Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32 / Hotovo

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
SkylineJDM
Příspěvky: 219
Registrován: čtv 1.5.2014 17:25

Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od SkylineJDM »

Dobrý den
Po delším čase (pokus a koš) :lol: , se mi něco podařilo dát do kupy učím se aktuálně praci ze štětcem a pinzetou (fakt dobrá pomůcka) , kola jsem retušoval štětcem , možná by byli lepší bez retuše :evil: , nejsem na ty drobné díly u poklic jeden dílek poklic jsem vzteky vyhodil :D a musel jsem si ho namalovat proužek papíru a fixou nabarvit, ještě že to bylo lehké. Takže malý zuby mi nešli ohýbat ani moc střihat u poklic tak jsem to vyřešil tím, že jsem si je vždy namotal na ten proužek papíru a kola jsou pevnější no ještě je přesný tolik nemám ani z zadní části nejsem spokojenej. ale předek tam se mi to zdá být ok na jednom boku.... Tak uvidíme jak další model....

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Model jsem lepil na kopii o 100 g , pro rejpaly original vlastním ;)
Uživatelský avatar
krabsimon
Příspěvky: 19
Registrován: stř 4.2.2015 0:14

Re: Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od krabsimon »

Ahoj, nechci zbytečně rýpat, ale pokud nebylo předlohou auto na obrázku níže, tak se jedná skutečně o tristní práci. Vždyť je to celé takové uleptané, nepřesné, pokroucené, hrany svití jak reflexní vesta. Já nejsem žádný profi modelář, ale tohle je skutečně do očí bijící, a kdyby se mi náhodou podařilo nějaký model takto znetvořit, tak bych se jím rozhodně veřejně neprezentoval. Nehledě na to, že kvalita fotek je taktéž bídná.

Klidně si slep něco ještě jednoduššího, ale i na tom si dej záležet - pečlivě nařezávej ohyby, retušuj nějakým malým štětečkem (popřípadě si lze i sestříhnout větší štětec dle potřeb, ale to bych bral spíš jako nouzové řešení)... lepidla dávej radši méně než více. Jedna věc je zručnost a zkušenost, ale v tvém případě, mi přijde, že to vždy tak nějak rychle spatláš. Máš to sice rychle hotové, "modely" vyjíždějí jak na běžícím pásu, ale lépe vypadaly, když byly ve 2D. Prostě si s tím víc pohraj. ;) Už můj druhý model, který jsem stavěl samozřejmě ještě jako dítě, vypadal o pořádný kus lépe, než tento tvůj, a to jistě není tvá prvotina, a domnívám se, že dítětem už také nejsi. Můj první model to přiznávám celkem schytal, ale i tak se dodnes zachoval :lol: , ale ten si nechám asi pro sebe, trezorová záležitost. :D

Abych to trochu sesumíroval, neber to jako plísnění či urážení, ale pokud zde prezentuješ podobné kusy, tak musíš počítat s kritikou. Věřím, že ta má byla alespoň trochu konstruktivní, a v něčem ti pomůže. Měj se hezky a příště si dej víc záležet! ;)



Obrázek
Uživatelský avatar
komar
Příspěvky: 290
Registrován: ned 12.2.2012 13:13
Bydliště: Heart of Hostýn Hills

Re: Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od komar »

hele, každý lepí jak umí...a jak moc ho to bere... ;)
Skylinovu tvorbu poznám, od modelářských začátků už kus cesty herkulesem nemilosrdně polil. Tím chci říct, že se mu tento svižný japončík vyloupl docela pěkně. Přátelé, progres je rozhodně znatelný, jak praví Ondra Havelka ve svém songu ;)
Spíš mě zarazilo, že nepožíval pinzetu...Já jinak než pinzetou chlopeň nepřilepím, a to vozím rukavice velikosti S a ještě jsou mi některé modely dlouhé přes prsty 8-) .
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od JakubSDK »

souhlasím s Komárem, na to, jak lepil Sky na začátku se to opravdu zlepšilo ;) A bez pinzety, respektive několika variací ani ránu :lol: 8-) ;)
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 122
Registrován: pon 1.9.2014 21:03
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od Laďuša »

Hm, lepit chlopeň pinzetou, to si ani neumim představit... :? Koukam, že o tom, co tady některý považujou za normální, já nemam ani nejmenší šajn :D
Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 168
Registrován: stř 25.1.2012 10:53
Bydliště: Česká Kubice + (srdcovka) Jesenice

Re: Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od Gerry »

Nevíte někdo čirou náhodou jestli tato verze Primery skutečně existovala, eventuálně kdo a kdy s tím jezdil?
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od JakubSDK »

Možná šampionát BTCC s jezdcem Laurentem Aiellem :?: :?: možná vědět ročník vozu..
Uživatelský avatar
Gerry
Příspěvky: 168
Registrován: stř 25.1.2012 10:53
Bydliště: Česká Kubice + (srdcovka) Jesenice

Re: Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od Gerry »

To ne. Podle mne byl Aïellův Nissan tento:
http://www.speedhunters.com/wp-content/ ... aiello.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
Byl to ročník 1999, Aïello ten rok šampionát vyhrál.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od JoseFxx »

Podle indicii bych řekl, že vozidlo je z japonského šampionátu JTCC a jezdec byl Stevens. Podle toho bych hledal.
Uživatelský avatar
Vojta Č.
Administrátor
Příspěvky: 1356
Registrován: pon 5.12.2011 16:28
Bydliště: Matka měst

Re: Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od Vojta Č. »

Já bych spíš zapátral v nějakejch dobovejch angličákách než hledat přesnou předlohu ;)
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Nissan Primera / Antonický, ABC / 1:32 / Hotovo

Příspěvek od Daniel »

Myslím, že auto s tímhle jezdcem a zbarvením reálnou předlohu nemá, ale jako model to vůbec nevypadá špatně. Vedle modelů ze současné tvorby asi moc nezaujme, ale v koutku modelů pro radost určitě ano. :)
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“