Sauber Mercedes C9 / Antonicky, Skokan - recolor 1989 / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
yessimus
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13.11.2013 8:42

Sauber Mercedes C9 / Antonicky, Skokan - recolor 1989 / 1:24

Příspěvek od yessimus »

Zdravim,

tak ako som slubil, dal som si od vlastnych modelov prestavku, nicmenej aj tento znamy Sauber Mercedes C9 z ABC okrem recoloru do farieb z roku 1989 (vitaz Le Mans) presiel nejakymi upravami.

Pre istotu prikladam foto originalu.
Obrázek

Na karoserii som okrem recoloru upravil prednu cast nad chladicom a presklil kabinu a svetla. Vpredu mi bohuzial po nalakovani a suchej skuske na podvozok vypadlo odspodu predne sklo.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Podvozok som vpredu skratil aby "nevykukal" predny spojler, pribudol volant a upravil som zadne kridlo podla verzie z roku 1989 (jednodielne a upraveny drziak).
ObrázekObrázekObrázekObrázek

Jednoduchy interier som vlepil priamo do karoserie, nie na podvozok, inak by som sa k nemu pri lepeni karoserie na podvozok nedostal, urcite by mi to nesadlo a mal by som tam diery.
ObrázekObrázek

Predne sklo som nastastie dodatocne dokazal vymenit a tu su fotky uz takmer dokonceneho modelu.
ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

K uplnemu dokonceniu chybaju este spatne zrkadla, stierac, antenky a uprava predneho vstupu chladica o dva krajne otvory + vlepenie tazneho oka a stredovej vzpery.

Lepilo sa to fajn, urcite je to cistejsie ako tie moje vlastne modely, ale do kvality, co tu prezentujete to ma stale velmi daleko. Stale bojujem s geometriou - pravy zadny blatnik mi neskutocne vyskocil. Bocne linky dveri a spar mi tiez nesadli, ale tu som asi urobil chybu pri recolore. Kolesa tiez neviem tak luxusne nabombirovat, tu ma ale napada jedna vec, ktoru urcite vyskusam pri nasledujucom modely. A vyrezavanie malych koliesok resp. otvorov je uplna katastrofa - asi si musim zadovazit nejake kruhove vysekavace.

Este par poznamok k recoloru. Vobec som netusil, ze vytlacit sedu (radsej ani nehovorim o striebornej) je na laserovke taky problem. Az v tretom copy centre to ako tak dokazali. V prvom im to tahalo do fialova, v dalsom do zlta. Az na treti pokus je to aka taka seda a po nalakovani sa to aspon trochu leskne. :-) Na atramentovej tlaciarnu bola seda sice nadherna, ale hrozne matna a neviem, ci by tomu lak az tak pomohol. Takze snad je to takto nakoniec celkom fajn.

P.S. Teraz uz mam zase chut na nieco vlastne. A opat sa chcem pustit do oblych tvarov a kvoli tomu asi aj k farbeniu, aby som co najviac zakryl spoje. Horucim kandidatom je cervene Porsche 917K (vitaz Le Mans z roku 1970).
https://www.google.com/search?q=porsche ... 8&bih=1159#" onclick="window.open(this.href);return false;.
Cervene auto este nemam a Ferrari stavat nebudem. :-) Perspektivne sa chcem prepracovat a trufnut si na Porsche 919 hybrid - https://www.google.com/search?q=porsche ... 8&bih=1159" onclick="window.open(this.href);return false;. :-D
Naposledy upravil(a) yessimus dne úte 22.9.2015 11:28, celkem upraveno 1 x.
yessimus
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13.11.2013 8:42

Re: Sauber Mercedes C9 / Antonicky a Skokan - recolor 1989 /

Příspěvek od yessimus »

Tak som to vcera doklepol, pribudol stierac, spatne zrkadla, antenky, vzpera a tazne oko na vstupe do chladica.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Alobal na spatakoch sa mi pokrcil, takze nic moc a az na fotkach som si vsimol, ze aj vzpera je trochu nakrivo.

Predne otvory na chladici podla vzoru z roku 1989 som nakoniec vynechal. Nech som to tam prikladal akokolvek, stale sa mi to nepacilo. Vznikli by tam 2 skarede spoje, ktore by som asi nedokazal dostatocne zamaskovat a tak som to radsej nechal tak.

Celkovo to samozrejme mohlo byt daleko lepsie, ale nie som uplne nespokojny. Mam dalsi povedzme, ze solidny kus do svojej "LeMans winners" zbierky - viewtopic.php?f=29&t=4974" onclick="window.open(this.href);return false;. :-)
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: Sauber Mercedes C9 / Antonicky a Skokan - recolor 1989 /

Příspěvek od Ali »

Tohle zbarvení mu vážně sedí. Kdyby to bylo v lesklé stříbrné a s fosforově žlutými zrcátky je to pecka nejpeckovatější :)
Jednoduchý interiér a zasklení světel tomu neuvěřitelně pomohlo. Na výsledek se velmi příjemně kouká.
Ještě jedna věc, na ta zrcátka je spíše vhodná zrcadlová folie (osobně používám zrcadlovou folii "dc fix"), alobal nikdy nebude mít takový lesk...

BTW: název vlákna můžeš spravit přímo ty - u svého prvního příspěvku v tomto vlákně pomocí tlačítka "upravit"
yessimus
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13.11.2013 8:42

Re: Sauber Mercedes C9 / Antonicky a Skokan - recolor 1989 /

Příspěvek od yessimus »

Ali píše:Tohle zbarvení mu vážně sedí. Kdyby to bylo v lesklé stříbrné a s fosforově žlutými zrcátky je to pecka nejpeckovatější :)
No taky bol akoze plan, aj som vymyslal nejaku striebornu "metalizovu" texturu, ale nakoniec som bol rad, ze to vyzera aspon takto.
Ali píše:Ještě jedna věc, na ta zrcátka je spíše vhodná zrcadlová folie (osobně používám zrcadlovou folii "dc fix"), alobal nikdy nebude mít takový lesk...
Pokusim sa nabuduce si take nieco zadovazit, dik za tip.
Ali píše:BTW: název vlákna můžeš spravit přímo ty - u svého prvního příspěvku v tomto vlákně pomocí tlačítka "upravit"
Dik moc, som si to nevsimol - je to upravene.
enzo66
Příspěvky: 76
Registrován: úte 24.1.2012 11:28
Bydliště: Koryčany

Re: Sauber Mercedes C9 / Antonicky, Skokan - recolor 1989 /

Příspěvek od enzo66 »

Moc pěkné,líbí se mně moc. Tato auta jsou má srdcová záležitost (hned po F1 :lol: )

Radek
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“