McLaren M23 1976/MASS/Petr Špinler/1:24 + Ferrari312 T2-1976

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

McLaren M23 1976/MASS/Petr Špinler/1:24 + Ferrari312 T2-1976

Příspěvek od JakubSDK »

Pěkný čtvrteční večer přátelé,

ač nejsem moc formulkový, tak jsem se rozhodl slípnout si tuhle formulku:
Obrázek

Něco o voze:
http://f1sport.autorevue.cz/technika-mc ... -500-36654

Mám těch kostlivců ve skříni málo :lol: no nic teď ke stavbě: s tímto slabším a lesklým papírem se pracuje opravdu parádně, ze začátku jsem měl trochu obavy jak to půjde, ale co jsem střihnul, narýhoval a slípnul, tak jsem byl opravdu nadšený :) Momentálně mám hotový kokpit s karosérií a teď kdo uhádne jakou botu jsem tam udělal...
Samozřejmě jsem si jí všimnul až po slepení, zaretušování a znovu prostudování návodu a kreseb :roll: no jo no chybami se člověk učí a přeci jen je to má první formulka, když nepočítam ABC. Ta druhá co obsahuje sešit (Ferrrari 312 T2) už bude lepší, tohle je taková zástřelná stavba.
Jinak u tohohle modelu jsem zkusil na retuš použít vodovky a ne temperky a je to paráda u temper se mi běžně stává, že po natření, když za ono místo model vezmu, tak se barvička otírá a je to na pytel :) s vodovkou nic.
Řečí už bylo dost a teď pár obrázků:

Náhled šmikajdy:
Obrázek Obrázek Obrázek

Stavba:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Dnes pokračuji předním křídlem, závěsy kol atp.

Zatím ahoj a brzy další krok Jakub.
Naposledy upravil(a) JakubSDK dne pon 29.2.2016 1:37, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: McLaren M23 1976/MASS/Petr Špinler/1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

dnes jsem drobně postoupil s pracemi na formulce, prozatím mám hotova přední křídla, závěsy kol, zrcátka a samotný kryt motoru. Už to konečně dostává trochu podobu formule.
Model se staví skoro sám, vše sedí jak má, prostě žádné komplikace. Pomalu se blížím k cílové rovince už jen pár dílků, třeba kola a zadní křídlo. Prozatím jsem na modelu strávil 17,5 hodiny a teď mě čeká sestavení srdce vozu tedy motor, další report přidám, až budu mít co ukázat.

Aktuální stav:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím ahoj a ať vám to lepí ;) Jakub.
Uživatelský avatar
Mimapnd
Příspěvky: 263
Registrován: ned 24.6.2012 9:59
Kontaktovat uživatele:

Re: McLaren M23 1976/MASS/Petr Špinler/1:24

Příspěvek od Mimapnd »

to je nejaka novinka? ked to ani na MASS webstranke nie je? alebo som slepucha?
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: McLaren M23 1976/MASS/Petr Špinler/1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj, na strankach M.A.S.S. to nenajdes, protoze se jedna o neprodejnou edici a ja tento kousek ziskal jako bonus za prvni nakup z eshopu ;) A ani nevim kolik jich bylo nebo je jeste k dispozici :?:
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: McLaren M23 1976/MASS/Petr Špinler/1:24

Příspěvek od JoseFxx »

Tento sešit byl určen jako dárek pro účastníky na GP Havlíčkův Brod. Jedná se o reedici modelů P.Špinlera. Myslím, že bylo vytišténo 50ks.
Težko řîct jestli Teo nemá nějaký v zásobě.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: McLaren M23 1976/MASS/Petr Špinler/1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

po cca 9 měsících jsem dostal opět chuť dokončit tuto velmi povedenou formulku. S odstupem času jsem zjistil, že si zasloužila více péče a snahy, protože je na ní spousta chyb, které jsem udělal, ale už je to jedno a alespoň vím co udělat jinak u té druhé co je v sešitě ;) .
Také mi dělá v tomto počasí nepříjemnosti to horko a zpocené ruce, které zanechávají ošklivé otisky bez barvy :roll: tak snad to nějak dotáhnu..

No každopádně jsem dokončil motor se vším potřebným jako převodovka, poloosa s odpružením, které jsem vyrobil z pérka od propisky ( rychlejší než se točit s drátkem ;) ) a ostatní droboť. Dalším postupem bude zkompletování zadního přítlačného křídla a kolečka, ze kterých mám respekt, protože jsem si zkusil jednu bočnici a trvalo mi jí natvarovat cca 45minut :| a výsledek se mi moc nelíbí tak půjde jako vnitřní strana a snad ostatní budou povedenější.
Řečnil jsem dlouho, tak raději přidám pár obrázků.

Aktuální stav motoru:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Osazený motor:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Děkuji vám za pozornost a brzy další postup, zatím ahoj Jakub.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: McLaren M23 1976/MASS/Petr Špinler/1:24

Příspěvek od kaktusak »

Podle mě to vypadá dobře . Já jsem u tohoto typu tisku napoprvé pohořel , ale pak mě TEO vysvětlil jak se k tisku chovat a musím říct , že se to lepí výborně a taky na něm dobře drží retuš . Jen je ten papír moc jemný a když se na něj trochu zatlačí tak je tam potom vidět každá chlopeň .

