohu je zatím číst, tak když tak piš tu :)
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od vsetíňák »

Ahoj,tak se opět hlásím po delší odmlce v pokračování stavby modelu. Moc toho sice nepřibylo ale aspoň něco. Slepil jsem výfuky a pár aerodynamických prvků.

Obrázek Obrázek
Obrázek
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od vsetíňák »

Dnešním dnem můžu konečně říct že je model hotov. Stavba trvala sice trochu déle, ale nějak přes to léto nebylo moc času. Stihl bych to i dříve ale nějak se mi nechtělo dodělat zrcátka tak jsem ještě mezitím střihl do něčeho jiného abych se odreagoval :lol: No co na závěr dodat...posuďte sami. Ještě přemýšlím jestli to lehce střiknout aby to trochu ožilo a také mám pocit že je to takové moc ohmatané nebo se mi to jen zdá. Kola mám tedy zatím jen na sucho musím se rozhodnout ale po pravdě jsem ještě žádný model nelakoval tak nevím jestli do toho jít.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Audi A4 DTM 2009 - Mega Graphic

Příspěvek od vsetíňák »

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“