F1 Metmania / free / 1:?

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

F1 Metmania / free / 1:?

Příspěvek od Jan Koláček »

Jeikož se mi líbí tento styl "japonských vajec", řekl jsem si, že si udělám malou sbírku. Formule jsou ke stažení zde: http://metmania.com/dl.htm , popř. tady: http://homepage2.nifty.com/m-FAN/F_download.htm.

Jako první jsem se pustil do šestikolého Tyrrella P34. Stavba by byla v pohodě, kdyby nebylo problémů, které jsem si sám vytvořil. V prvé řadě jsem asi nezvolil optimální tloušťku papíru. Druhý velký problém byl tisk samotný. Při sebemenší ohybu barva praskala. Tisknul jsem v copy centru, kde už jsem předtím tisknul. Byla to stejná tiskárna, takže mě odlupování barvy docela překvapilo. Posledním velkým problémem byla retuš. Barva při tomto vytištění (konkrétně modrá) vypadá z různých úhlů pohledu odlišně (jednou více do fialova, jednou do modra). Měl jsem docela problém ji trefit. Na fotkách to vypadá nic moc. V reálu to není tak hrozné, ale taky ne ideální. Tady je pár fotek:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jako další jsem vybral Lotus T79. Vybral jsem ho s ohledem na lámající se tisk. Retušování černé se stalo jednodušším. V průběhu stavby jsem narazil na jediný problém, pravděpodobně zaviněný mýma rukama. Mezi dílem 1 a 16 mi v jednom místě vznikla slušná a hodně viditelná fuka. Díl 16 jsem tedy rozřezal a pasoval. Nepovedlo se to moc dobře, ale pořád to vypadá líp, než s tou dírou. Příště bych to už asi řešil jinak...

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Protože tuto sérii hodlám postupně rozšiřovat, inspiroval jsem se v Lukášově galerii, kde má formule v krabičkách...

Obrázek Obrázek

Toť pro zatím vše.
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: F1 Metmania / free / 1:?

Příspěvek od Jan Koláček »

Tak po nějaké době přináším další z vajíček. Jedná se o Brabham BT44B. Vybral jsem ho, protože je skoro celý bílý, takže jsem neměl problémy s lámajícím se tiskem. Na bílé se nemělo moc co lámat. Snažil jsem se hodně dávat pozor, abych to nezapatlal. Úplně se to nepovedlo...než jsem kola stříknul lakem, pustilo mi trochu černé na prsty, čehož jsem si nevšiml a už je tam otisk :roll: ... naštěstí úplně nesvítí.
Tady je výsledek:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Teď přijde na řadu krabička, ať se to dá štosovat. :)
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: F1 Metmania / free / 1:?

Příspěvek od Jan Koláček »

Tak abych to tu trochu oživil. V dalším Kinder vajíčku jsem našel McLaren M23. Doslova pár fotek ze stavby:
Obrázek Obrázek

A výsledek potom vypadá takto:
Obrázek Obrázek

Nyní už McLaren parkuje v krabičce a protože je to už značně dlouho, co jsem dělal krabičku naposledy, byl jsem velice rád, že jsem si zaznamenal, jak má vlastně vypadat. :)
Obrázek

Jelikož moje časové dispozice nejsou obrovské, nebudu se pouštět do větších akcí. A dalším modelem bude asi opět další z vajíček.
Uživatelský avatar
snekousek
Příspěvky: 149
Registrován: čtv 20.12.2012 13:54
Bydliště: Planeta Země

Re: F1 Metmania / free / 1:?

Příspěvek od snekousek »

Podle mě jsou to modely celkem zajímavé a děláš je hezky.Koukal jsem na stránky stažení a podle propočtů je to asi 100 modelů takže máš co dělat.Sbírka to ale bude určitě hezká a hóóódně rozsáhlá.
Mimochodem,kdybych se rozhodl je stavět,nemáš hotový sken krabičky?
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: F1 Metmania / free / 1:?

Příspěvek od Jan Koláček »

Jestli si vzpomenu, tak to vezmu do práce oskenovat. Není to ale 1:1, takže každou krabičku si stejně kreslím znovu a tohle je pouze pomůcka. Jinak u boků není kalkulováno s tloušťkou papíru, takže to chce drobnou korekci.
Jan Koláček
Příspěvky: 148
Registrován: sob 21.1.2012 10:42
Bydliště: Kostelec nad Labem

Re: F1 Metmania / free / 1:?

Příspěvek od Jan Koláček »

Trochu to tu opráším...

Jako intermezzo mezi většími modely (pro mne časově náročnějšími) jsem si slípnul další vajíčko.
Jedná o March 761B, jezdec Alex Ribeiro.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“