Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po 6 rokoch

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 155
Registrován: pon 14.3.2016 15:52

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od Robert Blaschke »

Ďakujem vám banda papierácka za pozitívne komentáre, potešilo :-)
Ali, samozrejme, každá choroba zanecháva svoje následky... :-)
St.Louis - veci sú vždy nejako poprepájané - keby tam bolo "Kingfisher", ani by mi nanapadlo robiť bočnice týmto spôsobom :-)
Martin - supermani nevymýšľajú banálne papierové modelčeky, supermani zachraňujú svet :-D
Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 155
Registrován: pon 14.3.2016 15:52

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od Robert Blaschke »

Len tak pre informáciu: V súboroch "kajakov" som zmenil grafiku prieduchov na 5-štrbinové.
Ivan.Šimeček
Příspěvky: 37
Registrován: sob 4.2.2012 17:38

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od Ivan.Šimeček »

Hergot,tak tady sleduju Robertovo snažení a mohu říct,že se z toho klube další suprovej model.Vypadá to nádherně.Problém (u mě) je ten,že nemá momentálně tiskárnu kde bych si to mohl vytisknout,jinak bych se asi přidal taky.Jediné co zatím můžu je,že si to postupně ukládám a pak snad někdy až se zmůžu na novou tiskárnu :? Zatím to tady tiše sleduju a svým způsobem závidím.Jste borci,jde vám to moc dobře.A smekám před Robertem.
Dino D.
Příspěvky: 60
Registrován: ned 26.6.2016 17:14

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od Dino D. »

NO COMENT , supr práce od všech
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od St. Louis »

Ahoj.

Roberte, chystám se do bočnic říznout, ale nejdříve si procházím fotonávod. A tobě na fotkách kajak s bočnicemi, tak krásně sedí na podlaze, až mi vplula na mysl otázka: Zda už je trup k podlaze přilepen?
Děkuji.
Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 155
Registrován: pon 14.3.2016 15:52

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od Robert Blaschke »

St.Louis - ešte keď som lepil skúšobné verzie bočníc, nemal som podlahu prilepenú ku kajaku. Ale v takom rozdelenom stave sa nedalo presne zhodnotiť, či bočnice sedia alebo nie. Takže vtedy som sa rozhodol, že kajak treba k podlahe bezpodmienečne prilepiť pred dopasovávaním bočníc - a tak som aj urobil.
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od St. Louis »

Mírně jsem se posunul dopředu. Zhotovil jsem jednu bočnici a usadil ji na místo. :-)

Samotná bočnice se stavěla jedna radost. :-)

Obrázek Obrázek Obrázek

U mě nastane děsivý problém až když mám onu soustavu připevnit k celku. Jak tady trup k podlaze, tak následně k tomu přidat bočnici - to jsou pro mě úplná muka. A hodně se to na modelu podepisuje.
Ovšem to je všechno mýma rukama (a hlavama). :-)


Bočnice je na místě a na fotkách to ujde. :-) :-)

Obrázek Obrázek

Jsem zvědav, jak se mi podaří bočnice na druhé straně a jak pokračujete vy. ;-)

Ahoj.
Uživatelský avatar
Lucas80
Příspěvky: 142
Registrován: čtv 14.6.2012 7:07

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od Lucas80 »

Zatím pěkná podívaná!

Oba vozy měly v Barceloně odlišná zadní křídla, Peréz měl novou verzi a Ocon starší. Rozdíl je ve vykrojení střední části:
Obrázek Obrázek
Zdroj: https://formulaone21.wordpress.com/2017 ... rear-wing/" onclick="window.open(this.href);return false;

To, co je ve vystřihovánce, odpovídá verzi 11 Peréz. Stačilo by jen doplnit ještě jeden tento element zadního křídla s větším vykrojením pro verzi 31 Ocon.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od Nafe_CZ »

Teda, je to paráda. Klobouk dolu .... . Ja už jdu podruhé tisknout zadní křídlo .
Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 155
Registrován: pon 14.3.2016 15:52

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od Robert Blaschke »

