Lancia Delta HF Integrale / Pacar / 1:20 / Hotovo

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 122
Registrován: pon 1.9.2014 21:03
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Lancia Delta HF Integrale / Pacar / 1:20 / Hotovo

Příspěvek od Laďuša »

Ahoj, tak jsem se rozhod, že bych moh fórum rozvířit ňákou stavbou v mým podání, což bude oddych od těch všech supr slepených složitých modelů, kterých je tu plno. Já jsem věčnej začátečník, jako kluk jsem lepil z ábíčka miniboxy a pár dalších modýlků a sem tam něco průběžně čas od času slepim nebo aspoň rozestavim. :mrgreen: No a teď mě to znovu popadlo v srpnu a zatim držim, což je už podezřele dlouho :lol:

Volba teď padla na Lancii z archivu. Je od firmy Pacar (nic se mi o ní teď nepovedlo dohledat, existuje eště vůbec? Případně měla (má) ňáký jiný modely?) a mam jí odhadem tak 15 let. Celou tu dobu je vlastně rozestavěná, páč jsem do ní tehdy střihnul. Naštěstí jsem preparoval pouhý 2 díly, naneštěstí jsem je i naohejbal. V tehdejším vývojovým stupni mýho umu jsem něco jako rýhování okázale ignoroval, přičemž podle toho to taky vypadá - ohyb neostrej, křivej, ne zrovna tam, kde by měl bejt. Někdy začíná milimetr nad hranou a podivným obloukem se stáčí, aby skončil dva milimetry pod hranou :lol:

Ale teď teda už ke stavbě.
Začal jsem rekonstrukcí dvou podvozkových dílů, který jsem musel kompletně přeohejbat a vytvarovat, částečně taky i opravovat kvalitu střihu. Že jsem na to tehdy sahal!

No a zatim dvě fotky stavu, v jakým jsem to dneska vytáh ze šuplíku:
Obrázek Obrázek
Naposledy upravil(a) Laďuša dne sob 4.4.2015 11:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 122
Registrován: pon 1.9.2014 21:03
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Lancia Delta HF Integrale / Pacar / 1:20

Příspěvek od Laďuša »

Máte smůlu, ale eště jsem to nezabalil! :twisted: Jelikož pokračuju brutální, zcela nepopsatelnou rychlostí zhruba 3 dílky za den, přidávam pouze dvě fotky stejně nekvalitní jako samotná stavba :mrgreen: Na sucho už to skoro pasuje :lol:

Obrázek Obrázek

Podvozek jsem i přes originální podélnou výztuhu podlepil, na muj vkus se to dost kroutilo. Chyba se stala na kapotě, kde na zadní straně výdutě byl jenom krátkej kousek na ohnutí a nestačil. Přemejšlel jsem i o variantě, že by správně měla bejt chlopeň zvnějšku a to krátký na výduti by fungovalo jako chlopeň dole, ale to by zase nesedělo co se seříznutí chlopně týče. Troufam si říct, že tuto fakt nebyla moje chyba, už jsem nad tim přemejšlel před vystřihnutím, tudíž jsem tam nechal víc papíru, jenom ta čára tam holt je. Další decentní nepřesnosti spíš přičítam dávnej preparaci podvozku, ale podařilo se mi tam ty podběhy namontovat.
To je keců a výsledek prd, co? 8-)
scad
Příspěvky: 69
Registrován: ned 22.1.2012 23:46
Bydliště: Klatovy

Re: Lancia Delta HF Integrale / Pacar / 1:20

Příspěvek od scad »

S tou rychostí lepení jsem na tom stejně. Asi za to můžou Klatovy :D A Lancia je hezká, nějak se s nima roztrhnul pytel.
Eggy
Příspěvky: 107
Registrován: pát 21.9.2012 20:28

Re: Lancia Delta HF Integrale / Pacar / 1:20

Příspěvek od Eggy »

Zdarec, jestli tě ta čára irituje, můžeš inkriminovanou pasáž přelepit adekvátní plochou čistého bílého papíru ;)
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 122
Registrován: pon 1.9.2014 21:03
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Lancia Delta HF Integrale / Pacar / 1:20

Příspěvek od Laďuša »

Kdo se těšil, že jsem to tu zavřel, má smůlu :P Rychlost stavby eště poklesla, teď už jsem se dostal hluboko pod hranici jednoho dílu denně. Asi to holt bude těma Klatovama, no. Kór, když na tom pracuju jenom o víkendu a to eště za situace, že se mi chce a nevěnuju se důležitějším věcem, jako jsou např. výlety a návštěvy výčepních a jiný kulturních zařízení. :mrgreen:
Jinak ta čára mi až zas tolik neirituje, to už jsou horší ty přerušovaný a čerchovaný čáry v místech ohybu dílů. Na bílým autě vcelku naprd, ale s mým stylem stavby je to celý tak ňák jedno :) Je to zřetelně vidět na následujícím, byť nezřetelným, snínku. Ale staví se mi to fajn, to zase jo 8-)

Obrázek
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 122
Registrován: pon 1.9.2014 21:03
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Lancia Delta HF Integrale / Pacar / 1:20

Příspěvek od Laďuša »

Nu, pomálu se mi to chýlí. Slepit dohromady karoserii, dodělat 3 kola, pár detailů a pak to celý spasovat, čehož se děsim nejvíc :mrgreen:

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 122
Registrován: pon 1.9.2014 21:03
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Lancia Delta HF Integrale / Pacar / 1:20

Příspěvek od Laďuša »

Mam skoro hotovo. Chybí prkotiny typu zrcátka, dopasovat podvozek. A pak furt přemejšlim o lakování, páč bych chtěl, aby se to fáro lesklo, ale zase bych nerad, aby to skončilo jako předchozí Oktávka. Včíl mudruj. 8-)

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Laďuša
Příspěvky: 122
Registrován: pon 1.9.2014 21:03
Bydliště: Klatovy / Plzeň

Re: Lancia Delta HF Integrale / Pacar / 1:20

Příspěvek od Laďuša »

No dobře, tak to tu ukončim. Mam zase ňákej modelářskej útlum, takže ty prkotiny mi trvaly měsíc :lol:
Napřed jsem dopasoval podvozek, no, šlo by to i líp, naštěstí nůžky něco spravily a prahy něco schovaly 8-) Pak už mi nedalo si zkusit, jak to bude vypadat na kolech, zatim eště nehotových. Pak jsem je dodělal a pak přišla ta časově nejnáročnější akce, která mi trvala snad 3 neděle, totiž ty kola zase na autíčko nandat :mrgreen:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

A nakonec na fáro přišly zástěrky a já jsem stavbu prohlásil za ukončenou.

Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“