TWR Porsche WSC 95 / vlastná tvorba / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

yessimus
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13.11.2013 8:42

TWR Porsche WSC 95 / vlastná tvorba / 1:24

Příspěvek od yessimus »

Zdravim,

napriek tomu, ze Ford GT40 MK1 nedopadol uplne idealne, som teraz celkom nazhaveny a pustil som sa do slubeneho TWR Prosche WSC 95 - vitaz Le Mans v rokoch 1996 a 97. Oba rocniky vyhralo rovnake sasy, podobne ako pri Ford GT40 MK1. Celkom boli totiz vyrobene len 2 kusy. Druhy voz v roku 1996 nedokoncil a v 97 bol na starte len vitazny kus z predchadzajuceho roku (akurat v bielom prevedeni). Planujem robit tmavomodru verziu z roku 1996.

Obrázek

Pokrocil som aj v sketchupe, naucil sa pouzivat groupy, componenty, plochy a pod. Takze aj model vyzera o poznanie lepsie. Snad bude aj lepsie zlepitelny.

Tu su 3D nahlady:

ObrázekObrázek
Obrázek

Teraz to len dobre porezat, nafarbit a zlepit. :-) Drzte palce, nech mi to zas netrva 2 roky.

Edit názvu vlákna (Vojta Č.)
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: TWR Prosche WSC 95 / vlastná tvorba / 1:24

Příspěvek od JoseFxx »

Automobilka ma jméno Porsche a ne Prosche :D

Oproti Fordu je vidět velký pokrok v kresbě. Zkus si ješte pohrát s křivkama předku. Hlavně s blatníky a světly.
yessimus
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13.11.2013 8:42

Re: TWR Prosche WSC 95 / vlastná tvorba / 1:24

Příspěvek od yessimus »

JJ Prosche / Porsche je samozrejme preklep.

Ano ten predok nie je idealny a aj som ho chcel prerobit, akurat som sa tam nejako "zauzlil".
Potom som si navyse uvedomil (mozno zobral ako vyhovorku), ze ked budem robit presklenne svetla z folie, tak tam nejake velke obluky mat nemozem, proste to presklenie musi byt z jedneho kusu a v podstate hrana / hrana. Tak som to nechal tak. Je tam viac casti kde by sa hodili obluky (hlavny nasavaci otvor chladicu napr.). Skusim to teraz o nieco jednoduchsie, ale rad by som aby to teraz bolo cistejsie zlepene. Aj tak tam bude dost casti kde sa zapotim - kryt motora, predny stit a aj tie svetla tak ako su pre mna nebude uplne easy.

Ale dik moc za postreh.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: TWR Prosche WSC 95 / vlastná tvorba / 1:24

Příspěvek od JoseFxx »

Spíš jsem myslil tu šikmost blatníků.
Obrázek

Ohledně světel by bylo dobré udělat si kopito, podle kterého bys folii za tepla natvaroval do požadovného tvaru.
yessimus
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13.11.2013 8:42

Re: TWR Prosche WSC 95 / vlastná tvorba / 1:24

Příspěvek od yessimus »

Aha, nejake zosikmenie tam mam, asi to nie je uplne patrne, z tych pohladov viac zhora. Mozno by mohlo byt vacsie, uvidim ako to vypali. Co sa tyka vyroby kopyta a ohybania folie za tepla tak na to sa vobec necitim. Vlastne ani netusim ako a z coho to kopyto vyrobit.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: TWR Prosche WSC 95 / vlastná tvorba / 1:24

Příspěvek od JoseFxx »

Kopyto lze udělat z tzv. umělého dřeva. Pokud máš šikovné ruce vybrousíš si ho podle šablon sám. Pokud ne, najdi někoho šikovného, případně přes někoho s CNC obraběcím centrem.
yessimus
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13.11.2013 8:42

Re: TWR Porsche WSC 95 / vlastná tvorba / 1:24

Příspěvek od yessimus »

Tak je "dorezane" a "nafarbene".

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Najviac sa obavam podlepovania. Dost dielikov totiz potrebuje aj z rubovej strany farbu a pouzitie vodoviek sa mi v tomto pripade moc nepacilo. Tym padom som zvedavy ci a ako velmi sa prejavi hrubka papieru. Vsetko mam vytlacene na 120g s tym, ze podlepovacie casti (rub aj lic) som si nechal vytlacit aj na 100g, aj ked asi to velky rozdiel nebude, ale aspon mam zalohu ked nieco zvrzem. Velke cierne a modre plochy su tiez na pripadne potrebne podlepovanie mensich dielikov, pripadne na nejake ine opravy.

P.S. Dik za info o kopyte, ale kvoli dvom svetielkam to asi nema moc cenu riesit.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: TWR Porsche WSC 95 / vlastná tvorba / 1:24

Příspěvek od JoseFxx »

120g je jemný papír. Snad ti to půjde dobře. 100g papir bych spíš nechal jako nouzovku ns ruličky a namotávky.
yessimus
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13.11.2013 8:42

Re: TWR Porsche WSC 95 / vlastná tvorba / 1:24

Příspěvek od yessimus »

Podlaha, bocnice (zvonka aj zvnutra) a nejake dalsie diely su zlepene 2 diely (rub a lic), takze o pevnost sa nebojim.

