Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1058
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvek od rybak »

Kamaráde, tohle je úplně jiný level. Naprostý koncert.
Smekám klobouk.
BabiTCH
Příspěvky: 36
Registrován: pát 17.2.2012 6:21
Bydliště: Říčany u Brna

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvek od BabiTCH »

V prvé řadě díky moc za pozitivní reakce, samozřejmě mě hodně potěšily, i když si nemyslím, že je model nějaká špička, na to tady máme jiný borce... :-)

Upravil jsem zadní světla a u komínu vyrobil vnitřek, u kterého jsem trošku zaoblil přechody a potom potáhnul origo dílem:

Obrázek Obrázek Obrázek

Ještě jsem rozpáral zadní díl a udělal plynulý přechod u spodní (černé) části:

Obrázek Obrázek

A potom jsem všechny části, které jsem v předchozích krocích rozřezal, zase slepil dokupy:

Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Teď předělávám disky, asi i pneu a přemýšlím jak na novou konstrukci držáků zadního křídla.
Tak držte palce:-)
BabiTCH
Příspěvky: 36
Registrován: pát 17.2.2012 6:21
Bydliště: Říčany u Brna

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvek od BabiTCH »

Tak kolečka jsou hotová:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Nebudu omílat tisíckrát napsanou informaci, že foťák vytáhne, i co oko nevidí. Ale tady jsem celkem spokojenej. Co jsem chtěl, to se povedlo a na modelu budou kola vypadat dobře.



Druhá kapitola byl redesign držáků křídel.
Konstrukce se povedla až na třetí pokus. Při lepení jsem chtěl mírně zamáznout malou spáru na přechodu nasávače a křidélka. Ale trochu mi ujela ruka a máznul jsem mírně mimo a tmel zabral na papíru okamžitě. Vytvořil hrbolky, které jsem musel zbrousit a to narušilo strukturu papíru. Už se mi nechtělo křidélka lepit znovu (spolu s předchozími tvarovými pokusy popáté) a tak jsem šel cestou jemného přestříknutí bílým surfacerem. Jestli budu dělat Calbersona, už to dám čistě :-)

Ortodoxní čistolepiče tedy prosím o zavření očí:

Obrázek

Obrázek

Takže nalepím zadní křídlo a pravděpodobně celou snahu zabiju nepovedeným lakem... :-D
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvek od kaktusak »

Máš naprostou pravdu s tím fotákem . Tady u tebe vytáhnul , že to máš naprosto dokonalé . LUXUS !!!! Jakože hodně dobrý .
Uživatelský avatar
OrasM
Příspěvky: 150
Registrován: pon 10.10.2022 7:51

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvek od OrasM »

Veľmi krásna práca, skoro perfektná čistostavba. Škoda tých držiakov krídla ale aj tak vyzerajú parádne. Všimol som si že poisťuješ polohu dielov lepiacou páskou. Je to veľmi efektívne a dodáva to na presnosti lepenia. Hold to bude asi prax z plastových modelov. Používaš zrejme aj tú pásku pre plastové modely, ktorá má buď spojiť alebo zakryť pri maľovaní či striekaní farby.

Ešte raz krásna práca. Inak je tu veľa borcov na tomto fóre no patríš medzi nich. Moje modely sú súce na hranie pre môjho 4-ročného chlapca. Nie sú škaredé ale majú ďaleko od tvojej práce.
Uživatelský avatar
Brzdič
Příspěvky: 2391
Registrován: pon 12.12.2011 14:11
Bydliště: Brno

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvek od Brzdič »

Ty disky na kolech jsou fakt parádní. :shock:
BabiTCH
Příspěvky: 36
Registrován: pát 17.2.2012 6:21
Bydliště: Říčany u Brna

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvek od BabiTCH »

Tak dobojováno jest:

Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek Obrázek


Obrázek Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Obrázek

Nepovedla se mi geometrie zadního křídla, naopak s koly jsem celkem spokojenej.
Nejvíc jsem ale spokojenej s přichycením modelu na podložku: narazil jsem na mikrogranule Liquid Gravity, které jsou nejen těžké, ale i magnetické a dají se nasypat třeba do kol. Potom čtyři magnety zapuštěné do podložky v místě kol a voilà...
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvek od kaktusak »

Přihlas to na plastáckou soutěž a nebudou ti věřit , že je to papír . Hodně velká paráda
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 378
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvek od St. Louis »

Nádherná práce. Gratuluji.
bigpetr
Příspěvky: 293
Registrován: sob 23.1.2016 21:45
Bydliště: Brno

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvek od bigpetr »

Krásná práce.

Jak jsi prosím tě vytvořil ty zadní světla? A to rýhování na předních světlech?
BabiTCH
Příspěvky: 36
Registrován: pát 17.2.2012 6:21
Bydliště: Říčany u Brna

Re: Renault Alpine A443 / J.Priškin / 1:24

Příspěvek od BabiTCH »

Výroba zadních světel je vidět o pár příspěvků výše a je celkem jednoduchá. Vytištěný podklad, který +/- odpovídá rýhování skutečných světel a na to přilepený dílek z folie tl. 0,4 mm nabarvený transpatentními barvičkami.
Rýhování předních světel jsem si už odzkoušel na Lancii a nakonec po několika pokusech, kdy ruka byla nepřesná a laser ne moc použitelný, zvítězil řezací plotter na minimální přítlak.
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“