Takže ještě jednou . Za mě dobrý .
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: McLaren M23 1976/MASS/Petr Špinler/1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

děkuji a jsem potěšen, že se líbí :) papír je opravdu velmi jemný, ale jak píšeš, pracuje se s ním dobře, jen to chce cit a správnou techniku... Dnes jsem válčil s bočnicemi a zvolil jsem Teovo víukové video a byla to paráda až na první dvě, které jsem navlhčil více, než bylo zdrávo a barva to dost odnesla :roll: ale ostatní už šli fajnově.
Fotečky přidám až po celkovém sestavení obou párů. Ještě chci říci, že Mass zvolil velmi dobře použití křidového papíru na nové kousky, protože snese v uvozovkách hrubší zacházení :lol: já ho použil na stavbu robota a nemohu si ho vynachválit až na rozvrstvování u drobných dílků (zřejmě horší kvalita papíru).

Zatím ahoj a brzy přidám slíbené fotečky Jakub.
Uživatelský avatar
Sranki
Příspěvky: 204
Registrován: pát 25.10.2013 11:47

Re: McLaren M23 1976/MASS/Petr Špinler/1:24

Příspěvek od Sranki »

Das nam link na to Teovo video?
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: McLaren M23 1976/MASS/Petr Špinler/1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

Zde je odkaz na video viewtopic.php?f=25&t=2208

Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: McLaren M23 1976/MASS/Petr Špinler/1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj kamarádi přátelé,

tak jsem už konečně dokončil kolečka, na kterých jsem dělal cca 10hodin :shock: :lol: byl to boj, který jsem vyhrál, ač ne 100% a nikomu bych je do ruky nedal, ale jsem spokojen a příště už budou alespoň 85%...
Na osy jsem použil hliníkový drátek, který jsem natřel akrylovou barvičkou. Jenže se stalo to, že když jsem osy vsouval do otvorů, tak z druhé strany vylézal drát už bez barvy, jelikož se všechna odřela :lol: takže byl proveden nátěr až po usazení. Ještě se zeptám zkušenějších, na běhounu jsou jakési bílé čárky, vždy 3 vedle, sebe a po celém obvodu :?: já je zatřel, tak snad to není chyba...

Teď pár obrázků:
Obrázek Obrázek

Kolečka již napevno osazena:
Obrázek Obrázek Obrázek


Teď mě čeká cílová rovinka a zbývá mi dokončit volant se sedačkou a zadní křídlo, takže příští report bude finále.

Zatím ahoj a mějte se fajn Jakub.
Naposledy upravil(a) JakubSDK dne ned 21.6.2015 20:47, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: McLaren M23 1976/MASS/Petr Špinler/1:24

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Bílé čárky na běhounech pneumatik imitují kontrolní důlky opotřebení. Jakmile byla pneumatika oježděná tak, že už tyto důlky nebyly vidět, byla nutná výměna.

Zde na fotce je to vidět u zadního kola, kdy jsem si důlky nechal vypálit laserem.

Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: McLaren M23 1976/MASS/Petr Špinler/1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj a pěknou neděli všem,

velice Vám pane Teo děkuji za vysvětlení oněch míst na běhounech, která jsem neodborně zatřel barvičkou, ale nevadí, celek to (snad) nijak opticky nenarušuje ;)

Jinak včera večer se mi úspěšně podařilo formulku dokončit a mám hotovo. Stavba mi trvala s 9 měsíční pauzou pěkných 53 hodin :) Ty poslední dílky jsou vždy nejhorší, člověk se už nemůže dočkat až bude model hotový a ono se to vleče a vleče, ale povedlo se. Zhotovení křídla šlo hladce, jen jsem chlopeň, která je na přední straně vůbec nerýhoval, ale pouze natvaroval a výsledkem byl hezký plynulý ohyb. Další byla sedačka a volant, který jsem nechal originální ze šmikajdy.
Co říci závěrem? Model se stavěl opravdu báječně, jen to chce správné zacházení s papírem, vše promyslet dopředu, zodpovědně natvarovat a před přilepením raději párkrát vyzkoušet nasucho ;) Velice děkuji všem co se na tomto modelu podíleli. Teď ještě pár obrázků.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Druhý z Rivalů bude také postaven, ale až po dalším kousku, který se bude nacházet také v této sekci viz další report :arrow: Děkuji všem co tuto stavbu sledovali.

Zatím ahoj Jakub.
Naposledy upravil(a) JakubSDK dne ned 21.6.2015 20:44, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2559
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: McLaren M23 1976/MASS/Petr Špinler/1:24 HOTOVO

Příspěvek od kaktusak »

Nějak mě nejdou rozkliknout obrázky , nevíš kde je problém ?
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: McLaren M23 1976/MASS/Petr Špinler/1:24 HOTOVO

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

problém je v tom, že mi nejde dost často galerie... nevím jestli je to pc nebo server, tak jsem fotky nahrál jinam a jakmile to pujde, tak to předělám (večer zkusím) samotného mě to štve, protože takhle se blbě dá zhodnotit výsledek :|

P.S. už se to povedlo nahrát ;)
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“