Sauber Mercedes C9, 1988 / M. Antonický / 1:24

Moderátoři: Zdeněk-TEO, Zrzek

Odpovědět
PanLuk
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 16.7.2020 14:43

Sauber Mercedes C9, 1988 / M. Antonický / 1:24

Příspěvek od PanLuk »

Ahoj, nevím jak začít. Modelářství jsem se nevěnoval minimálně už 5 let a před pár dny mě chytla myšlenka... Čoveče co kdyby jsi znovu zkusil něco dát do kupy? ... No, a tak jsem tady s novou stavbou už poměrně starého modelu závodního Mercedesu. Model určitě většina z Vás tady dobře zná, takže není potřeba ho nějak více představovat. PS: Stejně o samotném voze nic nevím :lol: . Snad jediné co bych asi napsat mohl je, že autorem je Michal Antonický, vyšel v ABC a to v měřítku 1:24.

Jedna fotografie předlohy:
Obrázek

Stavbu jsem začal s koly, u kterých jsem se celkem bavil, snad výsledek nebude tak špatný. Dále jsem fakticky pokračoval podle návodu se stavbou karoserie:
Obrázek Obrázek

Pokračovat ve stavbě budu asi až v pátek po práci a pokud bude víkend škaredý, tak určitě do něj říznu více. Tak zatím :!:
Uživatelský avatar
Zdeněk-TEO
Moderátor
Příspěvky: 1292
Registrován: pon 12.12.2011 10:16
Bydliště: Havlíčkův Brod

Re: Sauber Mercedes C9, 1988 / M. Antonický / 1:24

Příspěvek od Zdeněk-TEO »

Vítej mezi prezentujícími modeláři.

Začal jsi koly, což je dobrý krok, znám ze své zkušenosti, že by se mi do kol na konci stavby modelu moc nechtělo. Když je slepím hned na začátku vím, že je mám za sebou a můžu se plně věnovat samotnému modelu. U kol bych Ti doporučil barvou podobného odstínu zamalovat bílé kruhy na bocích, ta jsou tam jen pro znázornění ohybové hrany bočnice, ke tvarování do tzv. stříšky. Žádný jiný účel tam nemají.
PanLuk
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 16.7.2020 14:43

Re: Sauber Mercedes C9, 1988 / M. Antonický / 1:24

Příspěvek od PanLuk »

Do pátku se mi nechtělo čekat a volný čas jsem vyplnil lepením. ;) Bílé kruhy na kolech jsem zamaloval a vypadají opravdu lépe, děkuji za radu :!: Dále jsem pokračoval v samotné karoserii u které jsem si nemohl odpustit menší úpravy a to v podobě prosklení.

Obrázek

V plánu je doladit základ karoserie a začít postupně pracovat na podvozku s přidáním interiéru. Jelikož ten prostor kabiny řidiče je poměrně malý a navíc okna také nejsou teda velká, tak interiér nebude moc detailní.
Umberto
Příspěvky: 476
Registrován: úte 15.8.2017 16:05
Bydliště: Brno - město

Re: Sauber Mercedes C9, 1988 / M. Antonický / 1:24

Příspěvek od Umberto »

Zatím dobrá práce...u kol bych ještě vzal kulatinou hrany a trochu je srazil a přechod mezi bočnicí a běhounem zaoblil. TEO to má někde i v návodech jak lepit kola. Držím palce v další práci.
Uživatelský avatar
Ali
Příspěvky: 331
Registrován: sob 21.1.2012 11:32
Bydliště: Lysice

Re: Sauber Mercedes C9, 1988 / M. Antonický / 1:24

Příspěvek od Ali »

Když už jsi se pustil do interiéru, nechceš ještě zvážit i osazení plastičtějších světel?
Nebo jsou zamýšlená, ale zatím nevystřižená....
PanLuk
Příspěvky: 3
Registrován: čtv 16.7.2020 14:43

Re: Sauber Mercedes C9, 1988 / M. Antonický / 1:24

Příspěvek od PanLuk »

Základ karoserie je hotov. Co se týče světel, tak ty byly taky od začátku v plánu, ale pořád jsem si nebyl jistý, zda to zvládnu. Ale co už, jdu do toho. 8-) Určitě se dá hodně věcí udělat lépe, ale pro mě jako začátečníka to zatím stačí. :D

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sport a F1“