TATRA 815 VD 10 300 4x4.1/Spidamodels/1:53

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Odpovědět
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

TATRA 815 VD 10 300 4x4.1/Spidamodels/1:53

Příspěvek od Nafe_CZ »

Zdravim vsechny,
po dlouhem vahani jsem se rohodl prezentovat stavbu Dakarky v meritku 1:53.
Je to moje prvotinka v tomhle meritku i vlastne v Tatrach vubec.

Model urcite netreba nijak predstavovat. Ja bych chtel model postavit i s interierem a nejakou peknou podlozkou.

Zde je nahled na original. Bohuzel je rozstrihany a to z duvodu toho, ze jsem prvne prezentovat nechtel a to proto ze nevim jak to dopadne :-) Ja jsem tak trochu furt nespokojeny a dost pokusu konci v kosi.

Obrázek

Stavba modelu nezacalo moc stastne, po slepeni hlavniho kvadru ramu jsem z neho mel vrtuli. Dost me to stvalo, protoze jsem se snazil dodrzet vsechno ryhovani a ohybani presne. Druhy den jsem s rozhodl ze to tentokrat nevyhodim, ale cely ram jsem rozrezal, nalepil na 1mm karton a slepil zpet. To uz bylo lepsi.
Tady predkladam fotky ze soucasneho stavu.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Jako dalsi me ceka motor a kabina. Tu kabinu bych rad udelal s interierem, proto jsem si stahnul na stranach spidamodels free interier pro tatry z dakaru. Mate nekdo zkusenost s pasovanim do tohohle modelu?
V tomhle pripade budu za kazou radu rad, protoze to bude premiera.
Stefan
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: TATRA 815 VD 10 300 4x4.1/Spidamodels/1:53

Příspěvek od spida »

Ahoj
No interiér není určený pro tento model ale když si s tím trochu pohraješ tak to tam dáš. ;-)
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: TATRA 815 VD 10 300 4x4.1/Spidamodels/1:53

Příspěvek od Nafe_CZ »

Ajajaj :-)
No uvidime.
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: TATRA 815 VD 10 300 4x4.1/Spidamodels/1:53

Příspěvek od Nafe_CZ »

Zdravim a predkladam dalsi posun.
Rozhodl jsem se ze Tatrovka bude mit interier nebo alespon naznak interieru. Vzhledem k tomu ze jsem nic takoveho nikdy nedelal tak jsem si chtel vyzkouset postup. Nejdriv me docela odradilo ze volne stahnutelny interier neni pro tuhle tatrovku, ale nakonec, proc to tam nezkusit napasovat.

Zacal jsem tim ze zkompletuji zasklenou kabinu, kterou pak osadim na hotovy interier.
Postup pri lepni kaniny jsem zvolil nasledujici:
- vyrezat stavajici kabinu,
- nabarvit zevnitr
- vlepit folii
- vlepit vnitni steny kabiny
- slepit kabinu

nevim jestli je postup korektni, ale o tom se predpokladam rychle presvedcim

Vyrezana kabina:
Obrázek

Slepil jsem zadni cast kabiny k sobe, abych zadni stenou interieru schoval chlopne.
Obrázek

Nasledovalo vlepeni folie na oboustranou pasku, a zakryti vnitrni stenou interieru. To jsem udelal na obou stranach a cele.
Pak jsem kabinu slepil.
Obrázek Obrázek Obrázek

No a neodolal jsem jen tak lehce posadil kabinu na podvozek.
Obrázek

Tak ted bude nasledovat vlastni interier. S urcitosti muzu rict ze nejsem se svou praci moc spokojeny, je to cele takove chlupate.
Urcite uz vim co priste budu delat jinak, moc, ale moc jsem podcenil retus. Na jedne strane jsem zapomel pod folii natrit vnitrni stenu a na hranach je to videt. Doslo mi to az pri kompletaci a bal jsem se odlepovat vnitrni stenu a folii, vzhledem k titernosti modelu. V tuhle chvili to nejde nijak zaretusovat. Snad to nejak vymyslim.
Ale jak jsem rikal, i kdyby se interier moc nepovedl, bude to pro me urcite zivejsi model nez bez.


Mejte se
Stefan
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: TATRA 815 VD 10 300 4x4.1/Spidamodels/1:53

Příspěvek od Nafe_CZ »

Protoze volne stazitelny interier do te Tatry opravdu moc nepasuje, rozhodl jsem se udelat interier vlastni, preseni alespon naznak interieru.
Sedacky pouziju z volne stahnutelneho interieru predni panel priblizne podle stejneho modelu, ale v meritku 1:32. Ono ve finale toho vlastne ani moc videt nebude :-)

Pripravena podlaha pro osazeni interieru.
Obrázek

Testovaci sedacka na miste
Obrázek

Na zkousku vlozeny interier
Obrázek Obrázek

Diky za pozornost a priste zas dalsi postup
Stefan
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: TATRA 815 VD 10 300 4x4.1/Spidamodels/1:53

Příspěvek od Nafe_CZ »

Maly posun , omlouvam se za kvalitu fotek.
Interier resim jen naznakove, protoze dovnitr stejne moc videt nebude.
Zbyva uz jen volant a zjistit podle realnych fotek jestli nebyla nejak dalsi krabicka v zornem poli ridice, jako navigace a podobne.
Zatim se mi ale nedari najit fotku interieru. Jedine co mam je nakres interieru v tom samem modelu v meritku 1:32 :-)

Obrázek

Zkouska
Obrázek

Tak zas se na Vas tesim priste.

Stefan
spida
Moderátor
Příspěvky: 735
Registrován: pon 12.12.2011 12:20
Kontaktovat uživatele:

Re: TATRA 815 VD 10 300 4x4.1/Spidamodels/1:53

Příspěvek od spida »

Paráda
Nafe_CZ
Příspěvky: 817
Registrován: čtv 27.2.2014 15:18

Re: TATRA 815 VD 10 300 4x4.1/Spidamodels/1:53

Příspěvek od Nafe_CZ »

Zdravim,
pomalu finisuji, uz zbyva par drobnosti, a pak nejakou peknou podlozku.

Obrázek Obrázek Obrázek
Stefan
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“