Liaz 19.32 VK Dakar 2009 / Vimos / 1:32 / HOTOVO

Moderátoři: Zrzek, spida, zvukar

Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Liaz 19.32 VK Dakar 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj, konečně se můžu něčím pochlubit. Rám je vyztužen smrkovými nosníky. Podle rady JakubaSDK jsem vyzkoušel postup tvarování dílů v chirurgických rukavicích, ale barva se mi stejně oloupala, takže kulaté díly v nosnících rámu jsem stejně musel přetřít barvou. Jedno už vím, není to barvou, ale mýma rukama. Tímto se omlouvám všem autorům, kde jsem remcal na kvalitu tisku.
Dále se mi povedlo u levého pomocného rámu díly prohodit, čili na řadu přišla operace odtržení dílů. Neobešlo se to bez následků, díly jsem musel opět přebarvit. Jediné pozitivum je, že to nebude vidět.
No a pár fotek:

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Liaz 19.32 VK Dakar 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj, mám tu lehký posun. Zadní náprava je usazena a skoro hotova. Chybí ještě vlečné tyče, ale ty až později, dnes odlétám na dovo. Doplnil jsem nějaké " ivantovky". Jak psal Teo, pozor na značení dílů 94-98 vyústění pohonu.

Obrázek Obrázek Obrázek

Prozatím vše, mějte se tu hezky, nezlobte a lepte.

Ahoj Jirka
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Liaz 19.32 VK Dakar 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj, konečně se mohu pochlubit skoro hotovým základem podvozku. Zkompletoval jsem přední nápravu, usadil na pera, chybí jen přední tlumiče. Zadní tlumiče jsou na svém místě, jako pístnice je použit hliníkový drát 1,6 mm.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Pavel M.
Příspěvky: 533
Registrován: pát 20.1.2012 22:52
Bydliště: Liberec

Re: Liaz 19.32 VK Dakar 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od Pavel M. »

Ahoj
Jirko paráda!!sleduji.
Ahoj
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Liaz 19.32 VK Dakar 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Pavle, díky. Dnes jsem ukončil stavbu podvozku, alespoň dle návodu. Sem tam jsou doplněny nějaké ivantovky a propojil jsem brzdové válce. Při kompletaci motoru a chladiče do rámu se mi podařilo přilepit saharu obráceně. Odtržení se neobešlo bez následků, proto jsem jej musel přetřít. Co se týče chyb narazil jsem na prohozené plechy ( L, P ) pod nádržemi a číslování výfuku 192, ale je 175 stejně jako vzduchojem.
Příště něco z nástavby, zatím ahoj.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Liaz 19.32 VK Dakar 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj, momentálně pracuji na nástavbě a měl bych dotaz, jakou barvu má mít ochranný oblouk na nástavbě ( díl 206 ). Napadá mě chrom, jako vpředu, nebo zelená či černá ? " Gůgloval " jsem, ale nic.
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Liaz 19.32 VK Dakar 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Hledám všude možně a mám to před nosem :oops: , v sekci novinky Vimos. Takže asi černá.
Uživatelský avatar
Dody
Příspěvky: 93
Registrován: sob 21.1.2012 2:22
Bydliště: Borský Mikuláš Slovakia

Re: Liaz 19.32 VK Dakar 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od Dody »

Pred Dakarom 2013 bol čierny
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Liaz 19.32 VK Dakar 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Díky a super fotka.
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Liaz 19.32 VK Dakar 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Ahoj, přináším další postup stavby. Musím se přiznat, že nástavbu spíš zachraňuji než zdárně postupuji. Začal jsem boky nástavby a střechou a zadním čelem, místo žeber jsem použil zesílením kartonem. Pak jsem se v přímém přenosu přesvědčil o přísloví " dvakrát měř a jednou řež " . Při zkusmém přiložení předního dílu jsem zjistil, že je vyšší a zasahuje do nástavby, respektive do podvozkové části. Z toho jsem odvodil, že by podlaha byla s kopce a tím celá nástavba. Tak jsem ji zhruba o 2 mm zkrátil.
Pokračoval jsem podlahou u které nejsou naznačeny výřezy pro držáky tlumičů a musí se vytvořit. Vyřízl jsem otvor v zadní části podlahy kam se dává prolis nebo bedna, teď nevím, ale ve vystřihovánce není, tak jsem jej zaslepil, aby nebylo vidět zespodu do nástavby. Přiložil jsem podlahu k nástavbě a ejhle. U předního čela chyběl právě kus, který jsem odřízl. Měl jsem chuť to rozdupat. Nakonec jsem se uklidnil a přední čelo jsem nastavil kartonem.
Obrázek

Zřejmě tímto problémem se kupí další nepřesnosti. Rubové díly nástavby ( součást podlahy ) mi nelícují. Začínal jsem odzadu dopředu, rovina je v pořádku, jen ty boky.
Obrázek

Pak jsem pokračoval ochranným obloukem a filtrem a filtr naráží na stěnu a oblouk není v držácích.
Obrázek

Takže na oblouk nalepím zesílení, aby seděl v držácích a lehce poupravit potrubí.
Ještě přidám fotky současného stavu.

Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
Petr Velecký
Příspěvky: 151
Registrován: sob 24.3.2012 23:15
Bydliště: Bocanovice

Re: Liaz 19.32 VK Dakar 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od Petr Velecký »

Jirko,
mě se to líbí. Sám budu zvědav, jak se poperu s reedicí Livescorky Tomáše Tomečka od stejného vydavatele. Pořídil jsem si ji v Kyjově. Ať se ti dílo povede ;)

Petr
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Liaz 19.32 VK Dakar 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Dík Petře, Livescore ve vitrínce ještě nemám, ale také se na ni chystám, časem. A teď k Liáně. Na nástavbu jsem dodělal sání k filtru a drobotinu. K rámu je položena pouze nasucho, nechci riskovat, aby nebyla utopená vůči kabině. Pak pouze doplním propojení k turbu a výfuku.
Pokračování budou asi kola.

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek
Uživatelský avatar
rybak
Příspěvky: 1055
Registrován: pát 20.1.2012 21:57

Re: Liaz 19.32 VK Dakar 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od rybak »

Moc pěkný, jen tak dál. Zelené Liazky tu moc nebývají. Rád se podívám.
Uživatelský avatar
Jirka N.
Příspěvky: 206
Registrován: sob 21.1.2012 11:41
Bydliště: Mělník

Re: Liaz 19.32 VK Dakar 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od Jirka N. »

Díky a pokračování kola.

Obrázek Obrázek
Jiří Vintr
Příspěvky: 82
Registrován: ned 5.2.2012 21:07

Re: Liaz 19.32 VK Dakar 2009 / Vimos / 1:32

Příspěvek od Jiří Vintr »

Děkuji za tuhle stavbu. Vypadá to moc hezky. Kola měla ocelové disky a nerezové leštěné kryty, kde šrouby byly zapuštěné dovnitř. Mockrát jsem uvažoval o laserem pálených šroubech a jako doplňky, i budu mít kola, kde to bude vhodné, ale tohle auto je zrovna nemělo. Nicméně nestrhávejte to, vypadá to akčněji, ačkoliv na tomhle autě ty šrouby nevystupovaly.
Odpovědět

Zpět na „Sport a Dakar“