Buggyra MK R-O8 / Vimos / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Buggyra MK R-O8 / Vimos / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký den přátelé,

jelikož jsem ještě práce neschopný, tak se snažím lepit a pustil jsem se s vervou do tohoto stroje, Obrázek
abych si za 1 zopakoval stavbu a za 2 si doplnil výstavku :)
Model Buggyry v sezóně 2008-09 jsem si pořídil i s confort packem, přeci jen to posunuje model o další level. Předchozí vydání BigBoye bylo tištěno offsetem ale tento je již na laseru, nicméně se s tím velmi dobře pracuje a na retuš se mi osvědčila Tamiya X-18 semi gloss black. Né tedy na vše, ale drobné dílky a místa více exponovaná prsty ;)

Stavbu jsem zahájil dle návodu tedy kompletací příčných nosníku. Přední a zadní doporučuji upravit oříznutím vnitřních konců, které se lepí do podélníků. Tyto podélníky rámu jsem vyztužil kartonem v celé tloušťce, pro dosažení patřičné tuhosti a oba konce upravil pro osazení příčníku, které jsou stejně široké jako podélníky a papír se na koncích nepatřičně deformoval.
Prostě každý stavitel pozná, jak upravit aby dílky pasovaly ;) Po kompletaci základního rámu jsem se pustil do příhrad, které jsem měl ulehčené laserem a stavba byla pohodová.
Aktuálně je hotový rám a na řadě jsou doplňky.

Teď už pár obrázků:

Obrázek Obrázek

Rám:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím vše a ahoj u dalšího postupu Jakub.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Buggyra MK R-O8 /Vimos-Jiří Vintr /1:32

Příspěvek od MatesHK »

Ahoj zatím pěkná a čistá práce. Budu sledovat jak ti to půjde od ruky a mezi tím zapracuji na BigBoyi. Jen to asi nepůjde tak rychle, protože jsem pořád v práci...

Martin
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Buggyra MK R-O8 /Vimos-Jiří Vintr /1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezkou sobotu Vám přeji,

díky Martine, u mě to bude úplně stejné 8-) ve čtvrtek jsem už mohl začít s pracovním procesem a tak to bude o malinko pomalejší.. asi dostanu nějaký kašliček a rýmičku :lol: :lol:

Pro dnešek přináším další postup a to na nápravách, vše proběhlo hladce, takže co dodat :) možná jen opravím své tvrzení o vhodnosti černé Tamyii, kterou jsem nahradil o dost vhodnější černou tuší. Výhoda je v tom, že se krásně v pije do papíru a dál se neodírá a to bylo pro mě ideální řešení :)

Teď pár slíbených obrázků:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek




Zatím ahoj a fajn víkend Jakub.
Naposledy upravil(a) JakubSDK dne úte 17.7.2018 20:14, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Buggyra MK R-O8 /Vimos-Jiří Vintr /1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer přátelé,

v minulém reportu jsem si stěžoval, že musím nastoupit do procesu pracovního... A to se mi pěkně vymstilo, po dvou dnech v práci mě opět skolila choroba plicní a rozjel se zánět pohrudnice, nic příjemného to není a ani moc lepit mi nešlo a o dýchání ani nemluvit :cry:

No, tak jsem si postěžoval a teď přejdu k dalšímu postupu na voze. Další částí byl chladič s motorem, kde na skoro všech přídavných dílkách, které se lepí na motor byly odstraněny chlopně pro lepší přilepení, samotné chladiče byly ok..
Poté jsem postup trochu přeskočil a pustil se do mé oblíbené kategorie a to do koleček ;) Ty jsem chtěl zpracovat trochu více do detailu a tak bylo provedeno zplastičnění. Přesněji řečeno vyřezání vzduchu na discích, které jsem stejně raději podlepil kopií, hold strach z případného nezdaru mě k tomuto kroku donutil...Dále jen doplnění matiček a poklice u předních kol. U zadních koleček jsem jen doplnil mezikus, který je spojuje ať je mezi nějaká mezírka ;)

Toť zatím vše a další postup snad brzy.. zítra jdu opět po nemoci do práce, tak uvidím, jak dopadnu :lol: :lol:

Tady pár obrázků:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Zatím ahoj a hezký večer Jakub.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Buggyra MK R-O8 / Vimos / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Dobrá práce Kubo ;) pěkně se na to kouká tak jen tak dál. Těším se až budeš mít osazený rám. Já zatím stojím ale chystám se na kapotáž.

