Porsche 917K / vlastna tvorba / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

yessimus
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13.11.2013 8:42

Porsche 917K / vlastna tvorba / 1:24

Příspěvek od yessimus »

Zdravim,

ako dalsi model so serie LeMans winners som si vybral cervene Porsche 917K, vitaza z roku 1970.

Obrázek

Tu su plany podla ktorych postupujem:

Obrázek

ObrázekObrázekObrázek

Rad by som aby spoje a hrany podla moznosti nebolo vidiet, proste aby tie krasne oble tvary boli naozaj oble a prechody plynule. Cistostavbu by som urcite nedal a tak som sa rozhodol prvykrat v zivote o farbeny model - resp. polofarbeny, lebo farbit budem len karoseriu. Interier a motorovu cast pojdem klasicky, kolesa este uvidim (gumy ma trochu lakaju vyskusat farbene). Na kasnu pouzijem akrylove farby a stetec - je to na prvy pokus najlacnejsia a v byte asi najschodnejsia cesta. Otazkou ostava ako urobit potom polep. Pravdepodobne si zozeniem alebo necham vyrobit samolepky.

Druha vec ktoru este nemam ujasnenu je, ci nafarbit kasnu pred nalepenim na podvozok alebo potom. Tu si necham poradit. Zatial sa priklanam k farbeniu este pred zasklenim a "montazou" na podvozok, aby som nemusel maskovat okna a co najmenej sachoval so stetcom (nech nie su vidiet tahy). Pripadne poleptance a ak sa nieco pri montazi popraska, potom snad nejako opravim.
yessimus
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13.11.2013 8:42

Re: Porsche 917K / vlastna tvorba / 1:24

Příspěvek od yessimus »

No a hned sa pochvalim karoseriou, ktora uz je zlepena a pripravena na tmelenie.

Obrázek

Tmelit budem sekundakom + pripadna soda bikarbona, ale budem sa snazit tam toho davat co najmenej. Vybrusim, nasledne nastriekam nejakym surfacerom a opat jemne prebrusim. Pri pokusoch som totiz hrany, tmel a spinu od lepidla neprekryl farbou ani na x-ty nater. Na kazdom povrchu som mal inu cervenu.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Porsche 917K / vlastna tvorba / 1:24

Příspěvek od JoseFxx »

Ideálně pro tebe, holou kastli nastříkat barvou a pak lakem.
Nějak mi vychází z textu, že chceš celou plochu natirat štětcem a akrylkama. Trošku sebevražedna kombinace. Akryl ti zaschne na štětci ještě dřív než ho naneseš.
Výhodná varianta je použí spreje.
yessimus
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13.11.2013 8:42

Re: Porsche 917K / vlastna tvorba / 1:24

Příspěvek od yessimus »

Dik za reakciu.

No uz som to skusal si len tak nieco skusmo ponatierat (konkretne Revell akrylkami) a zdalo sa mi to v pohode. Stetec som trochu namocil do vody, potom do farby a slo to. Vysledok sa mi zdal po dvoch nateroch solidny. Vody vela nebolo, navyse to mam urobene so 120g+80g podlep, spoje vystuzene sekundakom a tak sa to ani nekrutilo.

Striekat nemam cim a ani moc kde. :-(

Este sa opytam, ohladom toho laku. Ked to prelakujem a pri nasadzovani na podvozok nahodou docapem herkulesom a pod., budem to vediet nejak opravit? Resp. pojde mi to z laku dolu?
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Porsche 917K / vlastna tvorba / 1:24

Příspěvek od JoseFxx »

Co se týká akrylek, když nanášíš štětcem, je dobré použít retardér, který zpomaluje jejich schnutí. Ale každej automodelář tě s tímto vyžene. Akrylky jen stříkací pistolí.
Co se týká laku. Herkuses sundáš vodou. Horší neřádstva se přebrušují.
yessimus
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13.11.2013 8:42

Re: Porsche 917K / vlastna tvorba / 1:24

Příspěvek od yessimus »

Toto je pokus s akrylkami a stetcom.
Ten spodok si nevsimaj tam som robil na tom este nejake pokusy navyse. Mne sa to zda solidne, ale chapem ze ozajstni automodelari maju inak nastaveny manazment kvality ako ja. :-)

Obrázek
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Porsche 917K / vlastna tvorba / 1:24

Příspěvek od JoseFxx »

Nemáš náhodou Revell Aqua?
yessimus
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13.11.2013 8:42

Re: Porsche 917K / vlastna tvorba / 1:24

Příspěvek od yessimus »

Ano presne Revell Aqua Ferrari Red c.34.

