Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spidamodels / 1:32 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od vsetíňák »

Jenom taková kontrolní otázka zda nemá někdo rozstřihaný výtisk náhradních dílů který už nepotřebuje. Už se mi to rozleželo v hlavě a bude mi líto rozstřihat nový výtisk pro jeden díl. Skenovat jsem nic nechtěl i když mám někde i ten původní Ruský sken ale stejně bych nikdy netrefil tiskárnou stejný odstín a na tak velkém dílu by to šlo znát.
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od vsetíňák »

Mezitím než mi příjde náhradní díl tak jsem nezahálel a pustil se do kabiny. Co se týče mého prvního zasklívání tak to sice byla trochu piplačka ale zas taková hrůza to nebyla vše sedělo naprosto přesně.Přemýšlím jen nad čelním sklem jaký zvolit správný postup,jestli celý přední díl polepit i s chlopněma obousrankou nebo to nějak šikovně oblepit tak aby spodní část čelního skla šla na chlopně papir na papir. Nebo oboustrankou na chlopně a radši přetřít ještě lepidlem nejsem si totiž jist jestli by se chlopně časem neodlepovaly z oboustranky.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Pavel M. »

Pekne sleduji.
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od vsetíňák »

Ahoj, v dálší fázi jsem zpracoval interiér kabiny a dokončil zasklení předního skla. Zatím jsem spokojen šlo to dobře uvidím jak sedne střecha... No a teď se vrhnu na ochranný rám kde použiju hliníkové drátky. Ještě jedna taková drobnost, volant se mi zdá v porovnání ze sedačkou nějaký velký ale asi je to jen můj dojem. Tak pokračování zase příště.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Pavel M. »

Pěkné sleduji!!
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od vsetíňák »

Děkuji za slova chvály jsem rád že se zatím líbí a klidně i kritizujte raďte atd... Největší pozor si musím dávat na čisté ruce už jsem to musel místy čistit od retuše jako je jeden upínací pás a zadní prosklení.
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od vsetíňák »

Opět přicházím s dalším pokračováním,tentokrát přišel na řadu ochranný rám. K tomu bych dodal asi že jako spousta jiných co začnou tvořit svůj první rám jsem sbíral info co a jak. Jaké dráty,pájet nebo lepit... Já se rozhodnul pro hliníkový drát který jsem nakoupil zde http://www.bonsai-panda.cz/tvarovaci-draty" onclick="window.open(this.href);return false; dobrá cena výběr z několika průměrů a jakekoliv množství. Drát se dobře tvaruje jde krátit skalpelem a dobře se rovná. Vyzkoušel jsem rovnání dle Zdenkova videa, jen pro příště nepoužiju pilníček ale bukovou lištu protože to zanechalo stopy po pilníku tak jsem dva drátky opracoval jemným smirkem a na ostatní se vykašlal stím že barva to překryje. Ale to jsem se tedy fakt mýlil ani po třech natěrech... takže na venkovní rám už použiju tu lištu a bude to ok. Rám jsem přetřel bílou barvou Tamiya XF-2. Ještě někdy vyzkouším akrylový sprej abych to nemusel natírat a taky by ten povrch mohl být dokonale hladký ale ješte uvidím jak bude vypadat nátěr na neporušeném drátku bez pilničku. Jinak jsem to lepil obyčejným sekunďákem a drželo to jak Luteránská víra :) Na jeden špek jsem přece jen skočil,vyrobil jsem rám přesně dle nákresu a nemohl ho zvrchu zasadit do kabiny všiml jsem si že všechny čtyři nožky rámu jsou delší navržené až na podlahu tak jsem je zakrátil ale i tak jsem musel čelní sklo říznout u sloupků abych to tam dostal. Ještě že to bylo lepeno herkulem tak to jelo jako v másle. No a na závěr to nejhořší zasadit střechu,nechtěl jsem nic riskovat slepil jsem střechu kabiny jen jeden přední roh jsem na střeše nelepil abych mohl po nasazení na kabinu zevnitř přitláčet chopně a lepit to postupně. No byl to porod ale nějak jsem to dal... To je asi tak všechno na závěr nějaké fotečky a pak se pustím do nástavby.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Pavel M. »

