Iveco Powerstar Torpedo - A. Loprais /VIMOS/ 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Iveco Powestar Torpedo - A. Loprais /VIMOS/ 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Vsetíňák: u tohoto modelu ho zapomněl autor přidat do sešitu. Ale stačí napsat panu Vintrovi a on ti to pošle ti ho buď poštou nebo elektronicky ( emailem) co se tyce u ostatnich modelů tak tam musí být. VIMOS má sešitech některé plány a nakresy celych aut v měřítku 1:1 tak se to dá použít.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Iveco Powestar Torpedo - A. Loprais /VIMOS/ 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Tak jsem zase zpět a už s hotovou kabinou. Sliboval jsem, že se trochu rozepíšu o postupu kompletace kabiny. V podstatě jedu podle Yvanova postupu. Jediný rozdíl od Yvana je, že vnitřní díl zadní stěny kabiny jsem podlepil kartónem. Dosáhl jsem tak větší pevnosti a dobře se mi to lepidlo, když už jsem lepil celou kabinu natupo. Je to pevnější a dobře mi to drží tvar bočních dílů a také se pak dobře lepila střecha. Alespoň mám ten pocit. ;)
Samozřejmě jsem vnitřní boční díly zkrátil v zadní části o sílu kartónu. Kabinu jsem tedy uzavíral nejprve zadní stěnu a následně střechu, kterou jsem přilepil nejprve k jednomu boku pak přes zadní stěnu k druhému boku a nakonec čelní sklo.


Obrázek


Obrázek

Ještě jsem trochu upravil stěrače. Použil jsem na ně zbytek černého kartónu ze sítí do oken. Původní stěrače ze sešitu jsem pouzil jen jako šablonu pro jejich tvar zkrácené o 8mm.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Víc fotek v galerii ;)

Zatim tak. Mějte se dobře a zase příště u kapoty... :mrgreen:
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Iveco Powestar Torpedo - A. Loprais /VIMOS/ 1:32

Příspěvek od Nafe_CZ »

Paráda !
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2563
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Iveco Powestar Torpedo - A. Loprais /VIMOS/ 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Další kdo uzavírá kabinu předním sklem . RESPEKT !!! Jsem zvědavý čím budu uzavírat já . Jen aby to nebyla dvířka od kamen .
Máš to parádní chlape . Bedlivě sleduji , protože bych možná v budoucnu tento Yvanův postup , chtěl taky zkusit .
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Iveco Powestar Torpedo - A. Loprais /VIMOS/ 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Diky chlapi. Ještě že doma žádný kamna nemám :lol: :lol: :lol:

Taky jsem myslel, že je to těžké, ale nakonec jsem byl sám překvapen jak to šlo. Však nejvíc sekunďáku je pod světelnou rampou na střeše. Tam to není vidět. ;)
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Iveco Powestar Torpedo - A. Loprais /VIMOS/ 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Tak tu jsem zpět tentokrát už s prací na přední kapotě. Začal jsem prolisy na bocích kapoty kvůli těm mřížkám. Udělal jsem je průhledné a to s sebou neslo trochu úprav. Vzhledem k tomu, že samotné mřížky jsou černé, lepil jsem je zevnitř. Zvenčí jsem už jen lepil červené rámečky. Použil jsem ty z CP. Ty jsou o dost tenčí než ty ze sešitu. Díky tomu jsem musel vyřezat větší otvor než by bylo zapotřebí u dílů ze sešitu. Příště bych radši použil právě ty díly ze sešitu podlepené jednou vrstvou papíru. U Karla budu postupovat tak, že mřížku nalepím na díl bočního prolisu zvenčí a na ní rámeček. Umožňuje to i jejich zbarvení (oba díly jsou černé ;) ) Jaké rámečeky použiju se rozhodnu až při stavbě Karla.

Zpátky k Torpedu. Takže mám boky i s blatníky a tam to zatím končí. Jedu stále podle Yvana takže postup tady popisovat nebudu.

Už jen foto...