Martin
Uživatelský avatar
JoskaM
Příspěvky: 1635
Registrován: sob 21.1.2012 9:17
Bydliště: Kralupy nad Vltavou

Re: Buggyra MK R-O8 / Vimos / 1:32

Příspěvek od JoskaM »

Také se mi to líbí, co se práce týče tak držím palce. Najít dobrou práci je dnes fuška,
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Buggyra MK R-O8 / Vimos / 1:32

Příspěvek od kaktusak »

Parádní kola !!
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Buggyra MK R-O8 / Vimos / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký den přátelé,

velice Vám děkuji za reakce ;)

Josko, i tobě děkuji za podporu ;) U mě to není až takový zádrhel najít práci, jako osvč ve stavebnictví jí mám až až... Šlo spíše o to, zda mi to plíce dovolí jelikož zánět snížil kapacitu na 40% a to se zadýcháš jen cestou na wc doma :lol: Teď už to je na 60% a fungovat +-můžu.

Po delší odmlce jsem opět něco málo polepil a dozdobil podvozek o nějakou tu droboť. U hnací hřídele jsem provedl změnu a dílky jsem trochu přeorganizoval a doplnil kardanový kříž, takhle už by to fungovalo ;)

Obrázek Obrázek


Dále šlo jen o potrubí, výfuky, nádržky a sem tam matičy pro efekt..vše seskupit a nalepit na rám, toto jest výsledek ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Aktuálně pracuji na kabince a v plánu jsou i drobné úpravy, ale to zase příště, ať se máte na co těšit 8-)

Zatím ahoj Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Buggyra MK R-O8 / Vimos / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer přátelé papíru,

dalším sestaveným kouskem skládačky je interiér.

Jak jsem v předchozím příspěvku naznačil, tak se i stalo a v interiéru proběhly drobné úpravy podlahy za použití dvouslzičkového plechu od našeho známého Marka (Terenkoza). Ač nakonec nebude vidět, platí zde známá věta: je tam a všichni o tom vědí :lol: ;)..

Aktuálně pracuji na venkovní straně a rámu do kabinky.

Pár obrázků zde:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Detail:

Obrázek ObrázekObrázek


Zatím ahoj a fajn dny všem Jakub 8-)
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Buggyra MK R-O8 / Vimos / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Nádherná práce... moc hezky se na to kouká tak ať se takhle daří až do finiše...

Martin
JurijCZ
Příspěvky: 8
Registrován: pon 25.3.2019 15:08
Bydliště: Plzeň - jih

Re: Buggyra MK R-O8 / Vimos / 1:32

Příspěvek od JurijCZ »

Dobrý den,
moc krásná práce. Nedávno jsem jsi také tento model pořídil. Marně k tomu sháním COMFORT PACK. Zkoušel jsem různé internetové obchody, kde prodávají papírové modely a nic. Buď to nemají vůbec, nebo už je vyprodaný. Myslíte, že mám šanci to ještě sehnat, nebo už se to sehnat nedá? Předem děkuji za odpověď. S Pozdravem Jirka
P.S. Odpovědi mi pište sem, soukromé zprávy mám zatím nepřístupné předem děkuji :).
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Buggyra MK R-O8 / Vimos / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer Jirko,

děkuji a jsem rád, že se líbí. Se sehnáním comfort packu bude asi kříž, protože byl vyroben jen určitý počet, takže doporučuji si podat inzerát zde na fóru a případně zkusit napsat p. Vintrovi, je zde také člen.
Třeba se poštěstí a seženeš a když ne, tak nezbývá než vzít skalpel a udělat samodomo.. U mé první Buggyry jsem to tak udělal a povedla se i bez packu ;)
Zatím ahoj Jakub.
JurijCZ
Příspěvky: 8
Registrován: pon 25.3.2019 15:08
Bydliště: Plzeň - jih

Re: Buggyra MK R-O8 / Vimos / 1:32

Příspěvek od JurijCZ »

Mockrát děkuji ;). Oni psali v návodu, že když nemáte ten pack tak podlepit jsi díly sám no :D.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: Buggyra MK R-O8 / Vimos / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

Nebo napsat Spiďovi na Spidamodels.cz. Od něj jsem kupoval bílou Buggyru včetně Comfort packu.
JurijCZ
Příspěvky: 8
Registrován: pon 25.3.2019 15:08
Bydliště: Plzeň - jih

Re: Buggyra MK R-O8 / Vimos / 1:32

Příspěvek od JurijCZ »

Dobře děkuji moc
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“