Lancia Stratos Aseptogyl / recolor Alda (YMjr) / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Lancia Stratos Aseptogyl / recolor Alda (YMjr) / 1:24

Příspěvek od Alda »

Tak tu máme zase pro jednou holčičí auto. Při brouzdání netem jsem narazil na krásnou "kamufláž" Stratosky. Pátral jsem dál a zjistil, že to řídila ženská posádka Christine Dacremont , Colette Galli a v závodě Rallye Monte Carlo 1977 skončila celkově na 6. místě.
Pro překreslení jsem použil verzi Alitalia (volně ke stažení : http://ymjr.cz/?cat=3" onclick="window.open(this.href);return false; ) a pustil se do práce. Poté, co jsem poprvé zkusil zasklívání oken jsem se rozhodl, že pokud budu něco podobného v budoucnu lepit, jedině s interiérem. Ten jsem jako u předchozích modelů zvolil jednoduchý, jen kartonový. Do tak malého modelu stačí (navíc tam moc vidět není)
A tady je výsledek :

Obrázek

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Alda dne stř 10.2.2016 14:45, celkem upraveno 1 x.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Lancia Stratos Aseptogyl, recolor já, konstrukce YMjr, 1

Příspěvek od Tapan »

Moc hezká krabička, dobrá práce ;-)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Lancia Stratos Aseptogyl, recolor já, konstrukce YMjr, 1

Příspěvek od JakubSDK »

Very nice ladies car :lol: :lol:

Paradně slípnuto ;)
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Stratos Aseptogyl, recolor já, konstrukce YMjr, 1

Příspěvek od Alda »

Díky.
Uživatelský avatar
ymjr
Příspěvky: 26
Registrován: ned 9.3.2014 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Stratos Aseptogyl, recolor já, konstrukce YMjr, 1

Příspěvek od ymjr »

No, to prosklení a interiér z toho dělá úplně jiné auto. Moc pěkné. :)
Uživatelský avatar
ymjr
Příspěvky: 26
Registrován: ned 9.3.2014 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Stratos Aseptogyl, recolor já, konstrukce YMjr, 1

Příspěvek od ymjr »

Akorát bych si dovolil jeden podotek. Tovární stratosky (Alitalia, Marlboro, ale třeba i Adrzej Jaroszewicz - čert ví, jak a kde svoji stratosku koupil) mají jiný lem zadních kol, než prodejní verze. U továren je pozvolnější a vytažený skoro až od hrany kapoty, prodejní ho mají vytažený asi z poloviny blatníku a je víc lomený. Lomený lem mají taky prakticky všechny - až na výjimky u těch, co si s tím dali práci - repliky továrních vozů.
Snažil jsem se to na modelech - i když ne moc úspěšně - zohlednit.
Takže až budete rekolorovat další verze, mrkněte i na další stratosky, co mám ke stažení. Pirelli, Motorac i Concessionari mají "prodejní" verzi lemu.
Ale jinak - moc pěkné. :)
Uživatelský avatar
Mishko29
Příspěvky: 63
Registrován: pon 3.9.2012 10:18

Re: Lancia Stratos Aseptogyl, recolor já, konstrukce YMjr, 1

Příspěvek od Mishko29 »

Tak ja si dovolím nesúhlasiť. Podľa dobových obrázkov to vyzerá že Lancia používala obe typy blatníkov. Napríklad pre Monte Carlo a Sanremo ten pozvolnejší typ a pre RAC ten lomený. A to som skúmal len Alitalia verziu. Možno to bolo rozdelené podľa typu povrchu.
Uživatelský avatar
ymjr
Příspěvky: 26
Registrován: ned 9.3.2014 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Stratos Aseptogyl, recolor já, konstrukce YMjr, 1

Příspěvek od ymjr »

A tak mně šlo jen o to, že se prostě používaly minimálně dva lemy a že na mých modelech je možnost výběru. Přišlo mi, že zrovna tahle verze Aseptogyl má právě lomený lem a ona stejně nemá, takže z těch dvou možností, co mám na výběr, je použitá ta "správnější".
Já když jsem kdysi ty fotky probíral, tak jsem měl dojem, že ten zadní lem je tak do 75 pokaždé jinak "zmršený". :)

Za "továrny" se dají stejně považovat jen verze Marlboro a pak Alitalia, co taky jiného zkoumat. RAC který? Na RAC 76 má Alitalia podle všeho pozvolný lem, na RAC 77 lomený, celkem jasně "produkční". RAC se jezdila na konci sezony. V roce 77 se už naplno věnovali vývoji Fiatu 131 Rally, třeba už lemy tou dobou neřešili a prdli na to na konec éry, z továrního pohledu, produkci.
Nevím.
Safari jezdili myslím také s produkčním lemem, tam to zase bylo IMHO z důvodu "pevnosti".
Klidně je možné i to rozdílné obutí, zase ale když kouknu na některé fotky z MC, na sněhu s těma úzkejma utopenejma pneumatikama... Myslím, že tohle neřešili.

