Dakarské modely 1990 - Současnost

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Juraj1983
Příspěvky: 163
Registrován: stř 1.6.2016 17:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Dakarské modely 1990 - Současnost

Příspěvek od Juraj1983 »

Ahoj všichni příznivci patlání a to nejen Dakaru. Nejprve bych Vám chtěl popřát vše nejlepší do nového roku, pevnou ruku, dostatek Herkulesu a hlavně mnoho dokončených modelů.
Máme tu další rok, Start Dakaru je také tu a navíc je tu jisté výročí, kdy je tomu 30 let, co Monsieur Dakar Karel Loprais vybojoval v roce 1988 první zlato pro tehdy ještě Československo.
Toto mi dalo inspiraci k tomu, že jsem se rozhodl založit nové téma a pokračovat v úpravách Vyškovánek i do novějších speciálů pro tuto soutěž.
Jako první jsem si vybral pro mne nejhezčí Tatru za posledních několik let a to Tatru Fat boy Martina Kolomého z roku 2014. Byla to fuška to přes svátky nakreslit, ale dnes jsem to prohnal v copycentru tiskárnou a zkusil střihnout do papíru.

Začal jsem nástavbou na kabině, této části jsem se nejvíce bál, ale dobře to dopadlo, dokonce to i sedělo, jak má:

Obrázek
Obrázek

Potom jsem ji dokončil vrchní částí sání a zatim se mi to vcelku líbí:

Obrázek
Obrázek

Uvidíme, jak to půjde dál.

Budu vděčný za připomínky a nápady, zatím se mějte a Lepení zdar!
Juraj1983
Příspěvky: 163
Registrován: stř 1.6.2016 17:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Dakarské modely 1990 - Současnost

Příspěvek od Juraj1983 »

Ahoj, tak dnes ještě dokončen základ kabiny:

Obrázek
Obrázek

Zatím se mějte a pokračování příště.

Lepení zdar!
Uživatelský avatar
Dody
Příspěvky: 93
Registrován: sob 21.1.2012 2:22
Bydliště: Borský Mikuláš Slovakia

Re: Dakarské modely 1990 - Současnost

Příspěvek od Dody »

Vyzera to dobre a zaujimavo, ale nemas to celkom spravne. Fat Boy mal rovnake predne okno ako modely od Vyskovskeho, rovnako rozdelene na styri casti.
Juraj1983
Příspěvky: 163
Registrován: stř 1.6.2016 17:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Dakarské modely 1990 - Současnost

Příspěvek od Juraj1983 »

Ahoj Dody, díky za upozornění, mám upraveno ve vystřihovánce i opraveno na modelu(řešeno černým tiskem na kancel. papíru, co jsem měl doma z minulých modelů na podlepování a tenkým proužkem v místě lomu okna).

Kabina je tedy hotová až na rám, ten dopatlám, až upravím na nástavbě kabiny vpředu, střední část s nápisem tatra do oblouku. Ale to až s opraveným dílem až se dostanu do copycentra. Ale to je detail se snadnou opravou. Takže kabina zde:

Obrázek

Dále jsem ještě večer načal a dnes dokončil nárazník. Měl jsem dvě verze, jednoduchou jen s vyřezanou mřížkou, nebo druhou i se zapuštěnými světly. Samozřejmě druhá vyhrála:

Obrázek
Obrázek

A jen lehce spolu nastojato. Samozřejmě vzdálenost bude jiná :-)

Obrázek
Obrázek

Zatím ještě jednou díky a u dalšího pokračování ahoj a Lepení zdar!
Juraj1983
Příspěvky: 163
Registrován: stř 1.6.2016 17:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Dakarské modely 1990 - Současnost

Příspěvek od Juraj1983 »

Ahoj příznivci Dakaru a nejen oni.
Uběhly dva večery a sobotní dopoledne a dokonáno jest. Vzhled předčil mé očekávání, hodnocení však nechám na jiných. Jsem spokojen a aspoň jsem si zkusil, že i novější a kulatější speciály snad zvládnu v tomto duchu, takže sbírka se bude rozrůstat. Jen z Královny mam docela vítr, ale ta zatím počká :-) Velký dík patří Dodymu a Spíďovi, kteří tyto auta také kreslili, za inspiraci a Uwemu, který Spíďův model luxusně slepil a z jehož fotografií jsem čerpal hlavně při tvorbě doplňků na zádí. Nyní již dost slov a zde pár fotek:

Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek

Ještě jednou díky za inspiraci, zatím ahoj a Lepení zdar!
Uživatelský avatar
Daniel
Příspěvky: 1015
Registrován: úte 29.5.2012 8:27
Bydliště: České Budějovice

Re: Dakarské modely 1990 - Současnost

Příspěvek od Daniel »

Hodně povedené - gratuluji k dalšímu posunu ! ;)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Dakarské modely 1990 - Současnost

Příspěvek od JakubSDK »

To je pecka :shock: super práce kolego ;)

Jakub
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: Dakarské modely 1990 - Současnost

Příspěvek od Nafe_CZ »

Parada! Moc se mi to libi. Koukej to vydat v abicku. To se bude klukum lepit jedna basen.
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: Dakarské modely 1990 - Současnost

Příspěvek od spida »

No abych byl upřímný, tvoje předchozí tvorba starých aut pro mě měla mnohem větší kouzlo. U tohoto nového auta je to tak nějak všechno pryč. při prohlížení fotek jsem nepocítil žádnou emoci. Samozřejmě to máš hezký, ale tohle jsou nová auta a k nim asi patří i nový způsob konstrukce. Z mého pohledu mi to přijde jako mrhání tvým nadáním. Samozřejmě je fajn že se snažíš držet stylu RV ale na té kostrukci kabiny i nárazníku už je hodně vidět, že to není ručně nakreslený model a v kombinaci s tím původním zeleným podvozkem to nepůsbí moc vyváženě. Prosím tě určitě ti to nekritizuju. Máš to pěkný a vážím si tvé práce. Jen jsem ti napsal moje pocity když na to koukám. Určitě je ještě hodně strých aut, které by v tvém podání stáli za spáchání. ;)
Juraj1983
Příspěvky: 163
Registrován: stř 1.6.2016 17:40
Bydliště: Jablonec nad Nisou

Re: Dakarské modely 1990 - Současnost

Příspěvek od Juraj1983 »

Ahoj, díky za ohlasy i kritiku, hlavně od Spidi, s nímž souhlasím v tom, že ty novější mašiny asi nebudou po staru úplně to pravé, ten tzv. šmrnc jim chybět bude, ale podle mě je to tím, že jsou prostě celkově kulatější, aerodynamičtější a de facto na jedno brdo. viz poslední roky se opět začínají rozmáhat čumákové kamiony (Tatra, Iveco, Renault dokonce i u Kamazu ty tendence jsou) a příliš mnoho černých čar, by asi působilo rušivě. Na druhou stranu se bez těch čar stává opravdu moderněji vyhlížející model, který může vypadat i jako nedotažený, v tomto podání. Zase, když se to vezme kolem a kolem, mezi ostatními v poličce designově nijak nevyčnívá, takže v rámci možnosti jsem spokojen. Nemůžu vedle nich postavit ty dokonalý pecky, co tvoříš ty, bylo by to takový podle mě, na pohled nehodící se. Jinak neboj, minimálně 10 85-88tek ještě připravených mám a nad dalšími přemýšlím, takže snad bude ještě na něco koukat :-) Ještě jednou díky, zatím ahoj, všem ostatním též a Lepení zdar!
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“