Porsche 962C Repsol/M. Antonický/1:24/Mega Graphic

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Porsche 962C Repsol/M. Antonický/1:24/Mega Graphic

Příspěvek od Jan Koláček »

Rád bych zde prezentoval stavbu tohoto již relativně vousatého modelu.

Obrázek

Protože mé časové možnosti nejsou optimální, lepil jsem po chvilkách už od cca října 2014.

Začal jsem podle návodu - kola a brzdy.
Obrázek Obrázek

Následoval podvozek s přední a zadní nápravou.
Obrázek Obrázek Obrázek

A kokpit s turbokompresory.
Obrázek Obrázek

Čtvrtá etapa byla karosérie. Zde jsem trochu bojoval s předními světly. Rohový spoj je vidět, ale pořád to byl můj nejlepší pokus. Všechny drobné doplňky jsem na karosérii nalepil až při závěrečné kompletování (udělal jsem dobře, protože jen co jsem přilepil anténu, hned jsem ji při manipulaci ohnul). Zadní část karosérie byla jako celek bez problémů. Ale narazil jsem na problém s lícováním přední a zadní části. Zde mi po nasazení na podvozek vznikala nahoře škvíra cca 2 mm. Pod mírným tlakem to šlo srovnat, ale přední část už nechtěla měnit na stálo svůj tvar. Navíc jsem se bál, abych to nezmršil víc, než byl aktuální stav. Naštěstí zadní část začíná bílou, tak jsem tam dle tvaru mezery vlepil kus papíru. Výsledek není tak do očí bijící, jako kdybych tam tu mezeru nechal. Zasklení jsem přelepil páskou a celou karosérii jsem stříkl třemi tenkými vrstvami lesklého laku.
Obrázek Obrázek Obrázek

Nakonec přišla na řadu motorová část s převodovkou a kompletace menších sestav (turbo, výfuky, zadní náprava). Nakreslenou konstrukci na zádi kokpitu jsem nahradil drátkem omotaným cigaretovými papírky. Svody od motoru do turba jsem se pokusil udělat plastické. Jinak jsem žádné další změny nedělal. První část šla dobře. Ale při kompletaci, když jsem usazoval motor, tak byl dost utopený (alespoň podle malůvky řezu v návodu). Trochu jsem ho tedy přizvedl. Potom jsem zkompletoval spojku a převodovku s rychlozvedákem. Vše bylo v pořádku až do momentu, kdy jsem chtěl celek dopojit k motoru. Sestava byla tak o 4 mm delší a bez úprav se tam nemohla vejít. Nejdřív jsem si myslel, že mám špatně umístěný motor, ale ten je správně, protože pokud by byl posunutý více dopředu, nenapojil bych už k motoru chladiče turba. Nepřesnosti musely tedy vzniknout až v té sestavě spojky a převodovky. Na fotkách jiných modelů vypadá, že vše sedí, takže chyba musela vzniknout na mé straně. Abych ji napravil, udělal jsem jediné možné řešení. Odřezal jsem kónický přechod mezi motorem a spojkou a zcela ho vypustil. Tak jsem dosáhl správné pozice budoucí zadní nápravy. Kompletace nápravy již proběhla bez problémů. Celek jsem stříkl matným lakem.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na karosérii jsem dolepil drobné díly a po téměř 3/4 roce jsem mohl říct: HOTOVO.
Tady je výsledek:
Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Na viděnou u dalšího modelu :)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Porsche 962C Repsol/M. Antonický/1:24/Mega Graphic

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Pěkný report a nádherně postavený model.
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: Porsche 962C Repsol/M. Antonický/1:24/Mega Graphic

Příspěvek od Jan Koláček »

Děkuji za pochvalu. Od takového Mistra potěší :)
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2378
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Porsche 962C Repsol/M. Antonický/1:24/Mega Graphic

Příspěvek od Brzdič »

Parádní kousek. :)
Uživatelský avatar
C4ndlee
Příspěvky: 25
Registrován: stř 22.1.2014 11:57

Re: Porsche 962C Repsol/M. Antonický/1:24/Mega Graphic

Příspěvek od C4ndlee »

Krásny model, klobúk dole, pekná čistá práca, ten interier, motor, zavesenie no paráda :)
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: Porsche 962C Repsol/M. Antonický/1:24/Mega Graphic

Příspěvek od Jan Koláček »

Díky páni :) Fotky skryjí spoustu nepřesností...takže výsledek úplně stoprocentní není. I tak jsem ale vcelku spokojený.
Pomalu začnu vybírat další model. Pokud to nebude úplné fiasko, podělím se ;)
Uživatelský avatar
Lucas80
Příspěvky: 142
Registrován: čtv 14.6.2012 7:07

Re: Porsche 962C Repsol/M. Antonický/1:24/Mega Graphic

Příspěvek od Lucas80 »

Dobrá detailní práce. Takovou piplačku mám rád, i když vím, jak to někdy dokáže potrápit, takže smekám za dokončení.
Uživatelský avatar
muf10
Příspěvky: 178
Registrován: sob 10.3.2012 12:50
Bydliště: Březnice

Re: Porsche 962C Repsol/M. Antonický/1:24/Mega Graphic

Příspěvek od muf10 »

Parádně postavené.Tohle dát do kupy není zrovna sranda hlavně kastli.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“