Škoda Fabia WRC/M. Antonický/1:24/M.Graphic HOTOVO

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Škoda Fabia WRC/M. Antonický/1:24/M.Graphic

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

stále pokračuji ve stavbě a náramě si to užívám, včera a dnes jsem slípnul přední nárazník. No řeknu vám byla to ta část, ze které jsem měl docela obavy, aby se vše podařilo správně natvarovat a přilepit, no prostě aby to sedlo, jak pozadí na nočník :P
Naštěstí se vše snad podařilo ;) a teď už obrázky.

Nárazník:
Obrázek

Aktualní stav:
Obrázek Obrázek Obrázek

Teď mě čekají vnitřní výztuhy, droboť a bude hotová karosérie a hurááá na podvozek 8-)
Zatím vše a mějte se fajn Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Škoda Fabia WRC/M. Antonický/1:24/M.Graphic

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer přátelé,

po třech měsících se vracím k Fábii abych ji stihl dokončit, protože bych jí také rád dovezl do Neratovic, ať tam nejedu s prázdnou 8-)

Nejdříve jsem zhotovil vnitřní výztuhy, které celou konstrukci hezky zpevnily a dále pokračoval zadním křídlem. Jelikož jsem ho nechal schnout pod zátěží celé tři měsíce :lol: tak tvarování byla docela legrace.. ale stačilo pouze naslinit a už to šlo ;) a zde je aktuální stav:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Teď je na řadě podvozek a kolečka, tak mi držte palec, ať se povede...

Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Škoda Fabia WRC/M. Antonický/1:24/M.Graphic

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký den přátelé,

když si tak projíždím fotky, tak se mi nějak nelíbí zpracování řezaných či stříhaných ploch :? Tak bych se rád zeptal, jak na to aby to bylo koukatelnější...
Jestli ony místečka před retuší zbrousit smirkovým papírem (jaká zrnitost by byla vhodná) nebo hrany impregnovat řídkým herkulesem :?: :?:

Děkuji všem za rady ;)

Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Škoda Fabia WRC/M. Antonický/1:24/M.Graphic

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer vám přeji,

jako opravdový rychlolepič :lol: hlásím další drobný posun... Po 5ti dnech jsem konečně dokončil základ koleček a to brzdy s náboji. Času se mi nějak nedostává ač ho máme všichni stejný, ale do Neratovic to dám :)

Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě se naučit lépe fotit :roll:

Zatím ahoj a příště podvozek Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Škoda Fabia WRC/M. Antonický/1:24/M.Graphic

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

přináším další posun na Fábii, u které se mi podařilo slípnout podvozek, osadit náboje s brzdovými kotouči, instalovat tlumiče, ke kterým jsem přidal péra a nakonec přidal chladiče. Vše sedí parádně, jen u chladičů jsem použil skalpel a trochu je zúžil (o necelý mm) a dovnitř zalepil karton pro zpevnění :)
Teď se budu pouštět do koleček a cílová rovina se pomalu blíží ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Zatím ahoj a hezký zbytek večera Jakub.
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Škoda Fabia WRC/M. Antonický/1:24/M.Graphic

Příspěvek od Daniel »

Pěkná práce Jakube :) Držím pěsti at se daří i ve finále a těším se až uvidím v Nerátkách ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Škoda Fabia WRC/M. Antonický/1:24/M.Graphic

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

díky Danieli, hned je větší chuť pokračovat ;)

Dnes jen krátce, začal jsem tvořit kolečka a přináším první vlaštovky, jak mi to jde. Hned na začátku jsem bojoval s bočnicemi, které jsou opravdu s nízkým profilem a mé otylé prsty si s nimi nechtěli poradit, proto jsem si vyrobil hentenony bazmek, podle kterého se mi to krásně tvaruje.
Sestaven byl z věcí, co jsem našel v šuplíku (dřívko od nanuka, drátek, vteřinové lepidlo a kousek hliníkové kulatiny) proto takový vzhled :lol:

Obrázek Obrázek Obrázek

Momentálně jsou hotovy pláště a čekám, až mi přivezou disky... Toť vše a ještě pár obrázků.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Zatím ahoj a na příště hotová kola ;) Jakub.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Škoda Fabia WRC/M. Antonický/1:24/M.Graphic

Příspěvek od Vojta Č. »

Solidní pneuservis, hezký udělátko!