Dufam, ze ma skalni nezahlusia, ze davam taku farbu na Porsche. :-)
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Porsche 917K / vlastna tvorba / 1:24

Příspěvek od JoseFxx »

Tak to je jina. To máš vodovku a ne akrylku. Proto ti to funguje s vodou.
yessimus
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13.11.2013 8:42

Re: Porsche 917K / vlastna tvorba / 1:24

Příspěvek od yessimus »

Aha, na nemenovanom eshope to maju zaradene pod akrylovymi farbami (dokonca priamo nazvane "Farby Revell akrylove") a kedza sa v tom az tak nevyznam, tak som im uveril. :-)
Tak ale bezna vodovka to asi nebude, kedze sa naozaj fajn leskne. Normalne vodovky ako ich poznam su vyrazne matne.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Porsche 917K / vlastna tvorba / 1:24

Příspěvek od JoseFxx »

Je to podle způsobu ředění. Mat nebo lesk je definován pigmentem.
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: Porsche 917K / vlastna tvorba / 1:24

Příspěvek od muf10 »

Tohle je dost nepapírová předloha krásně oblá :D
K tomu barvení,papír první napustit nečím nevodovým aby se pak nevlnil.
Pak bych teprve použil barvu na vodní bázi.
O nástřiku foukací fixírkou jsi neuvažoval?
https://www.google.cz/search?q=fixirka& ... 66&bih=631#" onclick="window.open(this.href);return false;
yessimus
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13.11.2013 8:42

Re: Porsche 917K / vlastna tvorba / 1:24

Příspěvek od yessimus »

muf10 píše:Tohle je dost nepapírová předloha krásně oblá :D
K tomu barvení,papír první napustit nečím nevodovým aby se pak nevlnil.
Pak bych teprve použil barvu na vodní bázi.
O nástřiku foukací fixírkou jsi neuvažoval?
https://www.google.cz/search?q=fixirka& ... 66&bih=631#" onclick="window.open(this.href);return false;
Ked toto citam, uz mam "nalakovane", ale dik moc, pouvazujem a pripadne pouzijem pri nejakej buducej stavbe.

Na obrazku foteneho s bleskom toho moc vidiet nie je.

Obrázek

Ale ked som sa trochu pohral s osvetlenim a fotakom, tak uz su vidiet nejake tie nedokonalosti. Nicmenej mohlo to dopadnut aj horsie. Niektore miesta sa snad este budu dat opravit a nieco prekryje polep.

ObrázekObrázek
yessimus
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13.11.2013 8:42

Re: Porsche 917K / vlastna tvorba / 1:24

Příspěvek od yessimus »

Cez vikend som trochu pokrocil a vyrobil som nejaky interier - palubnu dosku a sedadla:
ObrázekObrázek

To bola ta jednoduchsia cast. Nasledne prisiel na rad motor. Na prekvapenie ma ta drobotina celkom bavila a ked som to dokoncil, bol som na seba celkom pysny. Ale fotak je neuprosny a odhalil, ze je tam stale vela co zlepsovat.
ObrázekObrázek

Nakoniec som este zvladol svetla a to uz som sa dost trapil. S vysledkom som bol sice relativne spokojny, ale na fotkach vidim, ze to presklenie je teda dost zaprasene resp. ta folia bola doskrtana, neviem. V reale som si to fakt nevsimol. :-( Na poslednej fotke len nasucho prilozene, nech vidim ako to cca vyzera.
ObrázekObrázek
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Porsche 917K / vlastna tvorba / 1:24

Příspěvek od Tapan »

Pěkné. Motor se mi líbí, chválím. Karosérie vypadá dost dobře, trochu mi tam chybí papírovost, ale u takovýchto oblin je to takhle možná lepší :) Jestli le něco pozoruji fakt výrazně, tak to, jak ses na posledních pár modelech zlepšil. A s ohledem na to, že je to vlastní tvorba...velká paráda ;-)
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“