HAS série / VIMOS / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Teď se s prominutím zasměji :lol: :lol: :lol: až já budu mít hotovo, tak ty si už budeš dávat druhou kávu na pohodlném křesílku s výhledem na krásně sestavené HASky 8-) ;)
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 378
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Martine ty jsi blázen, dvě HASky najednou. :-)
Máš to zatím parádní. A malíř jsi výborný. ;-)
Taky jednu HASku mám v archivu, ale připojovat se nebudu. Ovšem, budu pozorně sledovat.
Držím palce. Ať se dílo daří. Ahoj.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

JakubSDK: Jakube, ještě uvidíme kdo se bude smát s kafíčkem na křesílku jako první :D Už jsi to rozjel, tak na mě nečekej. A ještě stihneš dodělat Buggyru co jsi stavěl průběžně se mnou.

St.Lous: Díky za podporu i za diagnózu :lol: Jojo taky si říkam, jestli jsem se nezbláznil, ale není to zas tak zlé... Prostě pojedu dvoustavbu dokud to půjde a uvidíme ;)
A jak u tebe s Liazem?

Zpět k zadním nápravám. Posledně jsem to nakousnul a dnes už je dobojováno.

Svislé nosníky jsem podlepoval kartónem 0,5mm a lepil natupo a odložil. Pak jsem sestavil skříně diferáků s přechody a prachovkami a poloosy. Na rám jsem přilepil jeden zadní svislý nosník, na něj celek nápravy a přidal druhý svislý nosník. Na konec jsem přidal už připravené měchy a bylo hotovo. Stejně tak už mám připravené bubny brzd i s brzdiči, ale ty budu lepit až po přilepení tlumičů. Na fotkách jsou jen nasazeny pro představu. Jinak všechno zatím sedí jak má takže pohoda.

Ještě nějaké to foto.

Měchy...

Obrázek

Takhle to vypadá neposkládané...

Obrázek

Začátek kompletace...

Obrázek

A komplet...

Obrázek

Obrázek


Následuje předek. Tak zase příště

Martin
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Je tady další report ze stavby HASek. Na programu jsou přední nápravy. Tady šlo všechno hladce. Pohyblivé části, tj. těhlice a díly pro přilepení k poloosám, jsem vyplnil balzou. Věřím, že pro lepší pevnost to bude stačit. Yvanův předimenzovaný způsob jsem tentokrát vypustil (Použil jsem ho u Phoenixe).To je tak jediná věc kterou bych u stavby přední nápravy vyzdvihnul.

Obrázek

Momentálně jsou nápravy připravené k samotnému přilepení na rám. O tom ale až příště. Už se těším až to bude stát na kolech. To je vždycky takový milník 8-)

Teď ještě foto hotových náprav.

Obrázek

O pár fotek víc v galerii. Tak zase příště :mrgreen:
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Ahoj HASbando. Tak to se nám povedlo. HASmanie se pomalu ale jistě rozjíždí (viz vlákno u JakubSDK). :D Jen tak dál a přeji si ať nás je co nejvíc a všichni zdárně dovezeme všechny ty HASky do finiše. Jak jsem psal na začátku... věřím v dobrý konec... A tohle se už dá brát za jeden z těch dobrých konců. Každý ať si za tím najde to svoje ;)

A teď k té mojí stavbě.

Hele...

Obrázek

Díky HASlepiči :lol: :lol: :lol:
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2565
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

No Martine rozjel si to parádně . Jsem rozhodnutý a pokud to klapne tak bych měl do dvou třech týdnů přispěchat ze svou stavbou . Ještě musím dodělat jednu rozdělanou stavbu a pak se potkáme v "Dakarce".
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od Nafe_CZ »

Obrázek Obrázek

Obrázek


Omlouvám se že jsem vám vlezl do vlákna, ale musel jsem doma udělat pořádek ;-).
Oni furt po těch HASkách koukaj ..
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

:lol: :lol: :lol: tak to je mazec, to mě dostalo :lol: :lol: :lol: jen je nech, ať se přidaj s jednou HASkou a uvidíš, jak pak budou plnit plán na 150% ;)
Dino D.
Příspěvky: 60
Registrován: ned 26.6.2016 17:14

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od Dino D. »

Ahoj Štefane ,

taky se jdu asi vrátit k Haaskám ..

D.D.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Jen ho nech Štefane. Když bude platnej tak ho beru... i když mi nejde do měřítka :lol: :lol: :lol:
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Zdar a sílu. Dneska to bylo o tlumičích. A pak tlumiče a zase tlumiče... :mrgreen:

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Další fotky jsou víte kde ;)

A jak jste na tom vy kolegové???
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Pokračuju dál podle návodu. Dalsi na řadě je centrální roura a věci co k ní patří. Zatím mám jen sestup a čelní díly. Všechny jsem obohatil o matice...celkem 192 kusů :mrgreen:

Ještě fotky...

Obrázek

Obrázek

Zatim tak.

Martin
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Ahoj HASmaniaci. Práce na centrální rouře je u konce. Obě jsou na svém místě. Tady mě nastal jeden problém na který bych chtěl upozornit. Přední díl roury mě vyšel po změření o cca 2mm kratší. Nevím zda je to chyba v modelu nebo jsem kopyto já :mrgreen:

Obrázek

Každopádně nic s čím bych si neporadil ;)

Tak ještě fotky roury.

Obrázek

Postup lepení jsem zvolil následující. Zhotovil jsem sestup. K němu přilepil příruby. Na ně zadní krátký díl s přírubou a střední díl s držákem pro torzní týče. Tento celek jsem přilepil na podvozek...viz foto

Obrázek

Jako poslední jsem lepil již zmiňovaný přední díl s přírubou. (Příště asi zvolím variantu zhotovení celé roury kterou budu vlepovat jako celek.) Nakonec jsem přilepil na přední a zadní čela příruby. Na podvozku jsou už i stabilizátory. Zatim vše.

Už mě jedou myšlenky na nové modely od VIMOSU. Viděli jste ty nové 6ti kolky? Nádhera 8-)

Tak zatím ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hoj ahoj,

jedeš velmi statečně už se těším až budu v této fázi také... já u centrální roury lepil dílky postupně a spokojenost a ohledně délky si už nepamatuji jestli jsem zkracoval nebo nastavoval ale jedno z toho určitě :lol:

Jinak nové 6tikolky jsou luxusní a měl jsem tu čest jednu z nich stavět a určitě doporučuji si je pořídit až budou k mání ;)

Ať se ti daří kolego.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: HAS série / VIMOS / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Jojo verze Paříž - Moskva - Peking je tvoje práce :? Moc pěkná práce. Kolik jsi měl na to času pokud to není tajemstvím? Máš i nějaké fotky ze stavby jako to měl Ivan s Karlem? Že by si dal report. Tohle je paráda lepit betaverzi. Je to taková odměna za opravdu dobré lepení. Zároveň velká zodpovědnost. Seš prostě borec a alespoň vím kam jít pro radu :lol: :lol: :lol:
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“