No to dufam, ze to pojde, lebo .... :-)
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: TWR Porsche WSC 95 / vlastná tvorba / 1:24

Příspěvek od JoseFxx »

Idealně lepit lepidlem s nizkým obsahem vody. Jinak bude kastle pevná, ale pokroucená.
yessimus
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13.11.2013 8:42

Re: TWR Porsche WSC 95 / vlastná tvorba / 1:24

Příspěvek od yessimus »

Zdravim,

tak je "hotovo". Ospravedlnujem sa, ze nie je foto z priebehu stavby, ale od zaciatku som s tym dost bojoval a nebolo sa moc cim chvalit.
Vymyslel som si totiz peknu pakaren. Ze nebudem zaciernovat rub dielov, ktore je vidiet (napr. pod kolesami.) alebo lepit velke casti natupo kvoli tomu aby nebolo vidiet chlopne (predny stit a interier). A miesto toho zvolim nasledovny postup.

Najprv som prilepil bocnice k vrchu blatnikov a potom som dovnutra vlepil podlepenie. To zakrylo chlopne a navyse nebolo nutne vnutrajsok zaciernovat. Podobne pri prednom stite - zlepil som vonkajsiu viditelnu cast a potom som vlepil vnutro. Viete si predstavit ako mi isli hlavne tie bocnice - proste des. Samozrejme mi zacala vyskakovat vsade mozne hrubka papiera a lepeniu natupo som sa vo vela pripadov aj tak nevyhol. Ak mate nejaky tip ako lepit obojstranne viditelne casti, tak aby nebolo vidiet zvnutra chlopne resp. nelepit velke diely na tupo - sem s nim.

A teraz uz k obrazkom. JoseFxx si hned vsimol, ze skosenie blatnikov je nedostatocne a v reali to kvoli tomu podlepovaniu vypalilo este horsie. Hlavne to lave svetlo ide uplne mimo.

ObrázekObrázek

Interier je taky chudobnejsi - len volant, mala palubovka sedadlo:

Obrázek

No a takto to vyzera celkovo. Nic moc, ale pocas stavby som sa bal, ze to bude daleko horsie.

ObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázekObrázek

Asi si dam s navrhovanim teraz pokoj a zlepim nieco, co je overene. Aspon zistim, ci som naozaj taky dreveny lepic.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: TWR Porsche WSC 95 / vlastná tvorba / 1:24

Příspěvek od Vojta Č. »

Pěkná placka, pane, náhodou i slepená solidně ;) Jinak od vychytávání postupů vrstvení a bojů s tloušťkama papíru jsou tu beta-lepiči, to je pokaždý něco a nejde si myslet, že to vyjde napoprvý dobře. A jiný oči a jiný pracky ti vychytaj i věci, který sám nevidíš.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: TWR Porsche WSC 95 / vlastná tvorba / 1:24

Příspěvek od Daniel »

Náhodou mně se to moc líbí . A jsem rád, že se začínají objevovat tyhle "placky" častěji. Tak držím pěsti při výběru dalšího modelu a těším se na tvojí další tvorbu. 8-)
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: TWR Porsche WSC 95 / vlastná tvorba / 1:24

Příspěvek od Ali »

Přesnost modelu s předlohou jsem nijak nestudoval, ale model působí velice sympatickým dojmem. Velký obdiv za vlastní tvorbu.
Jen tak dále, dovedu si do budoucna představit tvoje modely vydané... např. v rámci série RSC u Ondry Hejla ;)
yessimus
Příspěvky: 40
Registrován: stř 13.11.2013 8:42

Re: TWR Porsche WSC 95 / vlastná tvorba / 1:24

Příspěvek od yessimus »

Chlapi, dik moc. Ale ked ja sa tak nejak vzdy snazim porovnavat s najlepsimi. A ked si pozriem, co tu predvadzaju tunajsi matadori, tak presne vidim aky som dreveny. :-)

Vojta: No to je prave to, ze si myslim, ze mi to na prvykrat vyjde dobre. :-) A ked zistim, ze nie tak uplne, tak v priebehu stavby stracam postupne chut a trpezlivost urobit to poriadne. Vracat sa k tomu, opravovat chyby a lepit od zaciatku sa mi potom uz nechce. Beta lepic by bol super a obrovska pomoc - kludne sa hlaste. Zaroven by sa prudko zvysila aj motivacia dotiahnut model do co najlepsieho prevedenia.

Daniel: Ako som vravel, svoju tvorbu nateraz na chvilu odlozim. Spekulujem ze si prefarbim Mercedes Sauber C9 z ABC do striebornych farieb v akych vyhral Le Mans 1989 + nejake drobne upravy (zadne kridlo je napr. jednodielne). Pripadne Porsche 956 do farieb NewMan z roku 1984 resp. 1985. To je dalsie rovnake sasy, co vyhralo Le Mans 2x po sebe a posledne co mi chyba do zbierky.

Ali: Neprehanaj, od vydania modelu som nepredstavitelne daleko.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“