Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24/HOTOVO

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24/HOTOVO

Příspěvek od Ričmond »

Další model začínám proto, že zbytek se mi zase nechtěl na 14 dní stěhovat jinam, proto jsem zvolil (doufám) něco méně náročného a menšího rozsahu a doufám, že do dotáhnu do konce :)

Něco málo o předloze v angličtině:
http://www.supercars.net/cars/4483.html
Příjemné povídání o autě je také na zadní straně vystřihovánky, líbí se mi, že se dá něco dovědět přímo z koupeného modelu.

Bude to můj první osobáček, tak snad se podaří.
Vystřihovánka je na třech stranách A4. Papír mi přijde kvalitní a tisk se mi líbí, ještě jsem nic ale neohýbal, tak to třeba zmíním později..
Obrázek Obrázek

Začal jsem koly. Audina dostane disky v nerezu a náznak dezénu ( co jsem tak zjišťoval, gumy by měly mít i příčné drážkování, ale to se mi uplně nechtělo, takže aspoň podélné pro oživení). Z vystřihovánky jdou postavit dvě verze kol. Vzhledem k tomu jak jsem to polepoval nerezkou jsem použil i boční díly té jednodušší verze. Také jsem o nějaký ten milimetřík zkrátil běhoun a boky jsem se snažil aspoň trošku ohnout k běhounu, jinak je počítáno s plochými bočnicemi.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

To je pro dnešek vše, dále mám oproti originálu v plánu "zasklít auto", ale neprůhledným sklem a možná zkusím trochu poladit i světla ať to trochu ožije. Jinak mně nic dalšího nenapadá.

Tak zatím, ať to lepí :)
Naposledy upravil(a) Ričmond dne sob 16.8.2014 15:19, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Richarde,

tak to bude pěkné pokoukáníčko v tvém podání, začátek je super a jen se zeptám, disky budeš ještě přetírat chromem, docela by jim to seklo ;)

Ať se ti daří Jakub.
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od Ričmond »

Jakube díky :)

Možná to z těch fotek nebylo uplně vidět, ale nevím jak by mohly být nerezové víc, já se v tom vidím :D Srovnání s origošem snad řekne vše, použil jsem nerez pásku.
Ještě teda doplním nějakou hezkou matici, tato je tam jenom místo díry :D

Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Jo ták, ono to je, pouze na těch předchozích fotečkách to nebilo vidět jak to máš focené bokem, tak se mi zdálo, že jsou bílé... 8-) Jsem to ale kuba, jako bych nic neřekl :lol: :lol: :lol:
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od JoseFxx »

Trošku mě zaraží to dražkovaní na pneu.
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Našel jsem informaci, že partnerem pro DTM je firma Hankook, dodávající opneumatiky. Zkusil jsem googlit a vypadá to, že se drážkované pneumatiky na vozech DTM nepoužívají. Nejsem žádný odborník na danou problematiku, je možné že je realita jiná. Pokud se drážkované pneu používsají...omlouvám se za špatné informace.....

Zde foto pneumatik co jsou určeny pro vozy DTM....
Obrázek

Jinak disk zhotovený oblepením folie s chormovým vzhledem se mi nějak extra nelíbí, je to takové humpolácké, chybí tomu taková ta jemnost kresby a tvaru disku. Ideálnější by nejspíš mohlo být, disk slepit s papírových dílů .... a ten následně stříknout barvou vzhledu chromu.

I značka Dunlop je partnerem závodů DTM. Jen jsem nenašel drážkované pneumatiky....
http://racing.autoroad.cz/dtm/dunlop-je ... -6117.html" onclick="window.open(this.href);return false;
yvan
Příspěvky: 975
Registrován: pát 20.1.2012 23:01

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od yvan »

yvan l.p. 2010 píše:... Pokud je sucho, tak DTM jezdí na slikách.... ...celou sezónu 2009 nepršelo...
Dunlop SP Sport MAXX GT pro DTM 2009:

Obrázek

Obrázek

:roll: :roll: :roll:
Uživatelský avatar
Ričmond
Příspěvky: 697
Registrován: ned 2.12.2012 13:38
Bydliště: Předměřice n. Jizerou

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od Ričmond »

Díky za reakce, trochu mně teda mrzí, že první "dezén" který dělám navíc jsem dělal fakt navíc :-(

:arrow: yvan: že DTM jezdí primárně na slickách jsem tušil, gumy bych chtěl vydávat za takový náznak dešťáků (prostě se mi ten slick nelíbí). Že v sezoně 2009 nepršelo jsem fakt netušil, ale při nějakém tréninku muselo :D Jestli je to ale opravdu ve velkém rozporu s modelem tak to opravím. Hold start do DTM uplně nevyšel jak jsem čekal.

:arrow: Teo: Určitě máš pravdu, stříknuté by to bylo lepší i podle mě. Jenže nemám nic čím bych to nastříkal a toto mi přišlo jako další možnost. Ve srovnání s originálem se to mně osobně líbí víc :)
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Riči...v prodejně barev lze sehnat spray s imitací chromu, nemusíš hned vlastnit kompresorek se stříkací pistolkou. Je mi jasné, že zkoušíš nové věci a postupy...také jsem něčím podobným prošel. Určitě si svůj styl najdeš a budeš ještě daleko víc spokojenější s výsledkem.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od JoseFxx »

I v sezoně 2009 byli použité mokré gumy. Kvalifikace Hockenheim
Obrázek
Vypadali takto
Obrázek
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od JakubSDK »

Mám pocit, že chromová barvička se dá koupit i od Revellu ;) A, že dezén nesouhlasí se skutečností, bych ani tak neřešil, model to oživilo a o to šlo ;)

Ať se ti daří Jakub.
Naposledy upravil(a) JakubSDK dne stř 30.7.2014 22:34, celkem upraveno 1 x.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od JoseFxx »

Kubo cením snahu Ričmonda se odlišit, ale ty drážky jsou prostě divné.
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od Ali »

Disky v reálu určitě také nejsou chromované (přece jen v těhle autech jezdí závodníci nikoliv černí rapeři :) ). Spíše než nástřik "chromem ve spreji" bych zvolil barvu od Agamy "hliníkový nátěr".
Realita vs vkus každého se může lišit- důležité je, že Ričmond je s modelem spokojený. A tak to má být.
hepyno
Příspěvky: 46
Registrován: ned 22.1.2012 17:50

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od hepyno »

Ali píše:přece jen v těhle autech jezdí závodníci nikoliv černí rapeři :)
Pri pohľade na Hamiltona o tom trochu pochybujem :lol:
bronek
Příspěvky: 116
Registrován: sob 21.1.2012 11:07

Re: Audi A4 DTM 2009 R14 plus/MegaGraphic/1:24

Příspěvek od bronek »

Hepyno, tak ty jsi to vystihl dokonale :D
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“