Opäť som sa trochu priblížil k prednému krídlu,ktoré bude poslednou skupinou k tomuto modelu. Spáchal som zopár podzostáv.
Hlavne teda predné zavesenie:
Obrázek
bočné deflektory:
Obrázek
a zopár ďalších drobností.
Nevyhol som sa nepresnostiam a preto ešte súbor nedávam do obehu, aby ste z toho nemali zmätok. Chcem opraviť najväčšie nepresnosti, najmä teda ovládanie DRS, ktoré mi vyšlo moc veľké, nevedno prečo :-)
Obrázek
Tak som ho skrátil o cca 1,5mm:
Obrázek

Malé trubky výfuku sa ťažko skrúcajú, priznám sa, že po tom, čo som prvé pokazil, som si druhé vytlačil na 80g kanclák:
Obrázek
Mini-pidi dielce svetielok na hornej kamere
Obrázek
som nejako k sebe polepil, ale chce to pevné nervy. Nemám to ani zďaleka dokonalé, ale nie je to ani nejaká hrozná katastrofa.
Obrázek
Akurát sa ukázalo, že výstažné symboly v grafike komína som dal príliš blízko, takže sú teraz čiastočne prekryté...

Keď upravím chybné dielce, zverejním pdf-ko.

Zatiaľ to mám teda takéto:
Obrázek
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 377
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od St. Louis »

Páni, ty drobnosti se povedly, dodávají tomu šmrnc. :-)

Druhá bočnice v mém podání dopadla o něco lépe, než ta stavěná před týdnem. :-) A dokonce mají i obě podobný tvar :-D.

Obrázek Obrázek

Obrázek

Moc pěkně to Robert navrhl a vymyslel. :-) Vždy když koukám na vytištěnou áčtyřku s díly, tak si říkám, že to přece nemůžu dát dohromady. Ale ono se to -nějak- pěkně podaří. Mám z toho radost. :-)

Těším se na tu droboť a hlavně na zavěšení.
(Furt se mi nechce uvěřit, že těch pár kousků papíru udrží formuli na kolech, tak si to konečně vyzkouším.)
Na to se moc těším. Ahoj.
Makr
Příspěvky: 309
Registrován: ned 4.3.2012 16:09

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od Makr »

Pánové a dámové, všechny klobouky co mám smekám...
Čekal jsem parádu, ale tohle mě dostalo na kolena.
Roberte, jsi neuvěřitelně neuvěřitelnej.!
Já to (zatím) vzdal - nepodařilo se mi v Lounech najít A3 laserovou tiskárnu.
Jen v papírnictví Denny a tam jí neumí nastavit na zvětšení tisku na A3. V A4 se ani nebudu pokoušet....
Zkusil jsem tisknout na svojí inkoustovce a nejsem spokojený i když mám tisk nastaven na kvalitní. Je to hnus.
V každém případě parádní práce Roberte !!!
Martin
Uživatelský avatar
Robert Blaschke
Příspěvky: 155
Registrován: pon 14.3.2016 15:52

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od Robert Blaschke »

Link na súbor:
http://modely.blaschke.sk/vjm-pz.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Napokon som ovládanie DRS neprerábal, akurát som ho rozdelil na dva kusy tak, ako som to urobil pri mojej stavbe.
Okrem toho je v súbore priložený aj pôvodný tento diel, ktorý mne nesedel.
Svetielka na kamere sú ešte priložené dvakrát, ak by sa to niekomu nepodarilo zlepiť na prvý krát.
A na podnet Lukáša som pridal aj plochy "karbónu" a ružovej farby pre prípadných domácich vylepšovačov, ktorí by si možno chceli tie prieduchy na pravej strane cockpitu vyrobiť reálne plastické.

Ešte dodám, že na súbore je aj jedna malá čierna anténka, ktorú som včera zabudol prilepiť (aj keď... kúsok drôtika by bol asi lepšie riešenie :) ).


p.s. Makr, čo sú mi platné pochvaly, keď to nedokážete zlepiť... ;)
Umberto
Příspěvky: 469
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Force India VJM10 - 1/24 "alfaparalelka" po šiestich rok

Příspěvek od Umberto »

Tak jsem taky neodolal a dal jsem dohromady kola. Líbila se mi oranžová varianta...ještě ji tu nikdo nedělal tak asi proto. Budu pokračovat podlahou.

Obrázek Obrázek Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“