Tatra 815 JAMAL 4x4 - Dakar 2012/Vimos/1:32

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Tatra 815 JAMAL 4x4 - Dakar 2012/Vimos/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Hezký večer přátelé,

ačkoli jsem se dušoval, že začnu full verzi Fábie, tak jsem se nakonec rozhodl pro tuhle Tatřici, kterou netřeba moc představovat ;)

S chutí do toho a půl je hotovo, pro začátek náhled na šmikajdu s dezénky a čelním sklem:
Obrázek Obrázek

Dále jsem to rozstřihnul dle návodu a slípnul chladič, u kterého trochu neseděl díl č.4, (vrchní plášť sahary), ale retuší se to docela zakrylo. Následoval motor, kde bylo vše Ok, jen chybyjó dílky č. 25,26,27 - dořeším později dle potřebné vzdálenosti ;)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Motor ještě není kompletní a pár dílků ještě přiroste. Následovalo slepení rámu, který jsem slípnul tak jak byl vytištěn, tedy bez podlepování. Poté částečné sestavení diferenciálů, kde neseděli dílky č.59... Chvilku jsem myslel :lol: a doplnil trochu chybějícího materiálu, po tomto kroku již vše sedělo ;)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek


Pro dnešek vše a brzy jsem tu 8-) Jakub.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Tatra 815 JAMAL 4x4 - Dakar 2012/Vimos/1:32

Příspěvek od Tapan »

Teda, jsi rychlík... Tohle taky bude do Neratovic hotové? :-D
Uživatelský avatar
Petr Velecký
Příspěvky: 151
Registrován: sob 24.3.2012 23:15
Bydliště: Bocanovice

Re: Tatra 815 JAMAL 4x4 - Dakar 2012/Vimos/1:32

Příspěvek od Petr Velecký »

Jakube,
usedám do křesla a pozorně sleduju....zatím krásná práce.

Petr
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 815 JAMAL 4x4 - Dakar 2012/Vimos/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj,

díky pánové ;)

Tapane, zas takový rychlík nejsem, popravdě chladič a základ motoru už jsem měl nějakou dobu hotový... A do Nerátek to určitě stihnu, jen to bude až v roce 2016 :lol: :lol:

Jinak pokračuji ve stavbě hezky pianko, žádný spěch a snažím se s tím hrát co jen to jde. Teď momentálně mám skoro hotové nápravy, u kterých jsem udělal pár drobností jinak, např. doplnil matičky a prachovky potunil o-kroužky (nechtělo se mi je dělat ze šmikajdy, mooooc koleček :lol: ;) ) a tuná je výsledek mého snažení:

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Abych ještě nezapomněl, u motoru jsem zkusil zhotovit potrubí, na které byl použit pouze papír, vteřiňák a barva. Jen výsledek není moc povedený a mám co zlepšovat :oops: Proto toho využiju a zeptám se na nějaký vhodný tmel, či něco podobného čím bych mohl dosáhnout jednotného povrchu. Zároveň by mě zajímala zrnitost smirkového papíru na broušení, jak tmelu, tak papírových hran.
Děkuji za vaše rady ;)

Fajn večer (den) Jakub.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Tatra 815 JAMAL 4x4 - Dakar 2012/Vimos/1:32

Příspěvek od Tapan »

Kubo, na broušení hran papíru mám několik smirků č. od 800 nahoru (a pár nižších čísel na karton), sáhnu vždy podle toho, jaká je tloušťka papíru a kolik toho chci zbrousit (nebo podle toho, co je zrovna po ruce) :-) Tmel mám Tamiya, v krámku mi ho vychválili, já z něj až tak moc nadšený nejsem, ale nemám srovnání, jestli je to s jinýma lepší nebo jestli jen mám volšový ruce :-) Resp. tmelí dobře, ale po vymáčknutí z tuby se na povrchu za dosti krátkou dobu udělá škraloup a blbě se nanáší v malém množství kam je ho potřeba, něco s delší dobou zpracovatelnosti by se mi líbilo víc.
Uživatelský avatar
Petr Velecký
Příspěvky: 151
Registrován: sob 24.3.2012 23:15
Bydliště: Bocanovice

Re: Tatra 815 JAMAL 4x4 - Dakar 2012/Vimos/1:32

Příspěvek od Petr Velecký »

Jakube,
já se taky přidám do diskuze. Jak psal Tapan, tmel Tamiya je super, ale rychle schne a pomalejší schnutí mají dvousložkové tmely. Jejich nevýhodou je horší přilnavost. Já bych možná zkusil gelový vteřiňák v několika vrstvách. Rychle schne a dá se brousit.Vše břebrousit a stříknout nebo natřít nějakým základem nebo surfacerem.
Jinak stavba super, jedu s tebou nadálku skoro paralelku. Mám na stole Livescorku a ta má takřka stejný podvozek. Díky za ty přechody na prachovky, taky bych tam měl díry...