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Zatím tak a diky za pozornost :mrgreen:
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Iveco Powestar Torpedo - A. Loprais /VIMOS/ 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Zdarec všem. Dodělal jsem kapotu tak se musím pochlubit. No zase tak moc vyskakovat nebudu, protože jsem pos..l retuš u písmene E :roll: . Čekal jsem kdy nějaká ta chyba přijde, ale tady jsem to zrovna nechtěl. Ale přes to se přenesu.

Štěstí, že nemám žádný dvířka od kamen :D :D :D

Obrázek

Obrázek

Teď hurá na nárazník a to už je jen krůček ke kompletaci. Přiznám se, že už jsem si to zkoušel párkrát na sucho poskládat a vypadá to, že by to mohlo dobře sednout.

Tak zatím tak :mrgreen:
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Iveco Powestar Torpedo - A. Loprais /VIMOS/ 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Ahoj všem. Potřebuji od Vás, kdo už jste lepil tenhle kousek, poradit. Jde o díly 379. Prosím o radu nebo foto...

Za prvé: myslím si, že díly jsou prohozené ve značení, kdy bílá by měla být pro variantu Lopraise, ale není tomu tak. Myslím že žlutá je pro mou variantu a bílá pro De Rooye.Viz foto...

Obrázek

A za druhé... nevím jak přesně tam díly 379 napasovat. :? Mám za to, že budou kolidovat s rámem...

Nevím, nejsem si jistý. Proto prosím o radu nebo ještě lépe o foto. Diky ;)
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Iveco Powestar Torpedo - A. Loprais /VIMOS/ 1:32

Příspěvek od MatesHK »

No... problém je vyřešen 8-) Teď už to dát celý dohromady...
Začnu zadní nástavbou. K ní dodělám zadní světla ve spodní části plus komín sání. Další bude kabina. Následně kapota s předními blatníky. Nakonec už jen detaily jako všechny zástěrky a přední nárazník. Snad jsem na nic nezapomněl.

Obrázek

Tak držte pěsti ;)
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Iveco Powestar Torpedo - A. Loprais /VIMOS/ 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Tak auto se blíží do finále. Na podvozku už je nástavba, kabina i přední kapota. Zde bych nedoporučoval podlepovat dily 379 jednou vrstvou papiru, jak se píše v návodu. Já to udělal a kapotu neotevřu :? Takže je tam napevno. No nic... Dál budou následovat zástěrky. Budu je lepit na auto dřív než kola. Pro tento krok jsem si udělal stojánek abych si zástěrky neurval :mrgreen:

Obrázek

Zatím tak...
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Iveco Powestar Torpedo - A. Loprais /VIMOS/ 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Šťastný a veselý.
Ahoj kolegové, samotnou čistostavbu mám hotovou, jak jste si někteří určitě všimli v galerii. Zatím ještě mám jen těch pár fotek hned po dolepení. Takže se budu snažit nafotit víc fotek s lepším pozadí pro lepší podívanou.

A tady těch pár fotek těsně po dolepení...

První foto je auto na stojánku bez kol

Obrázek

A komplet...

Obrázek

Obrázek

Příště vic fotek... doufám pač se už zaměřuju na jiný dakarský projekt...
Uživatelský avatar
haageeman
Příspěvky: 726
Registrován: stř 4.2.2015 23:15
Bydliště: Náměšť nad Oslavou

Re: Iveco Powestar Torpedo - A. Loprais /VIMOS/ 1:32

Příspěvek od haageeman »

Máš to parádní, na fotky se vy..... a šup, šup balit na Dakar, moc času už není :!: :P :!:
Uživatelský avatar
St. Louis
Příspěvky: 378
Registrován: stř 13.1.2016 15:53

Re: Iveco Powestar Torpedo - A. Loprais /VIMOS/ 1:32

Příspěvek od St. Louis »

Moc pěkné. :-)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Iveco Powestar Torpedo - A. Loprais /VIMOS/ 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Super kolego, krásně a čistě sestaveno, moc se mi to líbí ;)

Ať se ti daří i nadále Jakub.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Iveco Powestar Torpedo - A. Loprais /VIMOS/ 1:32

Příspěvek od Nafe_CZ »

Gratuluju.
Moc pěkné.
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“