Brzdový destičky nebudou? To už není tolik práce navíc... ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Škoda Fabia WRC/M. Antonický/1:24/M.Graphic

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

Díky za tip Vojto ;) a hnedle jsem ho provedl... První krok byl, kde sehnat ony brzdy a pak jsem si vzpomněl, že bych je mohl vyřezat z nákresu umístění, který je ve šmikajdě. Jenže tam jsou jen dvě a kde vzít zbylé :?: :idea: no přeci ve druhé verzi škodovky ze Swedish Rally 8-)

Pak už následovalo jen řezání, podlepování a barvení, no a za dvě a půl hodinky jsem měl hotovo. Zde pár obrázků jak to dopadlo, jsou jen jednodušší, né jako u laser verze, ale mé oko je spokojeno, takže ještě jednou veliké díky za good idea Vojto ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Hezký večer Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Škoda Fabia WRC/M. Antonický/1:24/M.Graphic

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj a hezký večer všem,

nějakou dobu jsem pracoval na kolečkách a byl to pro mě boj, ale podařilo se a beru to, jako své malé osobní vítězství, protože se mi kolečka podařila jako nikdy předtím a snad se budou líbit i vám :)
Byla to pro mě velmi zdlouhavá záležitost, ale musel jsem vyderžať :lol: jediná věc co jsem musel upravit, byli vnitřní pásky, které tvoří disk, všechny bylo nutné zkrátit asi o 1mm a poté už vše krásně pasovalo.

Obrázek

Kolečka jsem ještě trochu potunil o matičky a ventilky (když už, tak už ;) )Poté hodil na vůz a už se frčelo je vyzkoušet na trať, kterou jsem si připravil jako malé překvapení do Nerátek, jenže jsem to nevydržel a pustil to :lol: berte tuto podložku s rezervou, je to můj první-druhý pokus, tak vypadá, jak vypadá...
Má znázorňovat jakýsi závod, i když asi ne reálný, ale což mé očko je nadmíru spokojeno. Teď už mi zbývá dokončit jen zrcátka, antény a tadáááá bude hotovo. 8-) Ještě pár obrázků:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím ahoj a příště finish ;)
Jakub.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Škoda Fabia WRC/M. Antonický/1:24/M.Graphic

Příspěvek od Tapan »

Pěkná práce...s tvým skillem ses klidně mohl pustit do full verze :-) (jen bys to asi nestihl do Neratek) :-)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Škoda Fabia WRC/M. Antonický/1:24/M.Graphic

Příspěvek od Daniel »

Jakube pěkná práce - gratuluji k úspěšnému (skoro)dokončení a rozhodně to oběma speciálům na té silnici sluší ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Škoda Fabia WRC/M. Antonický/1:24/M.Graphic

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Modeláři,

díky pánové za milá slova ;) Full verze také jednou půjde pod kudlu :lol: ale né hned...

S radostí ve tváři a s hřejivým pocitem u srdce bych Vám všem chtěl oznámit HOTOVO :D Byl to boj, ale velice fajnový, protože vše krásně sedělo a ještě zbylo spousty prostoru na nějakou tu seberealizaci.
Poslední části, které zbývaly, byly jen drobnosti a to zrcátka, výfuk a anténky. Jediné, co jsem přidal, byla zrcadlová fólie na zrcátka, ať můžu házet prasátka :lol: ;) Ještě pár obrázků a jdu na další kousek...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Ještě jednou veliké díky panu Michalu Antonickému a jeho týmu za krásný model. I všem, co sledovali toto vlákno ;) 8-)

Hezký večer a zanedlouho....
Jakub.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Škoda Fabia WRC/M. Antonický/1:24/M.Graphic HOTOVO

Příspěvek od Ričmond »

Jakube vypadá to parádně.
Hodně se mi líbí i ta podložka, jednoduchá, ale super oživení a prokoukne to.

A taky jsem zvědavý, jestli začneš další kusan nebo pojedeš něco rozjetého :D (já tipuju nový :-P )
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Škoda Fabia WRC/M. Antonický/1:24/M.Graphic HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Vypadá to dobře chlape . V Nerátkách to pořádně prohlídnu .
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“