Petr
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 815 JAMAL 4x4 - Dakar 2012/Vimos/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé,

děkuji Vám pánové za rady ;) Tapane, tmel Tamiya bych měl asi stále se škraloupem, protože má rychlost je závratná :lol: smirkový papír pokoupím, protože ty hrany papíru mě ničej... Takže zbrousím, zatřu nařaděným herkulesem, ať se papír zatáhne, retuš a nakonec stříknu lakem, ať se zatáhne i barvička a neošoupává se při manipulaci ;)

Petře, ten vteřiňák je fajn nápad, ale zřejmě ho nepoužiju, páč by byl asi všade, jen né tam, kde by měl být :lol: Spíš mě napadlo použít akrylový tmel ve spreji, co se používá na doladění opravených kastlí u aut před finálním lakem. Co myslíte, bude to ok, jestli máte někdo zkušenost :?:

Nakonec jestli by nebylo vůbec lepší se na to vy...kašlat a papír zahodit a koupit nějaké plastové profily... Odpadlo by tmelení, broušení a ještě fůra času by mi zbyla :)

S Livescorkou ti držím palec Petře, ať ti to jde pěkně od ruky ;) A není za co děkovat, takové věci se mají dělat automaticky, ať další lepiči mají o starost méně...

Hezký večer Jakub.
JoseFxx
Příspěvky: 869
Registrován: sob 21.1.2012 15:51
Bydliště: Liberec

Re: Tatra 815 JAMAL 4x4 - Dakar 2012/Vimos/1:32

Příspěvek od JoseFxx »

Tmel Tamiya, který druh?
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 815 JAMAL 4x4 - Dakar 2012/Vimos/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

To já netuším, který mají kolegové :?: já našel jen tento:
Obrázek a Obrázek
Uživatelský avatar
Petr Velecký
Příspěvky: 151
Registrován: sob 24.3.2012 23:15
Bydliště: Bocanovice

Re: Tatra 815 JAMAL 4x4 - Dakar 2012/Vimos/1:32

Příspěvek od Petr Velecký »

Přesně ten vlevo...

Petr
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Tatra 815 JAMAL 4x4 - Dakar 2012/Vimos/1:32

Příspěvek od Tapan »

Jo, asi mám taky ten vlevo. Kubo, škraloup prostě seškrábneš a matláš dál, to je v pohodě, jen pak budeš mít (stejně jako já) dosti velkou spotřebu v porovnání s tím, kolik toho napatláš tam kam potřebuješ :-)
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 815 JAMAL 4x4 - Dakar 2012/Vimos/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Ahoj přátelé modeláři,

mám pro vás další nepatrný postup a to na zadní nápravě, kde jsem doplnil měchy, které jsem vyrobil s o-kroužků a doplnil o matičky. Držáky stabilizátoru jsem vyměnil za doma vyrobené, ty papírové se mi nelíbily...Na zadní kulisu jsem přilípnul kryt doplněný o matky, jen ve šmikajdě chybí díl 133, respektive tam je, ale má jiný průměr a patří na jiné dílky... Takže samodomo :lol:
Dost bylo řečí a teď už obrázky ;)

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Teď mě čeká přední náprava a brzy další report ;)

Hezkou neděli všem Jakub.
Tapan
Příspěvky: 367
Registrován: ned 18.1.2015 16:19

Re: Tatra 815 JAMAL 4x4 - Dakar 2012/Vimos/1:32

Příspěvek od Tapan »

Kubo, roste z tebe další zručný hodinář, zdá se :-D
Uživatelský avatar
JakubSDK
Příspěvky: 1663
Registrován: stř 5.6.2013 15:44
Bydliště: Nymburk

Re: Tatra 815 JAMAL 4x4 - Dakar 2012/Vimos/1:32

Příspěvek od JakubSDK »

Díky, jen se snažím z toho modelu vymáčknout co jde ;) 8-) mám stále co zlepšovat (retuš, ohyb i střih). Je to jen díky Nerátkám, kde jsem viděl spousty krásných modelů a řekl si, že na sobě musím zamakat...

Jakub.

P.S. můžete mi někdo poradit, jaký by byl vhodný preparát na vytvoření zaprášené patiny, děkuji mnohokrát :)
Naposledy upravil(a) JakubSDK dne ned 29.11.2015 17:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
kaktusak
Příspěvky: 2558
Registrován: sob 21.1.2012 10:39
Bydliště: Kyjov

Re: Tatra 815 JAMAL 4x4 - Dakar 2012/Vimos/1:32

Příspěvek od kaktusak »

Jeden z těch krásných modelů v Nerátkách byla i tvá škodovka . Snad si mohu dovolit nějakou prognozu , myslím že s tebe bude Pan modelář . Dle toho co jsem viděl a vidím tak jsem o tom přesvědčený .

Mimochodem s Jamalkou si vedeš moc dobře .
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“