Ale je to jenom pověst. :) Tedy mé domněnky.
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Stratos Aseptogyl, recolor já, konstrukce YMjr, 1

Příspěvek od Alda »

ymjr píše:Akorát bych si dovolil jeden podotek. Tovární stratosky (Alitalia, Marlboro, ale třeba i Adrzej Jaroszewicz - čert ví, jak a kde svoji stratosku koupil) mají jiný lem zadních kol, než prodejní verze. U továren je pozvolnější a vytažený skoro až od hrany kapoty, prodejní ho mají vytažený asi z poloviny blatníku a je víc lomený. Lomený lem mají taky prakticky všechny - až na výjimky u těch, co si s tím dali práci - repliky továrních vozů.
Snažil jsem se to na modelech - i když ne moc úspěšně - zohlednit.
Takže až budete rekolorovat další verze, mrkněte i na další stratosky, co mám ke stažení. Pirelli, Motorac i Concessionari mají "prodejní" verzi lemu.
Ale jinak - moc pěkné. :)
Díky. O lemech zadního blatníku vím. Sám jsem prohledal co šlo. Aseptogyl by měl být dobře. Snad jen reklama na lemu by mohla být větší. Byl jsem rád, že se vešla alespoň takto.
Uživatelský avatar
ymjr
Příspěvky: 26
Registrován: ned 9.3.2014 10:36
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Stratos Aseptogyl, recolor já, konstrukce YMjr, 1

Příspěvek od ymjr »

Je to dobře, rozhodně pro daný závod, (z těch dvou "základních" možností lemu). Já měl nejdřív dojem, že by tam měl být ten "prodejní" lem, ale není to tak.
Když jsem kdysi dělal první lancii - Altialii - vycházel jsem hlavně z výkresu J. Velce, proto mám ten lem vytažený až na hranu a bočnice je rozdělená na dva díly. Není to úplně nejčistší řešení, ale zalamovat to dvakrát (což by asi bylo přesnější, z pohledu zepředu ten lem nedrží rovinu, ale je mírně prohnutý) mi přišlo zbytečně komplikované. Pak byla na řadě varianta Marlboro a tam jsem to moc neřešil a na některých fotkách mi přijde, že ten lem je v těch prvních letech maličko jiný. Ale ruku do ohně bych za to nedal. Od verze Pirelli už jsem tam dával "prodejní" verzi, tam už se to moc nemění.
Co si budu lhát do kapsy, není to nejpodrobnější a nejvěrnější model, ostatně jako i ostatní autíčka ode mě. :)
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Stratos Aseptogyl, recolor já, konstrukce YMjr, 1

Příspěvek od Alda »

ymjr píše:Je to dobře, rozhodně pro daný závod, (z těch dvou "základních" možností lemu). Já měl nejdřív dojem, že by tam měl být ten "prodejní" lem, ale není to tak.
Když jsem kdysi dělal první lancii - Altialii - vycházel jsem hlavně z výkresu J. Velce, proto mám ten lem vytažený až na hranu a bočnice je rozdělená na dva díly. Není to úplně nejčistší řešení, ale zalamovat to dvakrát (což by asi bylo přesnější, z pohledu zepředu ten lem nedrží rovinu, ale je mírně prohnutý) mi přišlo zbytečně komplikované. Pak byla na řadě varianta Marlboro a tam jsem to moc neřešil a na některých fotkách mi přijde, že ten lem je v těch prvních letech maličko jiný. Ale ruku do ohně bych za to nedal. Od verze Pirelli už jsem tam dával "prodejní" verzi, tam už se to moc nemění.
Co si budu lhát do kapsy, není to nejpodrobnější a nejvěrnější model, ostatně jako i ostatní autíčka ode mě. :)
Nejpřesnější a nejvěrnější není žádný. Vždy to bude jen jakési přiblížení skutečnosti.
Jen nakonec... parádně se to lepí, vcelku to jde rychle od ruky a ve finále je z ní hezkej model.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Lancia Stratos Aseptogyl, recolor já, konstrukce YMjr, 1

Příspěvek od kaktusak »

Malý velký lem . Mě je to skoro jedno . Já vidím hodně líbívý model , který je navíc parádně slepený .
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Stratos Aseptogyl, recolor já, konstrukce YMjr, 1

Příspěvek od Alda »

Tak po dohodě s původním autorem modelu došlo k možnosti volné distribuce. Model je ke stažení zde : http://ymjr.cz/?cat=3" onclick="window.open(this.href);return false;
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Lancia Stratos Aseptogyl, recolor já, konstrukce YMjr, 1

Příspěvek od Tapan »

Pěkné, díky Tobě i autorovi původního modelu. Ten interiér by nebyl? Nebo je to kusovka bez tištěných dílů?
Uživatelský avatar
Alda
Příspěvky: 200
Registrován: pát 7.9.2012 18:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Lancia Stratos Aseptogyl, recolor já, konstrukce YMjr, 1

Příspěvek od Alda »

Tapan píše:Pěkné, díky Tobě i autorovi původního modelu. Ten interiér by nebyl? Nebo je to kusovka bez tištěných dílů?
Ano, je to kusovka. Bohužel jsem interiér při stavbě neoměřil, takže ho nemám podle čeho udělat. Snad někdy příště. Ale myslím, že podle fotografií si šikovný modelář poradí.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“