TATRA Jamal T163 EVO III - AER 2017 / Spida / 1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

TATRA Jamal T163 EVO III - AER 2017 / Spida / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer kolegové,

tak i já se připojuji do klubu lepičů Jamalky a snad si tu neuříznu ostudu :D nevím jak ostatní, ale já osobně hodně zápasím s tiskem přesněji řečeno s jeho soudržností na papíře... možná je to rukama, ale ať se snažím jak se snažím, barva jde prostě dolu. Ať už je to na hranách řezu, tak na ohybech :(
Nechci být za hnidopicha, ale nestálo by to za nějakou změnu papíru, laser tisk je v poho s tím problém není, ale předpokládám, že toto je ofsetový papír?? Není to myšleno hanlivě, ale jen mé osobní pocity ;)

Náhled na origo šmikajdu:
Obrázek


A začátek mé stavby, podlepený základ rámu a sestaveny spojovací výztuhy:

Obrázek Obrázek


Zatím ahoj a hezký večer Jakub.
Uživatelský avatar
=M@trix!=
Příspěvky: 157
Registrován: pon 30.1.2012 17:16
Bydliště: Žďárské Vrchy

Re: TATRA Jamal T163 EVO III - AER 2017 / Spida / 1:32

Příspěvek od =M@trix!= »

čaves .... čím rýhuješ ohyby? .... mě se u laserového tisku od Spidy nejvíc osvědčilo naříznutí opravdu ostrou čepelkou (mám samostatný skalpel s chráničem jen na tohle) .... 8-)
Přerušíš tím vlákna papíru, takže se pak barva netrhá ... a navíc to udělá krásně ostrou hranu .. ;)

Obrázek
Naposledy upravil(a) =M@trix!= dne sob 27.1.2018 15:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: TATRA Jamal T163 EVO III - AER 2017 / Spida / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

já jsem si zvykl na jehlu, kterou jsem zabral ženě ze šití, toho nařezávání se trochu obávám, abych nenařezával moc a neměl tuplovanou skládačku... Nic méně zkusím, díky za tip ;) Také používám několik skalpelů na hrubé práce, výřezi a karton..

Jakub.
MatesHK
Příspěvky: 678
Registrován: čtv 9.3.2017 22:17
Bydliště: Pardubice

Re: TATRA Jamal T163 EVO III - AER 2017 / Spida / 1:32

Příspěvek od MatesHK »

S tím nařezáváním jde jen o to aby se tolik netlacilo na nůž. Zkrátka mít dobrý cit. Dělám to stejně jako M@trix. Jen některé hrany, kde nechci narušit risk řezem jako třeba u kabiny, použiju metodu rýhování z druhe strany.

Jinak přeji i tobě hodně štěstí a úspěšný finiš. A hlavně pevné nervy všem, když tady čtu jak máte všichni problém s tiskem. Tohle se moc nepovedlo!!!

Martin
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: TATRA Jamal T163 EVO III - AER 2017 / Spida / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj Martine,

princip nařezávání chápu a určitě to půjde. Rýhovat z rubu jsem se už také konečně naučil, stále jsem se držel svého vžitého postupu (rýhování z jedné strany), ale zkoušení mě přesvědčilo, že je to dobré.
Nicméně u této šmikajdy se mi děje to, že když rýhuju z rubu, tak se obtiskne barva z líce na podložku a to mě brnká na nervy :| asi se budu muset podřídit tisku a zkusit nařezávat na obou stranách... ale dost bylo z mé strany stěžování, to se nesluší, jsem rád, že modely vycházejí ;) 8-)

Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: TATRA Jamal T163 EVO III - AER 2017 / Spida / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký den Vám přeji,

přináším další drobný posun na Jamalce. Zkompletoval jsem nosný rám vozu, kde vše hezky sedlo, dále jsem se pustil do náprav, u kterých si trochu zplastičnil prachovky pomocí O kroužků..

Aktuální stav:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


P.S. retuš ještě není konečná, ale doladíme 8-)

Zatím Jakub.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: TATRA Jamal T163 EVO III - AER 2017 / Spida / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé lepení,

přináším další drobný posun na Jamalce. Podvozek je skoro hotov a zbývají jen měchy a tlumiče plus propojení zatáčecího mechanizmu ;)
Barevnému složení se nedivte, je to způsobené lepením z kopie, nechal jsem si celý sešit přetisknout. Jen stránka s podvozkem je tzv. kopie z kopie, proto má takovou hezkou fialkovou barvu :lol: :lol: Tímto bych chtěl všem moc poděkovat, co mi pomohly se zasláním potřebného skenu DĚKUJI ;) S přetiskem jsem spokojen a mohu pokračovat se stavbou v klidu a bez stresu, že se něco oloupe a podobně, prostě tak jak jsem zvyklí ;)

Aktuální stav:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Zatím ahoj a hezkou sobotu Jakub.
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: TATRA Jamal T163 EVO III - AER 2017 / Spida / 1:32

Příspěvek od vsetíňák »

Ahoj,
noooo vypadá to moc pěkně!
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: TATRA Jamal T163 EVO III - AER 2017 / Spida / 1:32

Příspěvek od Nafe_CZ »

Jakube , teda klobouk dolu. Tvoje stavby se mi líbi.
Držím palce.
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: TATRA Jamal T163 EVO III - AER 2017 / Spida / 1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Veliké díky kolegové, snažím se válčit na více frontách :lol: ;)

Jakub.
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“