Ahoj
ta kabinka je hodně dobrá.Jen tak dál bude to super modýlek.
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od vsetíňák »

Ahoj, tak jsem zase trochu pokročil a dal do kupy nástavbu a podvozek. U té nástavby to bylo trochu zapeklité abych trefil nápisy na obou stranách...ale narýsoval jsem si zrubu rysky a začal lepit od středu ale i tak mi připadal prostřední díl tak o 2mm kratší tak jsem tak dlouho všelijak tvaroval natahoval až to nějak vyšlo.Nástavbu jsem místy vyztužil kartonem a tady je výsledek.

Obrázek Obrázek

Obrázek
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od Pavel M. »

Ahoj
máš to hodně parádní.
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od vsetíňák »

Opět se vracím s dálším pokračováním Kamazu, tentokrát jsem přidělal kabinu a nástavbu na podvozek. Zhotovil blatníky, stupačky a kardany na podvozku. No ty zadní blatníky se moc dobře nepovedly přilepit k nástavbě... možná lepší by bylo chlopně odříznout vlepit karton na vyztužení kolem obvodu blatníku na nástavbě a poté přilepit na tupo.Mám to tam upatlané,rozmočená řetuš od lepidla a taky to moc dobře někde nedoléhá, i přez veškerou snahu je výsledek jaký je. No a nyní se pustím do kol.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od vsetíňák »

Ahoj,kola jsou hotová která jsem přetřel jedním nátěrem barvou Tamiya XF85 rubber black. Výsledek je zatím nic moc místy prosvítá herkules který jsem tam zanechal od prstů a celkově nátěr mi připadá že není jednolitý, také svoje dělá samozřejmě štětec. Může mi někdo poradit prosím kolik třeba dává nátěrů a jestli se to nějak pěkně slije že nepůjde poznat nátěr štětcem. Dezénky mi připadají v pohodě jen ty bočnice zatím nic moc. Barva mi také připadá nějak málo odolná po přejetí prstem po matném nátěru to zanechá jako by lesklou stopu takže ve finále nebude možné se dotýkat nebo manipulovat na podložce.Zkusím dálší nátěr co to udělá ale začínám mít pocit že nejlepší to bude stříknout.
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od vsetíňák »

Kola jsem po dvou nátěrech stejně nakonec musel přestříkat rozdíl je v tom teda veliký...

Obrázek
Uživatelský avatar
=M@trix!=
Příspěvky: 157
Registrován: pon 30.1.2012 17:16
Bydliště: Žďárské Vrchy

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spidamodels / 1:32

Příspěvek od =M@trix!= »

teď u Dakarky 87 jsem poprvé zkoušel barvit jen vypálený dezén, aby barevně seděl k bočnicím .... dá to strašnej práce ... ale vypadá to řekl bych o moc líp ... obvzlášť když jsou na bočnicích nápisy, linky, atd, které barvou zakryješ ... ;)
Jinak co se berev týče .. docela dobrou zkušenost mám s akrylovou "AGAMA 36M Barva pneumatik" ... patlal jsem to štětcem a v pohodě ..
Uživatelský avatar
vsetíňák
Příspěvky: 174
Registrován: ned 15.2.2015 19:38
Bydliště: Vsetín

Re: Kamaz 49252 Dakar 1996 / Spidamodels / 1:32 /

Příspěvek od vsetíňák »

Dnes vám již představuji hotový model a přikládám pár foteček,nebudu to nějak zvlášť komentovat tak posuďte sami...Teď si dám zase na oddech nějakou formulku co nezabere tolik času a pak se zase pustím do dálšího vozu Dakaru.

Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek

Obrázek
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“